Bireysel Emeklilik Sisteminde (BES)
%25 devlet katkısı avantajı


Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın,
%25 devlet katkısından faydalanın!

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın,
%25 devlet katkısından faydalanın!

HEMEN BAŞVUR
Bizi Arayın
Sigortam.net'i Mutlu Müşterilerinden Dinleyin!
Bi' Alo Dediler, Gerisini Biz Hallettik
Listele

Bireysel emeklilik sistemi 18 yaş üstü, çalışan veya çalışmayan vatandaşların, emeklilik birikimlerini değerlendirebilecekleri bir sistemdir.

Devamını Okuyun

BES devlet katkısı, Bireysel Emeklilik Sistemi katılımcılarına devlet tarafından uygulanan % 25 oranındaki ek katkıdır. Katılımcılar tarafından yatırılan primin %25’i kadar ek prim devlet tarafından sisteme aktarılır. 

Devamını Okuyun

BES ödemeleri, 10 yıllık prim ödenmesi ve 56 yaşın doldurulması koşulu ile gerçekleşir. Kişiler ister birikimlerini toplu tazminat olarak alır, isterlerse emekli maaşı şeklinde aylık ödemeler talep edebilirler. BES devlet katkısı ödemeleri ise yıllara göre ayrı ayrı hesaplanarak gerçekleştirilir.

Devamını Okuyun

Bireysel Emeklilik Sitemi (BES) kapsamından ayrılan kişiler için uygulanan stopaj ücreti, önceki yıllarda toplam miktar üzerinden hesaplanıyordu. Ancak daha sonra bu uygulama değiştirildi. Yeni düzenlemeye göre sistemden erken ayrılanların ödeyecekleri kesinti yalnızca anapara üzerinden hesaplanacak, anaparanın getirisi üzerinden bir kesinti olmayacak.

Devamını Okuyun

BES hesaplama işlemleri prim ödeme günü, sistemde kalınan süre ve yaşa göre hesaplanır. Sistemden erken ayrılanlar stopaj ücreti öderken, 10 yıl prim ödeme ve 56 yaş şartı taşıyanlara BES birikimleri kesinti yapılmadan ödenir. Devlet katkısı ile ilgili hesaplamalar ise yıllara bağlı olarak ayrıca hesaplanır.

Devamını Okuyun

Kişilere pek çok anlamda kolaylık sağlayan bireysel emeklilik sistemi, katılımcıların tercihlerine de önem vererek pek çok hak tanır.

Devamını Okuyun

Sigorta Bilgi Merkezi

Sigortacılık hakkında merak ettiğiniz bütün soruların cevapları "Sigorta Bilgi Merkezi"mizde!
Sigorta Rehberi

Online Olarak Devlet Katkısı Sorgulama Dönemi Başladı

BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) katılımcılarının en önem avantajlarından biri olan devlet katkısı artık internet üzerinden online olarak sorgulanabilecek. Devlet katkısı sorgulama işlemini yapmanız için tek yapmanız gerekense, e-devlet sistemine giriş yapmanız. Devamını Oku

5 Soruda Bireysel Emeklilik Hakkında Merak Edilenler

Bireysel Emeklilik Sistemi, kısaltılmış ismiyle BES, uzun vadeli tasarruf etme amaçlı bir yatırım aracıdır. Bireysel Emeklilik Sistemi?ne dahil olduğunuzda, paranız elinizin altındayken yapamadığınız tasarrufu kolayca yapabilirsiniz. Çünkü; aylık bütçeniz doğrultusunda belirlenecek ödeme planı ile düzenli ve zorunlu bir tasarruf imkanı elde edersiniz. Devamını Oku

BES'te Ödeme Tutarları Nasıl Belirleniyor?

Bireysel emeklilik sistemi uzun soluklu ve en risksiz yatırım aracıdır. BES ödeme tutarı hakkında daha fazla bilgi için içeriğimizi inceleyebilirsiniz.Devamını Oku
Daha Fazla Gör Daha Az Gör