Bireysel Emeklilik için 8 Önemli Neden!

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) çalışan ya da çalışmayan 18 yaş üzeri herkesin kayıt olabileceği bir sistemdir. Bireysel emekliliğe katılarak birçok avantajdan yararlanabilir, rahat bir yaşam sürebilirsiniz.

Rahat Bir Emeklilik Hayatı

Mevcut strandartlarımızda sadece emekli maaşı ile rahat bir emeklilik dönemi geçirmek ne yazık ki çok zor. Bireysel emeklilik, 10 yıl katkı payı ödediğinizde ve 56 yaşını tamamladığınızda emeklilik döneminizde size ek bir gelir sağlayarak yaşam kalitenizi sürdürmenizi sağlar. Emekliliğe hak kazandığınızda birikimlerinizi ister kısmen isterseniz toplu alabilirsiniz.

Güven Verici Unsur

Bireysel emeklilikte, sistemin bütün unsurları denetim altındadır. Şirketinizin faaliyetleri Hazine Müsteşarlığı, fonların ve portföy yöneticilerinin faaliyetleri ise Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yılda en az 1 kere denetlenir. Şirketlerin günlük faaliyetleri ise Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM) tarafından elektronik ortamda izlenir.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!    

Şeffaflık Mevcut

Bireysel emeklilik hesaplarınız Takasbank nezdinde tutulur. Bu hesaplardan günlük olarak fon paylarınızı izleyebilirsiniz.

Vergi Avantajı (Devlet Katkısı)

Bireysel emeklilik için ödediğiniz katkı paylarınızı; brüt asgari ücretin yıllık tutarını ve ücretliyseniz brüt ücretinizin, ücretsizseniz beyan ettiğiniz gelirin %10’unu aşmamak kaydıyla vergi avantajından faydalanabilirsiniz. 1 Ocak 2013’ten itibaren vergi avantajı yerine, işveren tarafından ödenenler hariç, katılımcı adına bireysel emeklilik hesabına ödenen katkı paylarının %25’ine karşılık gelen tutarın devlet katkısı olarak katılımcıların ilgili hesaplarına ödeneceği devlet katkı sitemine geçilmiştir.

Profesyonel Fon Yönetimi

Birikimleriniz emeklilik yatırım fonlarında profesyonel fon yöneticileri tarafından yönetilir.

Nitelikli Aracı Hizmeti

Bireysel emeklilik sisteminin tanıtım ve satışı, mesleki yeterlilikleri ölçülmüş, sınavda başarılı olmuş bireysel emeklilik aracıları tarafından yapılır.

Ödemeye Ara Verme Hakkı

Maddi anlamda beklenmedik durumlarla karşılaştığınızda katkı payı ödemeye ara verebilirsiniz. Bu ara verdiğiniz dönemde, emeklilik hakkı kazanmanız için gerekli 10 yıl hesaplamasına, emeklilik hakkınızı kullanacağınız sırada bu döneme karşılık gelen asgari katkı payı tutarını ödemeniz durumunda dahil edilir.

Başka Şirketi Seçme ve Hesap Birleştirme Hakkı

Mevcut şirketinizdeki emeklilik sözleşmenizin yürürlülük tarihinden itibaren 1 yıl sonra başka bir emeklilik şirketine geçme, farklı şirketlerdeki hesaplarınızı birleştirme hakkınız var. Aynı şirkette bulunan hesaplarınızı ise herhangi bir anda birleştirebilirsiniz.

Var olan emeklilik kazancınızla birlikte ek bir kazanç daha sağlamak ve çalışırken yaşadığınız standardı korumaya yardımcı olmak için Sigortam.net üzerinden bireysel emeklilik başvuru formunu doldurmanız yeterli. Sigorta uzmanlarımıza 444 24 00 Sigorta Destek Hattı'ndan 7/24 ulaşabilirsiniz.

Müşteri Yorumları