BES Ekonomiye Destek Oluyor

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)’te fon toplamı 28.5 milyon TL’ye ulaştı. Bundan dolayı bireysel emeklilik sistemi cari açığın azalmasına ve tasarrufların artmasına katkı sağlamaya başladı.

2013 yılının başında uygulamaya giren %25 oranındaki devlet katkısı da hem sistemi geliştirdi hem de sistemin ekonomiye katkısını yükseltti. Devlet katkısıyla sisteme 4,5 milyon kişi katıldı.

Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, bireysel emekliliğin önemli bir tasarruf aracı ve vergi kaynağı olduğunu söyledi. Ayrıca sistemin sermaye piyasasının gelişimine ve istihdamın artmasına katkı sağladığını da sözlerine ekledi. Günden güne sistemin geliştiğine dikkat çeken Bostan, bireysel emekliliğe kaydolarak emeklilik dönemindeki gelir kaybının önlendiğinin altını çizdi.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Bostan, işyerlerine yönelik yapılacak sisteme otomatik katılım ile sisteme girenlerin sayısının fazlasıyla artacağını söyledi. Dolayısıyla kamuda sistemin daha da yaygınlaşacağını ve işverenlerin de bu konuya destek vermesi geterktiğinin altını çiziyor.

Var olan emeklilik kazancınızla birlikte ek bir kazanç daha sağlamak ve çalışırken yaşadığınız standardı korumaya yardımcı olmak için Sigortam.net üzerinden bireysel emeklilik başvuru formunu doldurmanız yeterli. Sigorta uzmanlarımıza 444 24 00 Sigorta Destek Hattı'ndan 7/24 ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL