Bilinçli Park ile Yakıt Tasarrufu | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Bilinçli Park ile Yakıt Tasarrufu

Benzin fiyatlarının fırlaması sebebi ile ''Yakıtta Tasarrufun Püf Noktaları'', ''Yakıt Tasarruf Cihazları'' gibi yazılarımızla yakıt tasarrufuna yardımcı olacak yöntemlere sıkça değinmiştik.

Tasarrufu etkileyen diğer bir durumda aracınızı nasıl park ettiğiniz. Aracın park edilmesinde ilk ve en önemli kural yapılacak manevraların park yerinden ayrılırken değil park yerine girişte yapılmasıdır.

Araç sıcakken yapılan güç manevraları aracı ciddi derecede etkilemezken; soğuk araçla yapılan aynı manevra fazla yakıt tüketimine neden olacaktır.

En bilinçli ve olması gereken park şekli çıkarken manevra yapmanıza gerek kalmadan yapılan park şeklidir, bu şekilde yapılan park şekli motoru zorlamayacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Kalabalık park yerlerinden çıkarken silecek, klima gibi çalışan ek aksamları durdurmak aracın harcanan gücünü azaltacağından tasarrufu sağlayacaktır.

Aracınızı yokuşa park etmek zorundaysanız aracın burnunu yokuş aşağı şekilde park etmeye dikkat edin.

Aracınızı gölgeye park etmeye özen gösterin. 45-50°C sıcaklık bulunan yerlerde benzin buharlaşabilmektedir. Aracınızı gölgeye park ederek; hem buharlaşan benzinden kar edebilir hem aracınızı soğutmak için kullanacağınız klimadan tasarruf edebilirsiniz.

Park ederken tasarrufu sağlayabilirsiniz, ancak park halindeki aracınızı her zaman güvene alamazssınız. Aracınızı gönül rahatlığıyla park etmek için kasko sigortası yaptırmayı unutmayın. 

Araç kasko sorgulama ile araba kasko fiyatları seçeneklerine 3 dakikada ulaşın. Sigortam.net üzerinden kasko şirketleri tarafından verilen teklifleri görün ve size en uygun sigortayı %45 fiyat avantajı ile seçin.


Benzer İçerikler

Kaskolu Aracın Pert Olması Durumunda Hasar Tazminatı

Kaskolu aracın pert olması durumunda hasarın tazmini için aracın piyasadaki rayiç bedeli esas alınıyor ve referans kaynağına poliçede yer veriliyor.

Devamını Oku

Karbon Temizliği Nasıl Yapılır?

Aracınızın karbon temizliğini ihmal etmeyin, motorunuzun ömrü uzasın ve yakıt tasarrufu sağlayın.

Devamını Oku

Telefonla Kaskonun En Güvenilir Yolu

Sigortam.net’in telefonda kasko teklifi almanıza olanak sağlayan, Türkiye’nin en iyi 20 sigorta şirketi ve entegre alt yapısı ile her şey çok kolay.

Devamını Oku