444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Fiba Sigorta 485 Milyon Liraya Japonların

08 Temmuz 2010
fiba sigorta japonlarınDüzenlenen basın toplantısında konuşan Sompo Japan Sigorta CEOsu Takeshi Oiwa, Fiba Sigorta'nın büyüme performansının satın alma kararında etkili olduğunu söyledi.
 
Fiba Sigorta'nın satın alma işleminin duyurulduğu basın toplantısında konuşan Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Fiba Sigorta'nın tam anlamıyla bir başarı öyküsü olduğunu söyledi ve Fiba Sigorta sigortacılık tarihine geçecek bir başarı öyküsü ortaya çıkardı. Yedi yılda hasar prim oranı en düşük sigorta şirketi olmayı ve dört yıl üst üste öz sermaye kârlılığında birinci olmayı başardı? 
dedi.
 

Yönetim göreve devam ediyor

 
Sompo Japan Insurance CEO'su Takeshi Oiwa, Fiba ise Fiba Sigorta'nın pazardaki büyüme performansı ve başarısı açısından başarılı bir şirket olarak gördüklerini vurgulayarak, Mevcut yönetimle devam edeceğiz. Sadece belirli bir süre sonra bazı Japon arkadaşlarımız da yönetime katılacak. Biz Sompo'nun kurumsal yeteneklerini Türkiye'ye pazarına sunacağız diye konuştu.
 
Fiba Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş da pazardaki rekabet koşullarına değinerek, ''Biz çılgınca rekabette yer almayacağız. Keskin rekabete katılmadan da pazar payının ve kârlılığın artırılabileceğini gösterdik. Bu konuda sektöre örnek teşkil etmeye çalışacağız.''dedi.
 
Dünyanın 4. büyük sigorta pazarı olan Japon sigorta sektörünün en büyük 2. sigorta şirketi olan Sompo Japan, dünya genelinde 49.430 acente ve 17.042 çalışanı ile hizmet veren bir kuruluş. Bireysel sigortacılık alanında uzmanlaşmış ve faaliyete geçtiği 2002 yılından bu yana Türkiye genelinde yaygın acente ve banka ağı, istikrarlı yönetimi, teknolojik altyapısı ile karlı büyümeyi gerçekleştirebilmiş olan Fiba Sigorta, son 4 yıldır üst üste özsermaye karlılığında sektör lideri oldu.
 
Önümüzdeki üç yıl içerisinde dünya genelindeki yatırımlarını 2,3 milyar USD'ye kadar artırmayı hedefleyen NKSJ Grup, yapılan bu anlaşmanın Türkiye'de hızla büyüyen hayatdışı sigortacılık pazarını genişleteceğine ve bunun bölgedeki diğer iş fırsatları için de platform sağlayacağını açıkladı.

Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.