444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Fiba Sigorta Japonların

22 Eylül 2010
sigortahaber.tv
 
Fiba Grubu’nun iştiraklerinden Fiba Sigorta’daki yüzde 93,36 hissesinin satışına ilişkin görüşmeler sonuçlandı.
 
Fiba Grubu ile Japon NKSJ Holdings Inc. iştiraki olan Sompo Japon Insurance Inc. arasında hisse alım-satım anlaşması 15 Haziran 2010 tarihinde imzalandı. Söz konusu anlaşma gereği Fiba Sigorta’nın toplam değeri 485 milyon TL olarak belirlendi. Öngörülen hisse devri, ilgili yasal mercilerden alınması gerekli olan izinlerin tamamlanmasının ardından yapılacak. Bu anlaşma ile NKSJ Grubu yurt dışında yaptığı en büyük tutarda yatırım olduğu açıklandı.
 
Fiba Grubu’ndan yapılan açıklamada “Faaliyete geçtiği 2002 yılından bu yana çalışanları ve acenteleri ile birlikte başarılı bir performans gösteren Fiba Sigorta’nın Sompo Japon Insurance Inc şirketinin sigortacılık alanındaki tecrübeleri ile daha da başarılı olacağına inancımız tamdır.” denildi.

Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.