Asgari Ücret %25 Devlet Katkısı Miktarını Etkileyecek mi?

Asgari ücretin Aralık ayından itibaren 1.300 TL olacağı haberi, Bireysel Emeklilik Sistemi katılımcıları için de önemli bir gelişmenin ortaya çıkmasına neden oldu. Alınan bilgiye göre bireysel emeklilik için 3.819 TL olan en üst düzeydeki devlet katkısı, asgari ücretin 1.300 TL’ye çıkması durumunda 4.950 TL’ye yükselecek.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Türkiye’de milyonlarca kişinin merakla beklediği asgari ücret artışı, bireysel emeklilik sistemine dahil kişilere de umut kapısı oldu. 2013 yılından bu yana yürürlükte olan %25 devlet katkısı, bilindiği gibi brüt asgari ücretin %25’ini geçmemesi kaydıyla uygulanıyordu. Yani brüt 1.273 TL olan asgari ücret uygulamasında bireysel emekliliğe dahil olan kişi, yıllık maksimum 3.819 TL devlet katkısı alabiliyordu. Ancak asgari ücretin 1.300 TL, brüt ücretin ise 1.650 TL civarına yükselmesiyle, %25’lik devlet katkısındaki üst sınır da yıllık 4.950 TL’ye çıkmış olacak.

Sisteme Katılımı Arttıracak

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Garanti Emeklilik Genel Müdürü Cemal Onaran ise asgari ücrette yapılacak olan artışın hane gelirlerinde de önemli bir artıya sebep olacağını ifade ederek, bu durumun uzun vadede kişileri tasarruf yapmaya yönlendireceğini daha sonraki süreçte ise bireysel emekliliğe fayda sağlayacağını belirtti.

Türkiye’deki Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olan kişi sayısının 6 milyonu aştığını vurgulayan Onaran, özellikle 2013 yılında uygulamaya sokulan %25 devlet katkısı olanağının sisteme olan ilgiyi çok büyük bir oranda arttırdığının altını çizerek, devlet katkısının teknik olarak bir yüke neden olacağını düşünmediğini söyledi.

Fon Büyümesi de Beraberinde Gelecek

Asgari ücret zammının hane halkının gelir seviyesini arttıracağını söyleyen BNP Baripas Carid Türkiye CEO’su Cemal Kişmiş, bu durumun zamanla fon büyümesini de beraberinde getireceğini belirtti.

2016 yılından itibaren giriş aidatı, yönetim gider kesintisi gibi giderlerin de brüt asgari ücret miktarının %8.5’u ile sınırlandırılacağını ifade eden Kişmir, asgari ücret artışı ile birlikte 200 – 300 milyon TL’lik bir ek bütçe ihtiyacı ortaya çıkabileceğini söyledi.

Geleceğin İçin İlk Adımını Şimdi At

Siz de milyonlarca kişi gibi geleceğinizi güvence altına almak ve birikimlerinizi %25 devlet katkısı avantajı ile büyütmek istiyorsanız hemen harekete geçin. Bireysel emekllilik başvurusu ile huzurlu bir geleceğin ilk adımını bugün atın.

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Haziran 2018 Sonuçları

Kasko Sigortası Primleri Haziran Ayında 2 Puan Yükseldi

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Haziran ayı verilerine göre, bir önceki aya göre kasko primlerinde 2...puanlık artış yaşandı. Trafik sigortası primlerinde ise 66 olan Mayıs ayı puanı değişmedi.

Türkiye’nin ilk ve en...büyük sigorta platformu Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik Sigortası...Endeksi’nin Haziran ayı verilerini açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse...göre, Haziran ayı kasko sigortası endeksi Mayıs ayına göre 2 puanlık artış kaydederek 99 oldu. Trafik sigortasında ise Mayıs...ayında 66 olan endeks, Haziran ayında da seviyesini korudu. Böylece 2018’in ilk ayında 2.014 TL olan ortalama kasko primleri 2.125...TL’ye; 831 TL olan ortalama trafik sigortası primleri ise 881 TL’ye çıktı. Sigortam.net, müşterilerinin en doğru ürünü, en...iyi fiyata, kolay ve hızlı bir şekilde satın almalarını sağlamak amacıyla sektördeki en büyük 20 sigorta şirketinin tekliflerini...sunuyor, ayrıca internet sitesinden gerçeleştirilen poliçe alımlarında müşterilerine özel indirimler sağlıyor. Geçen yılın...Ağustos ayından itibaren her ay düzenli olarak Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ni açıklayan ve sahip olduğu büyük veriyi...hizmete sunan Sigortam.net, böylece araç sahiplerinin otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin bilgi edinmelerini...sağlıyor. Son olarak Haziran ayı verilerini açıklayan Sigortam.net, otomobil sahipleri için büyük önem taşıyan kasko ve trafik...sigortalarındaki trendleri sundu. Verilere göre kasko sigortası endeksi, bir önceki aya göre 2 puan artış yaşadı ve son 3 aydaki...2’şer puanlık artış trendine devam etti. Trafik sigortası primlerinde ise Ocak ayından beri sert değişimler yaşanmadı....Yılın ilk ayındaitibaren 4 puan artan endeks, , Haziran ayında 66 puan oldu. Ocak ayında 831 TL olan ortalama trafik sigortası...primleri Haziran ayında 881 TL’ye çıktı. Trafik sigortası endeksi, geçen yılın Haziran ayında ise 765 TL olarak...gerçekleşmişti. Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre 2017 yılın ocak ayından bu yana otomobillerde kasko ve...trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle: