444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Anadolu Hayat'tan Ömür Boyu Emeklilik Açıklaması

23 Eylül 2015

BES’te ömür boyu maaş sisteminin 1 Ekim’den itibaren yürürlüğe girecek olması ile ilgili Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Uğur Erkan önemli değerlendirmelerde bulundu. Bireysel Emeklilik ile ilgili bu imkanın geçmiş dönemlerde olmadığına değinen Erkan yeni sistemin iki farklı riski beraberinde getirdiğini belirtti.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Sistemin, katılımcının daha fazla yaşama ihtimaline karşı bir fonlamaya sahip olması gerektiğini söyleyen Erkan, Hazine’nin bu konuda adımlar attığını belirterek, söz konusu hesaplamalar karşısında daha esnek bir tutumun sergilendiğini ifade etti. Yönetmeliğin Ekim ayının başından itibaren yürürlüğe gireceğini söyleyen Anadolu Hayat Genel Müdürü Uğur Erkan, şirketlerin de ürün sunumlarına bu tarihten itibaren başlayacağını vurguladı.

Yeni Dönem Neler Getiriyor?

Bireysel emeklilikte yeni dönem, katılımcılara ömür boyu maaş alma imkanının sağlıyor. Böylelikle ülkemizde bireysel emeklilik sistemi olarak ürün sunumu yapılan, ancak katılımcıların daha çok bir tasarruf modeli olarak kullandıkları sistemin, gerçekten bir emeklilik sistemi haline getirilmesi hedefleniyor.

Geleceğinizi Güvence Altına Alın

Siz de geleceğinizi güvence altına almak ve huzurlu bir yaşam sürmek istiyorsanız, bireysel emeklilik başvurusu ile ilk adımınızı 2.5 milyonu aşkın mutlu müşteri gibi Sigortam.net ayrıcalığıyla şimdiden atın.  


Okumaya Devam Edin

Bireysel Emeklilik Sistemi Değişiyor

18 Nisan 2012 Çarşamba
Bireysel Emeklilik Sistemi'nde yeni bir sisteme geçildiğini aktaran Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, sistemde artık devlet katkı payı esasını getirdiklerini ifade etti.

BES, Sağladığı Şeffaflıkla Tüketiciyi Koruyan Bir Sistem

19 Nisan 2012 Perşembe
Axa Sigorta Başkan (Hayat ve Emeklilik) ve İcra Kurulu Üyesi Olgun Küntay, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin sağladığı şeffaflık, esneklik ve şirketler arasında geçiş serbestisi özelliğiyle, finansal ürünler arasında tüketici haklarını üst seviyede gözeten bir yaklaşım getirdiğini söyledi.

Vatandaş Bireysel Emekliliği Keşfetti

26 Nisan 2012 Perşembe
Bireysel emeklilik sistemine (BES) getirilecek yeni düzenlemeler 17 Nisan 2012 tarihinde Ali Babacan tarafından açıklandı. Konuyla ilgili yorumlarımıza geçmeden önce gelin isterseniz bu düzenlemelerin neler olacağına bir göz atalım.