BES Çifte Emeklilik Düzenlemesi

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde ikinci emekliliğin yolu açılıyor. Hazine ve sigorta şirketleri arasındaki görüşmelerin tamamlanmasının ardından detaylar netleşecek.
Mevcut Bireysel Emeklilik Sistemi’ne göre katılımcılar, emekliliğe hak kazandıkları süre sonunda ya BES ile değerlendirilen paralarını topluca alıyordu ya da kendilerine taksitler halinde emekli maaşı şeklinde ödeme yapılıyordu. Ancak belirlenen vade sonunda emekli maaşı alınamadığı için ömür boyu emeklilik söz konusu değildi. Hazırlanan yeni BES düzenlemesi sonrasında ömür boyu emekli maaşı alınabilecek ve çifte emeklilik mümkün olacak.
BES’teki paraların ortak bir havuzda toplanmasını ve bu kaynağın enflasyondan etkilenmemesini sağlayarak değerlendirilmesini temel alan düzenleme kapsamında 20-30 yıl gibi uzun vadeli faiz güncellemeleri de yapılacak. Bireysel Emeklilik Sistemi ile birikim yapanlardan erken vefat edenlerin paraları diğer BES katılımcıları için değerlendirilirken, kişinin eşine de SGK’da olduğu gibi daha düşük miktarda maaş ödenecek.
Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!
%25 devlet katkısı ve çifte emeklilik avantajı ile Bireysel Emeklilik Sistemi’ne hemen dahil olun, paranız değerlendirilmeye başlasın. BES Başvurusu yapmak için Sigortam.net üzerinden BES Başvuru Formu doldurun, bilgilerinizi sigorta şirketlerine iletelim. Sigorta şirketleri BES tekliflerini sunmak üzere sizi arasın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL