Sigortam.net Ekonomist Dergisi’nde! | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigortam.net Ekonomist Dergisi’nde!

Sigortam.net Ekonomist Dergisi Haberi

Sigortam.net haftalık ekonomi dergisi olan Ekonomist Dergisi'nin 9 Mart sayısında yer aldı.

İnternet Sigortacılığının Payı Hızla Artacak

İnternet üzerinden bireysel sigorta hizmetlerinde karşılaştırma hizmeti veren ve poliçe satan Sigortam.net, 13 yılda 1.7 milyon kişiye hizmet verdi. Son üç yılda poliçe adeti ve prim üretiminde yüzde 50 büyüme yakalayan Sigortam.net 20’nin üzerinde sigorta şirketi ile çalışıyor. Bu şirketler bireysel sigortalarda sektörün yüzde 85’ini ifade ediyor. Geçen hafta içinde borsa ve finans editörümüz Talip Yılmaz, Sigortam.net İcra Kurulu Başkanı Serdar Dinçaslan ile görüştü. Dinçaslan, başlıklar halinde şu mesajları verdi:
 

 • Teknolojideki gelişime bağlı olarak internet sigortacılığının önümüzdeki dönemde çok hızlı büyüyeceğini ve Sigortam.net olarak bu rüzgarı arkamızda hissettiğimizi söyleyebilirim. Bugün yüzde 2-3 seviyelerinde olan internet ve direkt sigortacılığın pazar payı hızla artacaktır. Avrupa’daki diğer ülkelerde halihazırda sergilenen yüzde10-50 arası rakamlara ulaşabiliriz.
   
 • Bugün gelinen noktada sektörün internet-mobil sigortacılık hizmetlerine yönelmeye başladığı görülüyor. Şirketlerin kendi iç faaliyetlerinin yanında bizimle temasa geçtiklerini görüyoruz.
   
 • Müşterilerimizin cinsiyet dağılımı yüzde 82 erkek, yüzde 18 kadın. Kadınlar, araç sigortalarında alım kararını genelde evdeki erkeklere bırakıyor. Ancak sağlık sigortalarında daha yüksek alıcı dilimi kadınlar.
   
 • Son bir yılda Sigortam.net müşterilerine 300 bin kişi eklendi. Toplamda internet sitemizi ziyaret eden kişi sayısı ise 5 milyonu aştı. Bu yıl da iş hacmimizi sektörün yaklaşık 2 kat üzerinde ve yüzde 50 oranında artırmayı hedefliyoruz.
   
 • 2013 yılının son diliminde yeni santral ve ses kayıt sistemi satın almalarımızı gerçekleştirdik. Söz konusu yatırımları yapmamızdaki amaç 250 kişiyi aşan Sigortam.net web ve çağrı merkezi ekibinin alt yapısını güçlendirmekti. Yine 2013’te Facebook sayfamıza teklif üretme özelliğini ekledik.
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Benzer İçerikler

Sigortam.net Zaman Gazetesinde!

Sigortam.net'in Kadir İnanır'ı oynattığı reklam filmi Zaman Gazetesi yazarı Günseli Özen Ocakoğlu'nun yazısına konu oldu, olumlu görüşler paylaştı.

Devamını Oku

Sigortam.net Zaman Gazetesi’ne Konu Oldu!

Sigortam.net'in Kadir İnanır ve keçili reklamı Zaman Gazetesi yazarı Günseli Özen Ocakoğlu'nun yazısına konu oldu.

Devamını Oku

Altın Objektifler Göz Kamaştırdı

Magazin gazetecileri derneği tarafından düzenlenen Altın Objektif Ödüllerinde Türk sinemasının ulu çınarlarından Kadir İnanır ödüllendirildi.

Devamını Oku