444 24 00
7/24 Yanınızdayız

BES Ekonomiye Destek Oluyor

02 Haziran 2014

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)’te fon toplamı 28.5 milyon TL’ye ulaştı. Bundan dolayı bireysel emeklilik sistemi cari açığın azalmasına ve tasarrufların artmasına katkı sağlamaya başladı.

2013 yılının başında uygulamaya giren %25 oranındaki devlet katkısı da hem sistemi geliştirdi hem de sistemin ekonomiye katkısını yükseltti. Devlet katkısıyla sisteme 4,5 milyon kişi katıldı.

Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, bireysel emekliliğin önemli bir tasarruf aracı ve vergi kaynağı olduğunu söyledi. Ayrıca sistemin sermaye piyasasının gelişimine ve istihdamın artmasına katkı sağladığını da sözlerine ekledi. Günden güne sistemin geliştiğine dikkat çeken Bostan, bireysel emekliliğe kaydolarak emeklilik dönemindeki gelir kaybının önlendiğinin altını çizdi.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Bostan, işyerlerine yönelik yapılacak sisteme otomatik katılım ile sisteme girenlerin sayısının fazlasıyla artacağını söyledi. Dolayısıyla kamuda sistemin daha da yaygınlaşacağını ve işverenlerin de bu konuya destek vermesi geterktiğinin altını çiziyor.

Var olan emeklilik kazancınızla birlikte ek bir kazanç daha sağlamak ve çalışırken yaşadığınız standardı korumaya yardımcı olmak için Sigortam.net üzerinden bireysel emeklilik başvuru formunu doldurmanız yeterli. Sigorta uzmanlarımıza 444 24 00 Sigorta Destek Hattı'ndan 7/24 ulaşabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Bireysel Emeklilik Sistemi Değişiyor

18 Nisan 2012 Çarşamba
Bireysel Emeklilik Sistemi'nde yeni bir sisteme geçildiğini aktaran Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, sistemde artık devlet katkı payı esasını getirdiklerini ifade etti.

BES, Sağladığı Şeffaflıkla Tüketiciyi Koruyan Bir Sistem

19 Nisan 2012 Perşembe
Axa Sigorta Başkan (Hayat ve Emeklilik) ve İcra Kurulu Üyesi Olgun Küntay, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin sağladığı şeffaflık, esneklik ve şirketler arasında geçiş serbestisi özelliğiyle, finansal ürünler arasında tüketici haklarını üst seviyede gözeten bir yaklaşım getirdiğini söyledi.

Vatandaş Bireysel Emekliliği Keşfetti

26 Nisan 2012 Perşembe
Bireysel emeklilik sistemine (BES) getirilecek yeni düzenlemeler 17 Nisan 2012 tarihinde Ali Babacan tarafından açıklandı. Konuyla ilgili yorumlarımıza geçmeden önce gelin isterseniz bu düzenlemelerin neler olacağına bir göz atalım.