444 24 00
7/24 Yanınızdayız

En Yüksek Devlet Katkısı Anadolu Hayat Emeklilik'te!

05 Şubat 2014

2013’te en yüksek devlet katkısı Anadolu Hayat Emeklilik katılımcılarının hesabına yüklendi. Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Mete Uğurlu, 2013 yılında katılımcılarının hesabına yatırılan devlet katkısının 275.9 milyon liraya ulaştığını açıkladı. Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)’ne olan ilginin gün geçtikçe arttığını vurgulayan Uğurlu, 2013’te sektör genelinde ödenen devlet katkısının 1 milyar 370 milyon TL’ye ulaştığına dikkat çekti.

Uğurlu, bireysel emeklilikte yatırılan aylık devlet katkısı tutarının Emeklilik Gözetim Merkezi verilerine göre, Aralık’ta 153,5 milyon TL ile rekor düzeye eriştiğini söyledi. Uğurlu, bu rakamın yaklaşık 33 Milyon TL’sinin Anadolu Hayat Emeklilik müşterilerine ait olduğunu vurguladı. Anadolu Hayat Emeklilik’i tercih eden katılımcıların hesabına yatan toplam devlet katkısı tutarının 276 milyon TL ve %20 pazar payı ile gerçekleştiğini belirten Uğurlu, bu rakamın sektörde ödenen en yüksek yıllık devlet katkısı tutarı olduğunu söyledi.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Uğurlu, “Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından açıklanan 21 Ocak 2014 tarihli son verilere göre, Şirketimiz fon büyüklüğünde 5 Milyar TL’yi aşan tek şirket durumunda. Katılımcılarımızın gösterdiği bu ilgi nedeniyle onlara çok teşekkür ediyoruz. Anadolu Hayat Emeklilik, 10. yılını tamamlayan ve ülkemizde tasarrufların büyütülmesinde öncü rol üstlenen BES’e olan inancını artırarak sürdürüyor” dedi. Ayrıca Uğurlu, 2014 yılında katılımcıların 13.230 TL tutara kadar, toplam 3.307,5 TL devlet katkısı almaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Var olan emeklilik kazancınızla birlikte ek bir kazanç daha sağlamak ve çalışırken yaşadığınız standardı korumaya yardımcı olmak için hemen Sigortam.net'ten bireysel emeklilik başvurusu yapın. Sigorta uzmanlarımıza 444 24 00 Sigorta Destek Hattı'ndan 7/24 ulaşabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Bireysel Emeklilik Sistemi Değişiyor

18 Nisan 2012 Çarşamba
Bireysel Emeklilik Sistemi'nde yeni bir sisteme geçildiğini aktaran Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, sistemde artık devlet katkı payı esasını getirdiklerini ifade etti.

BES, Sağladığı Şeffaflıkla Tüketiciyi Koruyan Bir Sistem

19 Nisan 2012 Perşembe
Axa Sigorta Başkan (Hayat ve Emeklilik) ve İcra Kurulu Üyesi Olgun Küntay, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin sağladığı şeffaflık, esneklik ve şirketler arasında geçiş serbestisi özelliğiyle, finansal ürünler arasında tüketici haklarını üst seviyede gözeten bir yaklaşım getirdiğini söyledi.

Vatandaş Bireysel Emekliliği Keşfetti

26 Nisan 2012 Perşembe
Bireysel emeklilik sistemine (BES) getirilecek yeni düzenlemeler 17 Nisan 2012 tarihinde Ali Babacan tarafından açıklandı. Konuyla ilgili yorumlarımıza geçmeden önce gelin isterseniz bu düzenlemelerin neler olacağına bir göz atalım.