BES Devlet Katkıs Ödemeleri Gerçekleşti | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

BES Devlet Katkısı Ödemeleri Gerçekleşti

Bireysel Emeklilik Sistemi için 2013 yılından itibaren geçerli olan yüzde 25 devlet katkısı ödemeleri yılın ilk üç ayında gerçekleşmemişti. Bireysel emeklilik şirketleri ve bireysel emeklilik müşterilerinin beklediği haber Mayıs ayında geldi. Emeklilik şirketlerinin altyapı hazırlıklarının tamamlanmasının ardından, Ocak ayı devlet katkısı 30 Nisan’da, Şubat ve Mart ayları devlet katkısı ise 1-2 Mayıs tarihlerinde ödendi. Hazine Müsteşarlığı’ndan yapılan açıklamada, Ocak ayı için 41,7 milyon TL, Şubat ve Mart ayları için ise 215,9 milyon TL ödeme gerçekleştirildiği bildirildi. Açıklamada, bundan sonraki dönemler için ödemelerin, söz konusu ayın son gününe kadar düzenli olarak yapılacağına yer verildi. Açıklanan rakamlara göre BES devlet katkısı uygulaması Bireysel Emeklilik Sistemi’ne olan ilgiyi arttırdı, yılın ikinci ve üçüncü ayında sisteme dahil olan kişi sayısında büyük artış sağlandı.
 
 
Siz de yüzde 25 Devlet Katkısı ile birikimlerinizi değerlendirmek için Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olun, emekliliğinize yatırım yapın. Hemen Sigortam.net üzerinden BES Başvuru Formu doldurun, bilgileriniz sigorta şirketlerine iletilsin, şirketler size dönüş yapsın. 

Benzer İçerikler

Sizi BES Yaptırmaktan Alıkoyan Bariyerleri Yıkın

Sizi sıkmadan, küçük ödeme miktarlarıyla gelecek için büyük yatırım yapma olanağı sağlayan bireysel emekliliğe dahil olmak için daha fazla beklemeyin.

Devamını Oku

BES Erken Ayrılma Ücreti (Stopaj) Nasıl Uygulanır?

Bireysel Emeklilik Sitemi (BES) kapsamından ayrılan kişiler için uygulanan stopaj ücreti, önceki yıllarda toplam miktar üzerinden hesaplanıyordu. Ancak daha sonra bu uygulama değiştirildi. Yeni düzenlemeye göre sistemden erken ayrılanların ödeyecekleri kesinti yalnızca anapara üzerinden hesaplanacak, anaparanın getirisi üzerinden bir kesinti olmayacak.

Devamını Oku

BES Sigortacılık Sektörünü Geliştiriyor

Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan bireysel emeklilik sistemi ile ilgili açıklama yaptı. Siz de sisteme kaydolun geleceğinizi güvence altına alın.

Devamını Oku