BES’te 2014 Hedefi 5 Milyondan Fazla Katılımcı!

Bireysel emeklilik sistemi (BES)’nde katılımcı sayısı 4 milyon 384 bini, fon tutarı ise 26 milyar TL’yi aştı. 1.4 milyar TL de devlet katkısı ödendi.

Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, 2014 yılı bütçesinde devlet katkısı için 1.95 milyar lira ödenek ayrıldığını, bu miktarı göz önüne alarak yaptıkları hesaba göre, 2014 yılı sonunda beklentilerinin 33 milyar fon büyüklüğü ile 5 milyondan fazla katılımcı sayısı olduğunu aktardı.

Bostan, “Türkiye’de bireysel emeklilik konusunda hedeflenen düzeye gelmek için kurumsal katılımların artması gerekiyor. 2012 yılı itibariyle kurumsal katılım oranının Birleşik  Krallık’ta %89, Finlandiya’da %80, Avustralya’da %70 ve Hollanda’da ise %69” dedi.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!
BES’in hızlı bir büyümesine karşın kurumsal katılım seviyesinin düşük olduğuna dikkat çeken Bostan, işe yeni başlayan çalışanların BES’e otomatik olarak katılımının sağlanması için hazırlanan taslağın ‘otomatik katılım’ sürecinin tüm taraflar için kazan-kazan durumu yaratacak şekilde ciddi anlamda desteklendiği durumda, hem birey hem de sektör için çok olumlu sonuçlar doğuracağını düşündüğünü belirtti.

Ayrıca Bostan, 2010 yılının sonunda %12 olan BES fonlarındaki hisse senedi oranının, 2013 sonunda %16’ya kadar yükseldiğini vurguladı.

BES prim hesaplama yapmak için BES Hesaplama Nasıl Yapılır? yazımızı okuyabilirsiniz.

Bireysel emeklilik sistemine bir an önce kaydolun ve geleceğinizi güvence altına alın. Sigorta şirketleri tarafından sunulan en uygun sigorta fiyatlarına ulaşmak için Sigortam.net üzerinden bireysel emeklilik başvuru formunu doldurmanız yeterli.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL