BES Devlet Katkıs Ödemeleri Gerçekleşti | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

BES Devlet Katkısı Ödemeleri Gerçekleşti

Bireysel Emeklilik Sistemi için 2013 yılından itibaren geçerli olan yüzde 25 devlet katkısı ödemeleri yılın ilk üç ayında gerçekleşmemişti. Bireysel emeklilik şirketleri ve bireysel emeklilik müşterilerinin beklediği haber Mayıs ayında geldi. Emeklilik şirketlerinin altyapı hazırlıklarının tamamlanmasının ardından, Ocak ayı devlet katkısı 30 Nisan’da, Şubat ve Mart ayları devlet katkısı ise 1-2 Mayıs tarihlerinde ödendi. Hazine Müsteşarlığı’ndan yapılan açıklamada, Ocak ayı için 41,7 milyon TL, Şubat ve Mart ayları için ise 215,9 milyon TL ödeme gerçekleştirildiği bildirildi. Açıklamada, bundan sonraki dönemler için ödemelerin, söz konusu ayın son gününe kadar düzenli olarak yapılacağına yer verildi. Açıklanan rakamlara göre BES devlet katkısı uygulaması Bireysel Emeklilik Sistemi’ne olan ilgiyi arttırdı, yılın ikinci ve üçüncü ayında sisteme dahil olan kişi sayısında büyük artış sağlandı.
 
 
Siz de yüzde 25 Devlet Katkısı ile birikimlerinizi değerlendirmek için Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olun, emekliliğinize yatırım yapın. Hemen Sigortam.net üzerinden BES Başvuru Formu doldurun, bilgileriniz sigorta şirketlerine iletilsin, şirketler size dönüş yapsın. 

Benzer İçerikler

Bireysel Emeklilik ile Geleceğinizi Güvence Altına Alın

Huzurlu ve güvenli bir geleceğin yolu bireysel emeklilikten geçiyor. İşte Bireysel Emeklilik Sistemi’nin avantajları. 

Devamını Oku

Bireysel Emeklilikteki Paranızı Artık Kolayca Alacaksınız!

Her geçen gün katılımcısı artan bireysel emeklilik sistemini daha da hareketlendirecek yeni uygulamayla emeklilik sisteminden ayrılmak kolaylaşacak.

Devamını Oku

Bireysel Emeklilikte Vergi Avantajları İçin 5 Yol!

Bireysel emeklilikte vergi avantajı prim ödeme döneminde ve emeklilikte ayrı ayrı belirlenmiştir. Primlerinizi ödeyerek geleceğiniz için birikim yapmaya, vergi avantajı ile ayrıca kazanmaya devam edersiniz. 

Devamını Oku