BES Devlet Katkıs Ödemeleri Gerçekleşti | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

BES Devlet Katkısı Ödemeleri Gerçekleşti

Bireysel Emeklilik Sistemi için 2013 yılından itibaren geçerli olan yüzde 25 devlet katkısı ödemeleri yılın ilk üç ayında gerçekleşmemişti. Bireysel emeklilik şirketleri ve bireysel emeklilik müşterilerinin beklediği haber Mayıs ayında geldi. Emeklilik şirketlerinin altyapı hazırlıklarının tamamlanmasının ardından, Ocak ayı devlet katkısı 30 Nisan’da, Şubat ve Mart ayları devlet katkısı ise 1-2 Mayıs tarihlerinde ödendi. Hazine Müsteşarlığı’ndan yapılan açıklamada, Ocak ayı için 41,7 milyon TL, Şubat ve Mart ayları için ise 215,9 milyon TL ödeme gerçekleştirildiği bildirildi. Açıklamada, bundan sonraki dönemler için ödemelerin, söz konusu ayın son gününe kadar düzenli olarak yapılacağına yer verildi. Açıklanan rakamlara göre BES devlet katkısı uygulaması Bireysel Emeklilik Sistemi’ne olan ilgiyi arttırdı, yılın ikinci ve üçüncü ayında sisteme dahil olan kişi sayısında büyük artış sağlandı.
 
 
Siz de yüzde 25 Devlet Katkısı ile birikimlerinizi değerlendirmek için Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olun, emekliliğinize yatırım yapın. Hemen Sigortam.net üzerinden BES Başvuru Formu doldurun, bilgileriniz sigorta şirketlerine iletilsin, şirketler size dönüş yapsın. 

Benzer İçerikler

Ömür Boyu Emeklilik Maaşı Geliyor

Bireysel emeklilik şirketleri, katılımcılarının emekli olduktan sonraki tüm yaşamı boyunca yani ‘ömür boyu’ emekli aylığı almasını sağlayacak düzenleme için Hazine’ye öneri götürdü. 

Devamını Oku

BES, Sağladığı Şeffaflıkla Tüketiciyi Koruyan Bir Sistem

Axa Sigorta Başkan (Hayat ve Emeklilik) ve İcra Kurulu Üyesi Olgun Küntay, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin sağladığı şeffaflık, esneklik ve şirketler arasında geçiş serbestisi özelliğiyle, finansal ürünler arasında tüketici haklarını üst seviyede gözeten bir yaklaşım getirdiğini söyledi.

Devamını Oku

Devlet Katkısı Olarak Ödenen Tutar Nasıl Hak Edilir?

Yeni BES düzenlemesi ile vergi avantajının yerini devlet katkısı aldı. Bu şekilde yatırılan katkı payı tutarının %25’i kadar ek bir tutar devlet katkısı olarak BES sözleşmesine bağlı ayrı bir hesapta biriktirilir ve yatırıma yönlendirilir.

Devamını Oku