BES Devlet Katkısı Ödemeleri Gerçekleşti

Bireysel Emeklilik Sistemi için 2013 yılından itibaren geçerli olan yüzde 25 devlet katkısı ödemeleri yılın ilk üç ayında gerçekleşmemişti. Bireysel emeklilik şirketleri ve bireysel emeklilik müşterilerinin beklediği haber Mayıs ayında geldi. Emeklilik şirketlerinin altyapı hazırlıklarının tamamlanmasının ardından, Ocak ayı devlet katkısı 30 Nisan’da, Şubat ve Mart ayları devlet katkısı ise 1-2 Mayıs tarihlerinde ödendi. Hazine Müsteşarlığı’ndan yapılan açıklamada, Ocak ayı için 41,7 milyon TL, Şubat ve Mart ayları için ise 215,9 milyon TL ödeme gerçekleştirildiği bildirildi. Açıklamada, bundan sonraki dönemler için ödemelerin, söz konusu ayın son gününe kadar düzenli olarak yapılacağına yer verildi. Açıklanan rakamlara göre BES devlet katkısı uygulaması Bireysel Emeklilik Sistemi’ne olan ilgiyi arttırdı, yılın ikinci ve üçüncü ayında sisteme dahil olan kişi sayısında büyük artış sağlandı.
 
 
Siz de yüzde 25 Devlet Katkısı ile birikimlerinizi değerlendirmek için Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olun, emekliliğinize yatırım yapın. Hemen Sigortam.net üzerinden BES Başvuru Formu doldurun, bilgileriniz sigorta şirketlerine iletilsin, şirketler size dönüş yapsın. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL