444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Rekabet Kurumu, Yeni Uygulamasıyla Şirketlere Ne Müjdeledi?

07 Ekim 2010
sigortahaber.tv
 
Şirket evliliklerine destek
 
Sigorta haber.tv'nin haberine göre, rekabet Kurumu, “Birleşme ve Devralma” tebliğinde değişikliğe gidiyor. Çalışması tamamlanan tebliğe göre, pazar payı sınırı kaldırılırken, ciro eşiği 100 milyon TL’ye çıkarılıyor. Böylece, Kurum küçük birleşmeler yerine büyük evliliklere odaklanacak. Mevcut uygulamaya göre, satın alma ve birleşmelerde şirketlerin pazar payının en az yüzde 25 ya da birleşme sonucunda oluşacak yeni şirketin cirosunun 25 milyon liranın üzerinde olması durumunda Rekabet Kurulu onayı gerekiyor. Yeni tebliğe göre, artık pazar payı eşiği aranmayacak. Evlenen şirketlerin en az ikisinin cirosunun 20 milyon lira ve üstünde olması koşulu getirilecek. Yeni tebliğle birlikte pazar tanımları netleştirilirken, şirket birleşmeleri de kolaylaşacak.

Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.