444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Allianz'ın Sektördeki Liderliği Tescillendi

07 Eylül 2015

Kredi değerlendirme kuruluşu Moody’s’in yaptığı değerlendirme sonucunda uluslararası ölçümlerde Baa1, ulusal ölçümlerde ise Aa2 notunun sahibi olan Allianz Sigorta, böylelikle Türkiye’de bir finansal kuruluşun bugüne kadar aldığı en yüksek notun sahibi oldu.

Moody’s’in değerlendirmelerinde Allianz’ın karlılığının sektör ortlamasının üstünde olduğu belirtilirken, şirketin notunun, Türkiye’nin ülke notunun da üstünde bulunması ve ana ortağı olan Allianz SE’den gelen güçlü finansal desteğin bu tablonun oluşmasında etkili olduğu vurgulandı. Moody’s değerlendirmesinde şirketin var olan güçlü yapısı ile ileriki dönemlerde de büyümesinin beklendiği iletildi.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Allianz’ın Başarısının Sırrı

Moody’s’ten gelen bu olumlu haberin ardından açıklamalarda bulunan Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui ise Allianz Türkiye’nin başarısının altında yatan nedenleri, şirketin Türkiye’deki konumu, büyüme potansiyeli ve dengeli portföyü olarak sıralarken, Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerinin sermaye yeterlilik oranları bakımından sektörün en güçlü şirketleri olduğunu ifade etti.

Hedef Sürdürülebilir Büyüme

Haziran 2015 itibari ile Allianz’a bağlı kurumların sermaye yeterlilik oranları ise şöyle; Allianz Sigorta %132.5, Allianz Hayat ve Emeklilik %266, Allianz Yaşam ve Emeklilik %303.

Sürdürülebilir bir büyümenin Allianz Türkiye olarak en önemli hedefleri olduğunu belirten Coqui, kurum olarak kısa vadeli fiyat hareketlerinden daha çok, uzun süreli ve sürdürülebilir fiyat politikasının öncelikleri arasında olduğunu söyledi. 


Okumaya Devam Edin

Bireysel Emeklilik Sistemi Değişiyor

18 Nisan 2012 Çarşamba
Bireysel Emeklilik Sistemi'nde yeni bir sisteme geçildiğini aktaran Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, sistemde artık devlet katkı payı esasını getirdiklerini ifade etti.

BES, Sağladığı Şeffaflıkla Tüketiciyi Koruyan Bir Sistem

19 Nisan 2012 Perşembe
Axa Sigorta Başkan (Hayat ve Emeklilik) ve İcra Kurulu Üyesi Olgun Küntay, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin sağladığı şeffaflık, esneklik ve şirketler arasında geçiş serbestisi özelliğiyle, finansal ürünler arasında tüketici haklarını üst seviyede gözeten bir yaklaşım getirdiğini söyledi.

Vatandaş Bireysel Emekliliği Keşfetti

26 Nisan 2012 Perşembe
Bireysel emeklilik sistemine (BES) getirilecek yeni düzenlemeler 17 Nisan 2012 tarihinde Ali Babacan tarafından açıklandı. Konuyla ilgili yorumlarımıza geçmeden önce gelin isterseniz bu düzenlemelerin neler olacağına bir göz atalım.