444 24 00
7/24 Yanınızdayız

İnsanları Sigortadan Soğutmayacağız

28 Mayıs 2010

Haber FX


HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Tansel Us, sigortacılığın son 10-12 yılda büyük bir aşama kaydettiğini belirterek sigorta konusunda Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini söyledi.

 
HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Tansel Us, Trabzon Zorlu Grand Otel'de gerçekleştirilen 'Sigorta sektöründe kurumsallaşma sürecimiz' adlı konferansta sigortacılarla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. 
 
Sigortacılığın son 10-12 yılda büyük aşama kaydettiğini belirten HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Tansel Us, daha sağlıklı bir hizmet vermek için çalışmaların sürdüğünü belirterek şöyle konuştu: 'Birçok kurum ve kuruluş olayın içine girdi. Acenteler yeni yeni çıktı. 5 bin 684 sayılı kanun, 2007 yılında yürürlüğe girdi. Bu süreç son 10 yıldır hızlı bir şekilde ilerliyor. Kurumsallaşma bir süreçtir. Bugün başlar uzunca sene devam eder. Şu an biz çok keyifli bir noktadayız. HDİ sigortacılık genç bir şirket. Yüzde yüz Alman sermayeli bir şirket. Daha sağlıklı hizmet vermek için tüm sektörde olduğu gibi bizim şirketimizde de çalışmalar mevcut.' 
 

İNSANLARI SİGORTADAN SOĞUTMAYACAĞIZ 

 
Sigortacılıkta Avrupa'ya oranla pozitif şeyler söyleyemeyeceğini ifade eden Tansel Us, şunları söyledi: 'Keşke bu konuda çok pozitif şeyler söyleyebilseydim sigortacılık için. Türkiye'de şu an 13 milyon araç var. Bu araçların sadece 3 milyonunda kasko var. Sigortacılıktan daha önemli bir can simidi yok insanlarımız için. İnsanları sigortadan soğutmayacağız. Bütün şirketlere bu konuda ciddi görev düşüyor. Sigorta konusunda Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Bu süreçte bir çok insanın ciddi emekleri var.' 

Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.