444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Anadolu Sigorta Hasar Onarım Sürecini Kısaltıyor!

17 Eylül 2014

Sigorta sektörünün öncü firmalarından Anadolu Sigorta, müşterilerine sunduğu araç sigortası hizmetini daha da arttırmaya yönelik yatırımlarına ara vermeden sürdürmeye devam ediyor. 

Bu amaçla son olarak; oto hasar sürecinde, Anadolu Sigorta’nın anlaşmaları servislerinde tamir gören araçların sigorta sahiplerine teslimi için gereken  “Teslim Onayı Bilgisi’’, Ekspertizden sonra 24 saat süre içerisinde, sistem tarafından otomatik şekilde gönderilmeye başlandı. 

Sistemdeki yeni düzenlemeyle, anlaşmalı servislere giden ve zarar miktarı belli bir tutarı aşmayan araçlar için, mobil cihazlar desteğiyle (akıllı cep telefonları veya tabletler), ekspertizden itibaren 24 saati aşmayacak şekilde, araç onarımının bitmesi beklenmeden teslim onayı verilebiliyor.

 


Şu anda bazı ve belli bölgelerde uygulanan ancak zaman içerisinde Türkiye’nin her yerinde hayata geçirilecek bu uygulama sigortacılık sektöründe bir ilk olup rakip uygulamalara göre farklı özellikleri bulundurduğunu özellikle belirten Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Fatih Gören, uygulamayla ilgili sözlerine şöyle devam etti;

‘’Uygulama en geç 24 saat içerisinde, anlaşmalı servislerimizde, sigortalımızın işlemlerini hızla ve tamamen sonuçlandırabiliyoruz. Bu uygulamayla sigortalımız, onarımı bittiğinde, başka bir şeyi beklemek zorunda kalmadan hemen aracını teslim alabiliyor. Bu durum hem sigortalımızın memnuniyetinin artmasına hem de sürecin önemli oranda sadeleşmesine ve kolaylaşmasına olanak veriyor.’’

Uygulamanın, oto hasarlarında anlaşmalı servislerde bekleyen araçların eksper insiyatifinde hızlı teslimine yönelik atılmış önemli bir adım olduğunu da sözlerine ekleyen Gören; “ Yurdun her yerinde uygulamaya konulacak bu uygulamayla amacımız, aracın onarım sürecini mümkün olan en kısa sürede tamamlayıp, sigortalımıza aracını en kısa sürede edilmesini sağlamak. Bu amaçla belirli bir rakama kadar olan hasarlarda, eksperin insiyatifinde, herhangi bir problem görülmüyorsa, aracın teslim edilmesine yönelil onay verilebiliyor. Böylece sürecimizi kısaltan ve hızlı bir şekilde aracın müşteriye teslimini mümkün kılan bir değeri yaratmış oluyoruz.’’dedi.

Anadolu Sigorta ile İlgili Daha Fazla Bilgi için İnceleyebileceğiniz Yazılar

Anadolu Sigorta ile Seyahatlarinizde Güvencedesiniz!

Anadolu Sigorta'dan Yeni Bir Proje!

Anadolu Sigorta Trabzonspor Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

Anadolu Sigorta Yeni Yerine Taşındı

Anadolu Sigorta'dan Yeni Dar Kapsamlı Kasko: Pert Kasko Sigortası

Anadolu Sigorta Birleşik Kasko Sigortası

Anadolu Sigorta Tanıtım Reklam Filmi

Anadolu Sigorta’nın en uygun kasko, trafik sigortası ve özel sağlık sigortası fiyatlarına Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 sigortanızı telefonda yaptırın.

  


Okumaya Devam Edin

Anadolu Sigorta Sağlık Genel ve Özel Şartları

22 Haziran 2010 Salı
Anadolu Sigorta Sağlık Genel ve Özel Şartları

Anadolu Sigorta Vade Hatırlatma

08 Nisan 2014 Salı

Anadolu Sigorta poliçelerinizin vadelerini kolayca takip edip, en uygun fiyata yenilemek ister misiniz?

Anadolu Sigorta Poliçe Sorgulama

25 Nisan 2014 Cuma

Türkiye’nin öncü Sigorta şirketlerini bir araya getiren Sigortam.net ile Anadolu Sigorta Poliçe Sorgulaması yapın, fiyat avantajlarını yakalayın.