444 24 00
7/24 Yanınızdayız

SBM'nin "Otokontrol" Servisine Bugüne Kadar Kaç Kişi Başvurdu?

04 Ekim 2010
Sigortahaber.tv
 
Otokontrol’e 1 yılda 1,5 milyon başvuru
 
Ağustos 2009 tarihinde Sigorta Bilgi Merkezi tarafından hayata geçirilen Otokontrol 5664 servisine bugüne kadar 1.5 milyon mesaj gönderilerek ikinci el araçların durumu sorgulandı. Aracın plakasından şasi numarasını tespit eden sistem, bu şasi numarasına sahip aracın geçmişte plakası değişmiş olsa bile 2003 yılına kadar tüm hasarlarına ulaşarak ikinci el araç almak isteyenlere saniyeler içerinde hasar ve kaza durumu hakkında bilgi veriyor. Otokontrol 5664 sisteminden faydalanmak isteyenler aracın plakasını yazarak abonesi oldukları gsm operatörleri (Turkcell, Vodafone veya Avea)’nden mesaj gönderiyor ve istedikleri bilginin cevabını alıyorlar. Ya da T.C. Kimlik veya Vergi Kimlik numarasını yazarak 5664’e kısa mesaj gönderiyor ve anında sahip olduğu tüm araçların sigortalarını öğreniyor.

Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.