444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Çalışanlarına İşveren Katkılı Bireysel Emeklilik Yapan Şirketler Sonuçlardan Memnun mu?

04 Ekim 2010
sigortahaber.tv
 
‘Artan bir motivasyon yarattı’
 
Çalışanlarımız, gelecekleri için verdiğimiz destekten oldukça memnun
 
HSBC İnsan Kaynakları Çalışan İlişkileri ve Ücret Yönetimi Grup Başkanı Figen Karatan, Şemsiye Dergisi’ne neden kurum olarak çalışanlarına işveren katkılı bireysel emeklilik yaptırmayı seçtiklerini anlattı. Karatan şöyle konuştu: “HSBC finans sektöründe çalışanlarına sağladığı yan haklarla öncülük yapma kararını BES’i de yan haklar şemsiyesine katarak pekiştirdi. “Geleceğimize yatırım” sloganı ile “HSBC-Bize Özel Yarınlar” isminde bir paketle AHE ile iş ortaklığı yaparak çalışanlarına önemli bir destek sağladı ve sektörde de öncülük yaptı. 2006 yılı başından itibaren sunulan bireysel emeklilik çalışanlar tarafından da son derece olumlu karşılanmış bir yan hak olarak devam ediyor. HSBC tüm çalışanlarına kıdemle birlikte artacak şekilde brüt maaşlarının belli bir tutarında katkı sağlayarak bireysel emekliliği destekliyor. HSBC’nin bir işveren olarak bugünlerle birlikte gelecekte de çalışanlarını desteklemeye yönelik aksiyon alması çalışanlar tarafından da önemli bir destek olarak algılandı ve ciddi bir motivasyonel destek sağladı. Çalışanlara sağlanan kurum katkılı bireysel emeklilik, kendi geleceklerini planlama konusunda çalışanlara sağlanan destekle, çalışanlarda artan motivasyon, kuruma güven ve daha yüksek kurum bağlılığı gibi anlamlı avantajlar yaratacak bir yan hak. HSBC, Anadolu Hayat Emeklilik ile çeşitli platformlarda iş ortaklığı yapıyor. HSBC’nin çalışanlarına BES’i bir yan hak olarak sağlaması gündeme geldiğinde AHE’nin profesyonel yönetici kadrosundan önemli danışmanlık desteği alındı.

Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.