444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Bireysel Emekliliğe Yüzde 20 Vergi Teşviki

www.hurriyet.com.tr

Özel emeklilik imkanının sağlanması amacıyla uygulanan Bireysel Emeklilik Sistemi'nden (BES) yararlananların sayısı 2,5 milyonu aşarken sistemin ekonomik büyüklüğü 15 milyar lirayı buldu.

Tasarrufların daha da artırılması için vergi teşvikinin yanı sıra hem işveren hem devlet eliyle prim ödemelerinin desteklenmesi üzerinde duruluyor.

Zaman Gazetesi'nin bugünkü nüshasında yer alan haber şöyleydi: Uzun süredir ekonomi yönetiminin üzerinde çalıştığı Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) ilişkin yeni destek paketinin detayları netleşti. Edinilen bilgilere göre tasarrufların artırılması kapsamında iki farklı teşvik sistemi üzerinde duruluyor. Buna göre herhangi bir şekilde bireysel emeklilik sistemine dahil olan kişi,devletin yüzde 20'lik vergi teşvikini doğrudan alacak. BES'e üye olduğunda ne kadarlık vergi teşviki aldığını anında hesabında görebilecek.

Sistemi geliştirmeye yönelik ikinci adım ise hem işveren hem de devlet eliyle prim ödemelerinindesteklenmesi. Bu kapsamda işveren, yanında çalıştırdığı işçinin bireysel emekliliktenfaydalanabilmesi için priminin bir kısmını karşılayacak. İşverene dedevlet, bunun karşılığında vergisel destekte bulunacak.

Çalışmalar hakkında bilgi veren üst düzey bir ekonomi yetkilisi, Türkiye'deki tasarruf açığına dikkatçekerek BES'e katılımın artırılması için doğrudan vergi desteği sağlanmasının yanı sıra primin bir bölümünün işveren tarafından karşılanması üzerinde durulduğunu kaydetti.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da konuya ilişkin olarak tasarruf oranını artırmak amacıyla teşvikler vereceklerini ve bunu bankacılık, sigortacılık ve bireysel emeklilik üzerinden oluşturdukları paketle yapacaklarını söylemişti. Babacan, çalışmanın tamamlandığına dikkat çekerek, teknik rötuşların yapıldığı bilgisini veriyor.

Türkiye'de tasarrufların değerlendirilmesi ve özel emeklilik imkanının sağlanması amacıyla uygulanan BES'ten yararlananların sayısı 2,5 milyonu aşarken, sistemin ekonomik büyüklüğü de 15 milyar lirayı buldu.


Benzer İçerikler

Sompo Japan Sigorta Zorunlu Trafik Sigortası

Sompo Japan Sigorta fiyatları için en iyi teklifler Sigortam.net'te Trafik sigortası teklif formunu doldurun. Sigortam.net ile anlaşmalı tüm şirketlerin tekliflerini görün.  444 24 00’ı arayarak poliçenizi satın alın.   Sompo Japan Sigorta’dan İhtiyacınıza En Uygun Zorunlu Trafik Sigortası Teklifini Alın!  Sompo Japan Sigorta hakkında bilgi almak için Sompo Japan Sigorta sayfamızı ziyaret edin.   Zorunlu trafik sigortası fiyatları araca, aracın bulunduğu ile gibi detaylara göre farklılık gösterir.  İhtiyaçlarınıza en uygun trafik sigortasını bulmak için Sigortam.net’in size sunduğu güvenli karşılaştırma platformundan faydalanın.  […]

Devamını Oku

Mazda 323 Kasko Sigortası

Mazda 323 için en uygun kasko sigortası Sigortam.net'te. Mazda 323 kasko sigorta sorgulama yaparak size en uygun kasko sigortasını seçin.

Devamını Oku

İstanbul Trafik Sigortası Fiyatları Sigortam.net’te

En Uygun İstanbul Trafik Sigortası Fiyatları için 2 dk. Yeter! 34 İstanbul plaka kodlu aracınıza özel en uygun trafik sigortası fiyatlarını bulamamaktan mı şikayetçisiniz? Arayışınıza son verecek, bütçenizde tasarruf sağlayacak araç sigortası seçenekleri Sigortam.net’te! Araç sigorta sorgulama işleminizi Sigortam.net’ten yapın, sadece 2 dakikada tek bir form doldurarak Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerini anında online görün, karşılaştırın ve trafik sigortanızı hemen yaptırın. İstanbul Plaka Koduna Özel Trafik Sigortası Sorgulama için; Trafik sigortası sorgulama formunu eksiksiz doldurun, En iyi sigorta şirketlerinin İstanbul'a […]

Devamını Oku