Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bireysel Emeklilik, ilerleyen günlerimizde bizi maddi kaygılardan uzaklaştıran uzun vadeli bir yatırım sistemidir. Emekliliğinizle beraber düşen yaşam standardınızı destekleyerek rahat yaşamanıza olanak verir. Bir an önce bireysel emeklilik başvurusu yapmanız bu yönüyle çok faydalıdır, hem de devlet tarafından yapılan düzenlemelerle beraber çok güvenli ve kârlı bir yatırım aracı olmuştur.

Bireysel Emeklilik Başvurusu

Bireysel Emeklilik Sistemi, yapılan yeni düzenlemelerle dahprofesyonel bir yapıya kavuşmuştur. Bunun yansımaları bireysel emeklilik şirketlerine, bireysel emeklilik başvurularındaki bazı detaylara ve bireysel emeklilik aracılarının sorumluluklarına yansımaktadır.

Emeklilik Yatırım Fonları, fon yönetiminde uzman portföy yönetim şirketleri tarafından yönetilmektedir. BES katılımcısı tarafından düzenli olarak ödenen katkı payları, bireylerin emeklilik hesaplarında ve bireysel emeklilik fonlarında değerlendirilerek süre sonunda değer kaybına uğramadan hedefledikleri standartta bir yaşam sürecek birikim yapmalarına imkan verir.

Son derece önemli ve uzmanlık gerektiren bu konu için sadece belli başlı şirketlere bireysel emeklilik lisansı verilmiştir.

Birseysel Emeklilik Sözleşmesi

Eğer 18 yaşınızı doldurmuşsanız bahsettiğimiz şartlara uygun bir şirketi seçerek siz de kendiniz için bireysel emeklilik başvurusu yapabilirsiniz. Sizin için hazırlanan emeklilik planını kabul ettiğiniz takdirde, bireysel emeklilik başvuru formunu doldurup, imzalayarak ilk aşamayı tamamlamış olursunuz. Erken girmenin önemli bir avantaj olduğu sistemde, doldurmuş olduğunuz başvuru formu ile iki gün içinde sisteme girişiniz yapılır. Sözleşmenin yürürlük tarihi, başvuru formunu imzaladığınız tarihtir.

Bireysel emeklilik başvuru formu ile birlikte imzalanan sözleşmede bireysel emeklilik sistemine giriş, katkı paylarının ödenmesi ve fonlarda yatırıma yönlendirilmesi, birikimlerin bireysel emeklilik hesaplarında izlenmesi, yapılacak kesintiler, katılımcının sistemden ayrılması, emekli olması, katılımcı veya lehtarlarına yapılacak ödemelere ilişkin esaslar ile tarafların diğer hak ve yükümlülüklerine ilişkin hususlar bulunur.

Fon dağılım oranınızı yaşanan ekonomik gelişmeler doğrultusunda yılda 6 kez değiştirebilmek önemli bir esnekliktir. Bireysel emeklilik başvurusu, bireysel emeklilik aracıları ile yapılabileceği gibi, online olarak da yapılabilmektedir

Kendiniz için en uygun bireysel emeklilik başvurusunu hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmek için Sigortam.net Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru Formunu doldurun.

Müşteri Yorumları