Sigortam.net Nasrullah Gazetesinde | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigortam.net Nasrullah Gazetesinde

Nasrullah Gazetesi / Sigortam.net

Sigortam.net, bayram tatilinde tatile kendi aracıyla çıkacak olanlara bir “dikkat listesi” hazırladı.

Güvenli Bayram Seyahati için Dikkat!

Listedeki ilk tavsiye, uzun yola çıkmadan önce araca gerekli bakımların yapılması. Aracın far ve sinyal sistemleri, fren sistemleri, motor yağı ve hidrolikleri kontrol ettirmenin yanı sıra yolculuk yapılacak mevsime uygun lastiklerin olup olmadığını kontrol ettirmeli. Ayrıca zaman zaman bagajda yer sıkıntısından dolayı dışarı çıkartılan kriko ve levye gibi lastik değiştirme araçlarının araç içinde olduğundan emin olmak, çekme halatı, ilk yardım çantası ve araç içindeki yangın tüpü mutlaka araçta bulundurmak, yola çıkmadan önce araç temizliğini, sileceklerin lastiklerini, emniyet kemerini, ayna ayarlarını, cam silme sıvılarını ve koltuk ayarlarını kontrol etmek gerektiği de hatırlatıldı. Tatildeki kötü sürprizlere karşı en az zorunlu trafik sigortası kadar önemli bir başka tedbir de kasko sigortası olarak göze çarpıyor.

TÜİK verilerine göre, Türkiye’de trafikte aktif 18 milyon araç bulunuyor. Türkiye Sigortalar Birliği verilerine göre ise bu araçlardan yalnızca 1,5 milyon adedi kaskolu. Pazartesi günü başlayan bayramın hemen öncesindeki hafta sonu, yollarda en yoğun trafiğin beklendiği günleri işaret ediyor. Aynı şekilde bayramın bittiği Çarşamba akşamı, herkesin tatillerinin son günü ve dolayısıyla tatilcilerin topluca dönüşe geçmesi bekleniyor. Gidiş ve dönüşler için alternatif tarihler seçilmesi ve şu yollarda ekstra dikkat gösterilmeli: “Karasu Kavşağı (Sakarya), Karamürsel-Altınova yolunun 5. kilometresi (kavşak), Düzce-Akçakoca yolunun 15. Kilometresi (virajlı yol), Küçükkuyu-Edremit yolunun 2. kilometresi (tali yol bağlantısı), Afyon-Antalya yolu Kızılören Kavşağı, Çorum-Samsun yolu Mecitözü-2 Kavşağı, Gümüşhane-Bayburt yolu Pirahmet Kavşağı, Pamukova-Bilecik yolu (virajlı yol). Uzun yol sürüşü öncelikle konsantrasyon ardından planlama ve hazırlık gerektirir. Planlama kısmındaki rota seçimi hem araçtaki diğer yolcuların konforu ve güveni hem de sürücünün kendisini yola hazırlaması adına önemli bir seçimdir. Sigortam.net öncelikle en kısa yol yerine en güvenli ve tatil yoğunluğundan en uzaktaki yolu seçmenizi tavsiye ediyor, seyahat boyunca faydalanabileceğiniz güncel bir karayolları haritası bulundurmanızı, mola tesisleri ve yol üstü duraklama alanları hakkında da ön bilgi sahibi olmak gerektiğini hatırlatıyor.

 

 

 

 

 


Benzer İçerikler

Türkiye Yeni Nesil Sigortacılığı Sevdi!

Sigortam.net'in bugüne dek hizmet verdiği 2 milyondan fazla internet sigortacılığı müşterisinin %78'ini erkekler, %22'sini ise kadınlar oluşturuyor.

Devamını Oku

Sigortam.net Aday Kaynağının Yüzde 30’u Matruşka’dan

Sigortam.net İcra Kurulu Başkanı Serdar Dinçaslan, kısa vadeli olarak düşündükleri ve çalışanlardan gelen olumlu tepkiler sonrasında sürdürmeye karar verdikleri Matruşka programının başarısına değiniyor.

Devamını Oku

Pertevniyel Sigortam.net Basketbol Takımının Başantrenörü Belli Oldu!

Sigortam.net'in bu sezon da sponsor olduğu Pertevniyal Sigortam.net Basketbol Takımının yeni başantrenörü belli oldu.

Devamını Oku