444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hangi Genel Müdür, "Türkiye'de Fırsat Çok" Dedi?

01 Eylül 2010
sigortahaber.tv
 

Yergin “Türkiye’de fırsat çok”

 

Türkiye’de bireysel işlerde yüksek bir potansiyel var. Liberty de Türkiye’deki bu potansiyeli değerlendirmek için burada.

 

Liberty Sigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, sigorta sektöründe yaşanan hareketliliği Şemsiye Dergisi’ne değerlendirdi. Yergin, yabancı sermayenin, Türkiye pazarında büyük bir potansiyel gördüğü için geldiğini söylüyor. Türkiye’de oldukça fazla fırsat olduğuna dikkat çeken Yergin, şunları söyledi: Sigorta bilincinin gelişmemiş olması ve sigortası olmayan kesimin fazlalığı yabancı sermaye için fırsat oluşturmakta. Türkiye’de özellikle bireysel işlerde yüksek bir potansiyel bulunuyor. Üyesi olduğumuz Liberty Mutual Grup da bireysel oto ve konut işlerinde uzmanlaşmış bir sigorta devi ve Türkiye’deki bu potansiyeli değerlendirmek, Türk sigorta sektörüne tecrübe ve deneyimleriyle katkıda bulunmak için burada. Türk sigorta sektörünün oldukça dinamik bir yapısı olduğunu gözlemliyoruz. 2006 – 2007 yılları arasında sektöre çok sayıda global oyuncunun girmesi, sektöre öncelikle ciddi bir rekabeti getirdi. Ancak, 2008 yılı sonlarında başlayan global kriz 2009 yılında da devam ederek, geliri ve güveni azalan tüketicinin, zarar gördüğü kriz ortamından dolayı taleplerini ertelemesine yol açtı. Doğal olarak sigorta sektörü de bu gelişmelerden olumsuz etkilendi. Artan rekabetin etkisiyle ortalama fiyatlar daha da düşerken teknik karlarda ciddi bir azalma oldu. Tüm bu gelişmeler sektörde beklenmedik küçülmeye ve zarara sebep oldu. Hatta bu olumsuz gelişmelerin, bazı yabancı grupların Türkiye’den çıkışı ya da yaşanacak birleşmeler gibi sektörümüzde konsolidasyon beklentisini artırdığını da gözlemliyoruz. Yeni düzende, daha akıllı bir çalışma modeli geliştirmeyen; yani hızlı ve yaratıcı olmayan, tüketiciyle daha sıkı ve derin bir bağ kurmayan, istikrarlı bir şekilde yeni operasyonel faydalar yaratabilecek uygulamalar geliştirmeyenlerin her alanda olduğu gibi sigorta sektöründe de pek şansı olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.