444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hangi Yöneticinin Hedefi Türkiye'nin Barajlarını Sigortalatmak?

07 Ekim 2010
sigortahaber.tv
 
'Tüm barajları sigortalamaya talibiz’
 
Ray Sigorta Genel Müdürü Levent Şişmanoğlu, “Sigorta sektöründe büyük lokmalara imza atmak çok zor bir iş.Ray Sigorta bu anlamda her şeyi temin edebilecek kapasitede.Türkiye’nin tümbarajlarını sigortalamaya çalışıyoruz” dedi. Ray Sigorta Genel Müdürü Levent Şişmanoğlu, “Sigorta sektöründe büyük lokmalara imza atmak çok zor bir iş. Ray Sigorta bu anlamda her şeyi temin edebilecek kapasitede. Korkabileceğiniz limitlerin çok üzerinde sigortalayabileceğimiz güçler var. Türkiye’nin tüm barajlarını sigortalamaya çalışıyoruz” dedi. Ray Sigorta Antalya’da acenteler toplantısı düzenledi. Toplantıda bir konuşma yapan Şişmanoğlu, Türkiye ekonomisinin nereye gittiğinin sigorta sektörü açısında çok önemli olduğuna dikkat çekerek, ekonominin sigorta sektörünün tüm performansını etkilediğini belirtti. Şişmanoğlu şunları söyledi: “Önemli birkaç nokta var; tüketici güven endeksinin iyileşmesi, siyasi istikrar anlamındaki beklenti, inşaat sektörünün daha da canlanması, paralel olarak otomotiv sektöründeki kampanyaların artması ve tüm bunların işsizlik rakamlarında düşürücü etkiye sahip olması gibi. Bizim gibi genç bir ekonomi için işsizlik oranı toplumsal düzeyi bile belirleyecek kadar önemli bir gösterge. Çünkü bu çok arttığında toplumsal düzensizlikler, aile huzursuzlukları baş gösterebiliyor. Böyle bir ortamı hiç birimiz arzu etmeyiz. Faiz oranlarına bakıldığında çok ciddi bir düşüş sağlamış durumdayız. Bu da yatırım yapacakların önünde engel olan yüksek faiz oranlarını kontrole alan ve yatırımı teşvik eden bir öğe. Bu çok önemli çünkü yatırım varsa ekonomi canlanır.”
 
60 yaş nüfusun artacağını kaydeden Şişmanoğlu ekonomideki asıl problemin 18-60 yaş arası nüfusu istihdam edebilmenin olduğuna dikkat çekti. Sektör ve Ray Sigorta verilerine bakıldığında 2008-2009 yılında büyüme oranlarında Ray Sigorta’da düşüş görüldüğünü ifade eden Şişmanoğlu “Bunun nedeni yaklaşık 30 milyon lira civarında tutan ve prestij masrafı diye düşünülebilecek THY’nin bir başka sigorta şirketine geçmesidir” dedi.
 
Şişmanoğlu branşlar bazında ilk 7 ayda toplamda 0,5 büyüme kaydettiklerini belirterek “Kaskoda bir parça yukarıda, trafikte 1 milyon altında bir parça aşağıda gidiyoruz. Ama esas büyümeyi sağladığımız branşlar olan nakliyat, sağlık, tekne, yangın, mühendislik, sorumluluk, kaza, emteada geçen yılın üzerinde gidiyoruz” diye konuştu.
 
Ray Sigorta’nın çok büyük reasürans kapasitelerine sahip olduğunu söyleyen Şişmanoğlu, “Sigorta sektöründe büyük lokmalara imza atmak çok zor bir iş. Ray Sigorta bu anlamda her şeyi temin edebilecek kapasitede. Korkabileceğiniz limitlerin üzerinde sigortalayabileceğimiz güçler var. Türkiye’nin tüm barajlarını sigortalamaya çalışıyoruz” dedi.
 
Acente sayımızı 779′a çıkardık
 
Şişmanoğlu ayrıca KOBİ’lere alınan önlemlerin sonuçlarını gördüklerini ve yüzde 14 büyüme; bireysel ve kamuda ise yüzde bir küçülme kaydettiklerini belirtti. Acente sayılarında hızla bir büyüme yaşadıklarını da belirten Şişmanoğlu acente sayılarını 2010 yılı Ağustos ayı itibariyle 779′a çıkardıklarını söyleyerek, tarife ile kazanmadıklarını da ekledi. Şişmanoğlu şöyle devam etti: “Acentelerimizin üretimdeki paylarına bakıldığında bir eşitsizlik görüyoruz. Dağılımlarda ne kadar eşitlik sağlarsak acentelerimizin aldığı hizmetin kalitesi, standardı, problemin çözüm hızı o kadar yerinde yönetilebilecek. Acentelerimizin payı sektördekinden yüzde 5 daha ileride, yüzde 75. Bir şirketin en büyük kıymetinin de bu olduğunu düşünüyorum. Bu yaratılmış bir dağıtım kanalı ilişkisi demektir. İlişkiyi doğru yönlendirebilen şirket sürekli şirketine kıymet katar.”

Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.