444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Ray Sigorta'nın 2014 Yaz Kampanyaları

18 Temmuz 2014

Tüketicilerin ve dağıtım kanalının ihtiyaçları doğrultusunda kampanyalar düzenleyen Ray Sigorta’nın Pazarlama Direktörü Feridun Art, kampanyalarının dağıtım kanalarında memnuniyet yarattığını söyledi.

Ray Sigorta’nın yaz aylarıda hem sigortalılara hem de dağıtım kanallarına pek çok avantaj sağladığını dile getiren Feridun Art, Ray Sigorta’nın kampanya çalışmalarıyla ise şu açıklamalarda bulundu:

‘’Ray Sigorta olarak hem nihai tüketicilerin hem de dağıtım kanalımızın ihtiyaçları ölçüsünde kampanya kurgularını yapıyoruz. Markamıza yüksek bağlılıkta ve Ray Plus Loyatly programımıza sahil olan sigortalarımıza nisan aynı içinde konut, feri kaza ve sağlık sigortası ürünlerimizde de özel indirimler sunan kampanyalar gerçekleştirdik.  

Anneler Günü’ne özel olarak ise Mayıs ayında 20 yaş ve üzerindeki tüm kadın müşterilerimize bireysel ürünler için indirim sağladık, bugünün ve yarının annelerini Ray sigorta ile güvence sahibi yaptık. Yaz kampanyalarını Babalar Günün’de de devam ettirerek Babalar Günü’ne özel 25 ve üzeri yaş erkekler için kasko, sağlık, konut ve ferdi kaza ürünlerinde indirimler sağlayan kampanyalar gerçekleştirdik.’’

                   

KOMBİ / KLİMA BAKIMI KAMPANYASI

Ray Sigorta’nın nihai tüketicilere özel bu kampanyalarına ek olarak Mayıs itibariyle kombi/klima bakım hizmeti ile ise dağıtım kanallarında memnuniyet yakaladıklarını belirten Art sözlerine şöyle devam etti; ‘’

‘’Ray Sigorta’nın pazarlama stratejileri doğrultusunda dağıtım kanalımızı motor dışı ürünlerde destekliyoruz. 1 Mayıs’tan itibaren konut sigortamıza dahil olan tüm sigorta poliçesi sahiplerine yılda 1 kere olmak üzere kombi ve klima bakım hizmetini ücretsiz veriyoruz. ‘’

Sigorta sektöründe son zamanlarda gelişim gösteren trendler doğrultusunda online iletişim kanalların önem inin arttığını belirten Art ‘’ Sigorta ürünleri, satışı en zor olan ürünlerdendir, gelişen teknolojik şartlara rağmen, sigorta satın almak isteyen kişilerin yaygın olarak yaptığı şey ‘’bir bilen sormak, danışmak’’ şeklindedir. Ne yazık ki tüm online hizmetlere rağmen sigorta satışı bu anlayışla gidiyor. Elbette online sigorta hizmetleriyle de sigorta satışı gerçekleşecektir, ancak bunun toplam satış üzerindeki payı çok fazla olmayacaktır’’  şeklinde konuştu.

Dünyadaki online gelişmelerin en önemli yansımasının hizmet alanında olacağını öngörüyorum diyen Art, değerlendirmesini ise şu şekilde yaptı;  Sigortalılarınıza sunduğumuz hizmetlerin online platforma uygun hale getirilmesi en önemli nokta olacaktır. Yani sigortalılar online platformlardan kolay, hızlı ve güvenilir biçimde sigorta ürünlerine ulaşabilmelidir. 

Tüm sigorta şirketlerinin hizmet, ürün ve satış ağlarını gelişen online trendler çerçevesinde kurgulaması gerekiyor. Pazarlamada yapılması gereken en önemli nokta güçlü bir iletişim ağı geliştirebilmek ve sigorta pastasını büyütebilmek adına satışta olduğu gibi satış sonrasında da sigortalıların yanında yer almak. Ancak bu çekilde sigorta havuzu gelişme gösterecektir. Sigortalılarınızın ihtiyaç duyduğu her anında yanında olmak, şeffaf bir iletişim kurmak ve bağlılığı arttırmak pazarlama alanında yapılması gereken önemli konulardandır.’’

Siz de sigortalılar ve bilinçli bireyler havuzuna dahil olabilmek için Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapın, Ray sigorta gibi Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerine kolayca ulaşın. Dilerseniz 7/24 hizmet veren Sigorta Destek Hattımızdan Yardım alın.


Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.