Bireysel Emeklilik Büyümeye Devam Ediyor

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M.Uğur Erkan bireysel emeklilik sistemi ile ilgili 2016’nın il 6 ayını değerlendirdi. Bireysel emekliliğe katılan sayının 6.3 milyona ulaştığını belirten Erkan, devlet katkısı da dahil olmak üzere oluşan fon tutarının ise 54.8 milyar TL’ye ulaştığını söyledi. Sektördeki rekabetin her geçen gün arttığına dikkat çeken Erkan, hayat sigortası branşında toplanan primin ise geçen yılın aynı dönemine göre %19’luk artışla 2.2 milyar TL’yi bulduğuna dikkat çekti. 

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Anadolu Hayat Sektör Liderliğine Devam Ediyor

Anadolu Hayat Emeklilik’in yılın ilk yarısında brüt karının 109 milyon TL, net karının ise 86.3 milyon TL olduğunu söyleyen Erkan, şirketin aktif büyüklüğünün ise 13.2 milyar TL’yi aştığına vurgu yaparak, bu sonuçlarla sektördeki liderliklerini bir kez daha perçinlediklerini söyledi. Erkan açıklamasında, Sigorta Bilgi ve Merkezi’nin resmi rakamlarıma göre yılın ilk altı ayında sisteme katılan kişi sayısının 60 bin 246 kişi arttığına belirterek %17’lik pazar payıyla sektörde liderliklerini devam ettirdiklerini söyledi.

Devlet Katkısı ile BES Cazip Hale Geldi

Türkiye’deki katılımcıların ilk zamanlarda huzurlu ve güvenli bir gelecek için başvurdukları, ancak bir türlü istenilen seviyeye ulaşılamayan bireysel emeklilikteki katılımcı sayısı, geçtiğimiz yıllarda uygulamaya giren devlet katkısı ile birlikte büyük bir ilgi görmeye başladı. Sadece gelecek yıllarda emeklilik şansını yakalamak isteyenlerin değil, birikimlerini karlı bir şekilde değerlendirmek isteyenlerin de başvurdukları bir sistem haline gelen BES, günümüzde en sık tercih edilen yatırım araçlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’deki bireysel emeklilik sisteminin önemli bir büyüme ivmesi yakalamasına rağmen, pazarın büyüklüğü düşünüldüğünde halen potansiyel gücün ortaya çıkmadığını söyleyebiliriz.

Otomatik BES Gündemde

Bu nedenle devlet katkısı ile sistem cazip hale getirilmeye çalışılırken, bir taraftan da otomatik katılımlı bireysel emeklilik sisteminin uygulamaya alınması gündemde tartışılıyor. Otomatik BES ile ilgili henüz tüm detaylar ortaya çıkmasa da, ilk etapta gelen haberlere göre 6 ay süresince her çalışanın hesabında 100 TL kesinti yapılacak. BES hesaplarında toplanan bu parayı hak sahibi isterse 6 ayın sonunda çekebilecek. Devam etmek isteyenler ise devlet katkısı avantajından yararlanacak.

Şimdi Başvurunuzu Yapın

Hem geleceğinizi güvence altına almak, ilerleyen yıllarınızda ekstra bir gelirle maddi problemler yaşamamak, hem de devlet katkısı avantajından yararlanarak birikimlerinizi zamana karşı korumak için siz de bireysel emeklilik avantajlarından yararlanmaya bir an önce başlayabilirsiniz. Şimdi bireysel emeklilik başvuru formu ile bilgilerinizi girin, mutlu bir geleceğe çok geç kalmadan adım atın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL