444 24 00
7/24 Yanınızdayız

BES Devlet Katkısı Ödemeleri Gerçekleşti

03 Mayıs 2013
Bireysel Emeklilik Sistemi için 2013 yılından itibaren geçerli olan yüzde 25 devlet katkısı ödemeleri yılın ilk üç ayında gerçekleşmemişti. Bireysel emeklilik şirketleri ve bireysel emeklilik müşterilerinin beklediği haber Mayıs ayında geldi. Emeklilik şirketlerinin altyapı hazırlıklarının tamamlanmasının ardından, Ocak ayı devlet katkısı 30 Nisan’da, Şubat ve Mart ayları devlet katkısı ise 1-2 Mayıs tarihlerinde ödendi. Hazine Müsteşarlığı’ndan yapılan açıklamada, Ocak ayı için 41,7 milyon TL, Şubat ve Mart ayları için ise 215,9 milyon TL ödeme gerçekleştirildiği bildirildi. Açıklamada, bundan sonraki dönemler için ödemelerin, söz konusu ayın son gününe kadar düzenli olarak yapılacağına yer verildi. Açıklanan rakamlara göre BES devlet katkısı uygulaması Bireysel Emeklilik Sistemi’ne olan ilgiyi arttırdı, yılın ikinci ve üçüncü ayında sisteme dahil olan kişi sayısında büyük artış sağlandı.
 
 
Siz de yüzde 25 Devlet Katkısı ile birikimlerinizi değerlendirmek için Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olun, emekliliğinize yatırım yapın. Hemen Sigortam.net üzerinden BES Başvuru Formu doldurun, bilgileriniz sigorta şirketlerine iletilsin, şirketler size dönüş yapsın. 

Okumaya Devam Edin

BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) Kapsamı Nedir?

04 Nisan 2012 Çarşamba
Bireysel Emeklilik Sistemi, kısaca BES olarak tanımlanmış, uzun vadeli, risk dağıtımı esasına yönelik tasarruf etme amaçlı bir yatırım aracıdır. Kısa vadeli yatırımlar için kesinlikle önerilmez.

BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) Nedir?

04 Nisan 2012 Çarşamba

Bireysel emeklilik sistemi 18 yaş üstü, çalışan veya çalışmayan vatandaşların, emeklilik birikimlerini değerlendirebilecekleri bir sistemdir.

BES ile Nasıl Daha Çok Kazanılabilir?

11 Nisan 2012 Çarşamba
En doğru fon dağılımını oluşturmak uzun vadede en güvenilir yatırım araçlarından birine sahip olmanızı sağlayacaktır.