Anadolu Hayat'tan Ömür Boyu Emeklilik Açıklaması | BES | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Anadolu Hayat’tan Ömür Boyu Emeklilik Açıklaması

BES’te ömür boyu maaş sisteminin 1 Ekim’den itibaren yürürlüğe girecek olması ile ilgili Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Uğur Erkan önemli değerlendirmelerde bulundu. Bireysel Emeklilik ile ilgili bu imkanın geçmiş dönemlerde olmadığına değinen Erkan yeni sistemin iki farklı riski beraberinde getirdiğini belirtti.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Sistemin, katılımcının daha fazla yaşama ihtimaline karşı bir fonlamaya sahip olması gerektiğini söyleyen Erkan, Hazine’nin bu konuda adımlar attığını belirterek, söz konusu hesaplamalar karşısında daha esnek bir tutumun sergilendiğini ifade etti. Yönetmeliğin Ekim ayının başından itibaren yürürlüğe gireceğini söyleyen Anadolu Hayat Genel Müdürü Uğur Erkan, şirketlerin de ürün sunumlarına bu tarihten itibaren başlayacağını vurguladı.

Yeni Dönem Neler Getiriyor?

Bireysel emeklilikte yeni dönem, katılımcılara ömür boyu maaş alma imkanının sağlıyor. Böylelikle ülkemizde bireysel emeklilik sistemi olarak ürün sunumu yapılan, ancak katılımcıların daha çok bir tasarruf modeli olarak kullandıkları sistemin, gerçekten bir emeklilik sistemi haline getirilmesi hedefleniyor.

Geleceğinizi Güvence Altına Alın

Siz de geleceğinizi güvence altına almak ve huzurlu bir yaşam sürmek istiyorsanız, bireysel emeklilik başvurusu ile ilk adımınızı 2.5 milyonu aşkın mutlu müşteri gibi Sigortam.net ayrıcalığıyla şimdiden atın.  


Benzer İçerikler

Ali Babacan Yeni Bireysel Emeklilik Sistemini Anlattı

Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki yeni uygulamaları anlatan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, kendisinin de sistemi henüz kullanmadığını ancak bu sene başlatacağını söyledi.

Devamını Oku

BES’ten Borsaya 4 Milyar Destek

BES’teki fon büyüklüğü Borsayı’da etkiledi, büyüklüğün yaklaşık 4 milyar liralık kısmı Borsa’da değerlendiriliyor. 

Devamını Oku

Bireysel Emeklilik 2014’te 5 Milyon Kişiyi Hedefliyor!

2013’te %25 oranındaki devlet katkısı uygulamasından sonra katılımcı sayısı 1 milyon artarak 4.1 milyona ulaştı. Bireysel emeklilik sisteminde 2014’te 5 milyon kişiye ulaşmak hedefleniyor.

Devamını Oku