BES Çifte Emeklilik Düzenlemesi | Bireysel Emeklilik Sistemi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

BES Çifte Emeklilik Düzenlemesi

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde ikinci emekliliğin yolu açılıyor. Hazine ve sigorta şirketleri arasındaki görüşmelerin tamamlanmasının ardından detaylar netleşecek.
 
Mevcut Bireysel Emeklilik Sistemi’ne göre katılımcılar, emekliliğe hak kazandıkları süre sonunda ya BES ile değerlendirilen paralarını topluca alıyordu ya da kendilerine taksitler halinde emekli maaşı şeklinde ödeme yapılıyordu. Ancak belirlenen vade sonunda emekli maaşı alınamadığı için ömür boyu emeklilik söz konusu değildi. Hazırlanan yeni BES düzenlemesi sonrasında ömür boyu emekli maaşı alınabilecek ve çifte emeklilik mümkün olacak.
 
BES’teki paraların ortak bir havuzda toplanmasını ve bu kaynağın enflasyondan etkilenmemesini sağlayarak değerlendirilmesini temel alan düzenleme kapsamında 20-30 yıl gibi uzun vadeli faiz güncellemeleri de yapılacak.  Bireysel Emeklilik Sistemi ile birikim yapanlardan erken vefat edenlerin paraları diğer BES katılımcıları için değerlendirilirken, kişinin eşine de SGK’da olduğu gibi daha düşük miktarda maaş ödenecek.
 
 
%25 devlet katkısı ve çifte emeklilik avantajı ile Bireysel Emeklilik Sistemi’ne hemen dahil olun, paranız değerlendirilmeye başlasın. BES Başvurusu yapmak için Sigortam.net üzerinden BES Başvuru Formu doldurun, bilgilerinizi sigorta şirketlerine iletelim. Sigorta şirketleri BES tekliflerini sunmak üzere sizi arasın.

Benzer İçerikler

Bireysel Emeklilik Sistemi Değişiyor

Bireysel Emeklilik Sistemi'nde yeni bir sisteme geçildiğini aktaran Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, sistemde artık devlet katkı payı esasını getirdiklerini ifade etti.

Devamını Oku

BES, Sağladığı Şeffaflıkla Tüketiciyi Koruyan Bir Sistem

Axa Sigorta Başkan (Hayat ve Emeklilik) ve İcra Kurulu Üyesi Olgun Küntay, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin sağladığı şeffaflık, esneklik ve şirketler arasında geçiş serbestisi özelliğiyle, finansal ürünler arasında tüketici haklarını üst seviyede gözeten bir yaklaşım getirdiğini söyledi.

Devamını Oku

Bireysel Emekliliğin İvmesi 2014’te de Sürdürülmeli

Axa Hayat ve Emeklilik Başkan ve İcra Kurulu Üyesi Olgun Küntay, Bes’te 2013 ivmesini sürdürmek amacıyla maaş ödeme uygulamalarının kamuoyunun ilgisini sisteme yeniden yöneltecek şekilde ön plana çıkarılabileceğini belirtti.

Devamını Oku