730 Bin Kişi Allianz Hayat ve Emeklilik’te

Türkiye’de yakın dönemde 1 milyar euro’nun üzerinde bir ek yatırım yapan Allianz Türkiye, kurumlarını tek çatı altında toplamak amacıyla Ataşehir’de bulunan Allianz Tower’a taşınma kararı aldı.

Finansal bilançosunu açıklamak için Zorlu Center PSM’de bir toplantı düzenleyen Allianz Türkiye, toplantısı öncesinde katılımcılara genç piyanist Kaan Baysal ile mini bir konser sürprizi yaşattı.

Allianz Sigorta CEO’su Solmaz Altın, Allianz Sigorta’nın son yıllarda Türkiye’ye 1 milyar dolarlık ek bir yatırım yaptığına dikkat çekerek, bu yatırımların sonucunda 2500 çalışan ve 4000 acente ile 5 milyon müşteriye ulaşan şirketin, Altunizade’de bulunan genel merkezinin Ataşehir’e taşınacağını söyledi.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Tek Çatı Altında Olacak

Türkiye’nin yakın gelecekte finans merkezi olması beklenen bölgede yer alan Allianz Tower’da çalışmalarını devam ettireceklerini belirten Altın, yeni binalarının teknoloji çağına uygun, mimari özellikleri, enerji tasarrufları ve konforu ile çalışanlarının verimlerinde büyük ölçüde olumlu etkiler sağlayacağını söyledi.

Hayat dışı branşlarda toplamda 3.2 milyar TL prim üreterek %14.2 oranındaki Pazar payı ile sektördeki liderliğini sürdüren şirket, Allianz Sigorta, Allianz Yaşam ve Emeklilik ve Allianz Hayat ve Emeklilik şirketlerini bünyesinde bulunduruyor.

5.3 Milyon BES’linin 730 Bini Allianz Hayat’ta

Toplantıda ayrıca 2013 yılında bireysel emeklilik sisteminde yapılan yasal düzenlemelerin bir dönüm noktası olduğu vurgulanarak, 2014 sonu ile ulaşılan 5.1 milyon katılımcı ve 37.8 milyar TL’lik fon büyüklüğü ile çok önemli rakamlara ulaşıldığı belirtildi.

Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili Hazine’nin yeni projeler üstünde çalıştığı ifade edilen açıklamada, gelecekte işe giren herkesin otomatik olarak sisteme katılması ve yaşam boyunca emekli aylığı almasını öngeren bu projelerin sistemin daha gelişmesi adına çok önemli olduğu belirtildi.

Siz de birikimlerinizi %25 devlet katkısı avantajı ile değerlendirmek ve gelecekte rahat, huzurlu bir yaşam için şimdiden harekete geçmek istiyorsanız bireysel emeklilik başvurunuzu Sigortam.net’ten hemen yapın. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL