Allianz'ın Sektördeki Liderliği Tescillendi | BES | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Allianz’ın Sektördeki Liderliği Tescillendi

Kredi değerlendirme kuruluşu Moody’s’in yaptığı değerlendirme sonucunda uluslararası ölçümlerde Baa1, ulusal ölçümlerde ise Aa2 notunun sahibi olan Allianz Sigorta, böylelikle Türkiye’de bir finansal kuruluşun bugüne kadar aldığı en yüksek notun sahibi oldu.

Moody’s’in değerlendirmelerinde Allianz’ın karlılığının sektör ortlamasının üstünde olduğu belirtilirken, şirketin notunun, Türkiye’nin ülke notunun da üstünde bulunması ve ana ortağı olan Allianz SE’den gelen güçlü finansal desteğin bu tablonun oluşmasında etkili olduğu vurgulandı. Moody’s değerlendirmesinde şirketin var olan güçlü yapısı ile ileriki dönemlerde de büyümesinin beklendiği iletildi.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Allianz’ın Başarısının Sırrı

Moody’s’ten gelen bu olumlu haberin ardından açıklamalarda bulunan Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui ise Allianz Türkiye’nin başarısının altında yatan nedenleri, şirketin Türkiye’deki konumu, büyüme potansiyeli ve dengeli portföyü olarak sıralarken, Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerinin sermaye yeterlilik oranları bakımından sektörün en güçlü şirketleri olduğunu ifade etti.

Hedef Sürdürülebilir Büyüme

Haziran 2015 itibari ile Allianz’a bağlı kurumların sermaye yeterlilik oranları ise şöyle; Allianz Sigorta %132.5, Allianz Hayat ve Emeklilik %266, Allianz Yaşam ve Emeklilik %303.

Sürdürülebilir bir büyümenin Allianz Türkiye olarak en önemli hedefleri olduğunu belirten Coqui, kurum olarak kısa vadeli fiyat hareketlerinden daha çok, uzun süreli ve sürdürülebilir fiyat politikasının öncelikleri arasında olduğunu söyledi. 


Benzer İçerikler

Anadolu Hayat’tan Ömür Boyu Emeklilik Açıklaması

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Uğur Erkan, 1 Ekim'de uygulamaya girecek bireysel emeklilikte ömür boyu maaş seçeneği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

Bireysel Emekliliğe 1.25 Milyar

Maliye Bakanlığı, bireysel emeklilikte başlayacak devlet katkılı sistem için 2013 yılı bütçesinde 1 milyar 250 milyon TL ayırdı.

Devamını Oku

BES’ten Borsaya 4 Milyar Destek

BES’teki fon büyüklüğü Borsayı’da etkiledi, büyüklüğün yaklaşık 4 milyar liralık kısmı Borsa’da değerlendiriliyor. 

Devamını Oku