444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Groupama'nın Türkiye'deki Tüm Faaliyetleri Yılmaz Yıldız'a Emanet

27 Ağustos 2010
Sigortacı
 
Groupama’nın üst yönetiminde beklenen görev değişimi gerçekleşti. Yılmaz Yıldız, Groupama Emeklilik ile birlikte Groupama Sigorta’nın da Genel Müdürü oldu.
 
Groupama’nın üst yönetiminde beklenen görev değişimi gerçekleşti. Yılmaz Yıldız, Groupama Emeklilik ile birlikte Groupama Sigorta’nın da Genel Müdürlüğü görevine atanarak, Groupama’nın Türkiye’deki tüm faaliyetlerinin başına geçti.  
 
Groupama Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Bölge Sorumlusu Pierre Lefevre, 2010 yılında gruba katılan Yılmaz Yıldız’ı, Groupama’nın Türkiye faaliyetlerinin başında görmekten son derece memnun olduklarını belirtirken, Yıldız’a ve Türkiye’ye inançlarının tam olduğunu söyledi.
 
İnovasyon, büyüme stratejileri ve yeniden yapılandırma konularında uzman olan Yılmaz Yıldız, TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra Boston Üniversitesi ekonomi ve işletme bölümlerini, ve Harvard Üniversitesi, Harvard Business School (MBA) şeref dereceleriyle bitirdi. 
 
Yılmaz Yıldız, kariyerine Hazine ve Dışticaret Müsteşarlığı’nda başladı. Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü’nde Dünya Bankası Projeleri Dairesi’nde finans, sağlık, eğitim ve özelleştirme projelerinde çalıştı. Morgan Stanley Londra’da yatırım bankacılığı ve Amerikan Bain&Company Strateji Danışmanlığı şirketinin Avrupa, Amerika, Hindistan ve Türkiye ofislerinde yöneticilik yaptı. 2000 yılından itibaren Garanti Bankası ve Garanti Sigorta’da Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Yılmaz Yıldız, 2007-2009 yılları arasında BNP Paribas’nın sigortacılık sektöründeki uluslararası iştiraklerinden CARDIF Türkiye’nin kurucu CEO’su ve Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.