BES Çifte Emeklilik Düzenlemesi | Bireysel Emeklilik Sistemi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

BES Çifte Emeklilik Düzenlemesi

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde ikinci emekliliğin yolu açılıyor. Hazine ve sigorta şirketleri arasındaki görüşmelerin tamamlanmasının ardından detaylar netleşecek.
 
Mevcut Bireysel Emeklilik Sistemi’ne göre katılımcılar, emekliliğe hak kazandıkları süre sonunda ya BES ile değerlendirilen paralarını topluca alıyordu ya da kendilerine taksitler halinde emekli maaşı şeklinde ödeme yapılıyordu. Ancak belirlenen vade sonunda emekli maaşı alınamadığı için ömür boyu emeklilik söz konusu değildi. Hazırlanan yeni BES düzenlemesi sonrasında ömür boyu emekli maaşı alınabilecek ve çifte emeklilik mümkün olacak.
 
BES’teki paraların ortak bir havuzda toplanmasını ve bu kaynağın enflasyondan etkilenmemesini sağlayarak değerlendirilmesini temel alan düzenleme kapsamında 20-30 yıl gibi uzun vadeli faiz güncellemeleri de yapılacak.  Bireysel Emeklilik Sistemi ile birikim yapanlardan erken vefat edenlerin paraları diğer BES katılımcıları için değerlendirilirken, kişinin eşine de SGK’da olduğu gibi daha düşük miktarda maaş ödenecek.
 
 
%25 devlet katkısı ve çifte emeklilik avantajı ile Bireysel Emeklilik Sistemi’ne hemen dahil olun, paranız değerlendirilmeye başlasın. BES Başvurusu yapmak için Sigortam.net üzerinden BES Başvuru Formu doldurun, bilgilerinizi sigorta şirketlerine iletelim. Sigorta şirketleri BES tekliflerini sunmak üzere sizi arasın.

Benzer İçerikler

BES, Sağladığı Şeffaflıkla Tüketiciyi Koruyan Bir Sistem

Axa Sigorta Başkan (Hayat ve Emeklilik) ve İcra Kurulu Üyesi Olgun Küntay, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin sağladığı şeffaflık, esneklik ve şirketler arasında geçiş serbestisi özelliğiyle, finansal ürünler arasında tüketici haklarını üst seviyede gözeten bir yaklaşım getirdiğini söyledi.

Devamını Oku

Bireysel Emeklilik Katılımcı Sayısı Arttı!

Gün geçtikçe hızla artan bireysel emeklilik katılımcıları ve sistemden emekli olanlardan biri olmak için hemen Sigortam.net'ten başvuru formunu doldurun.

Devamını Oku

Yeni BES Kesintilerinde Değişiklik Gerçekleşti mi?

Yeni BES düzenlemesi 01 Ocak 2013 tarihinden itibaren uygulanmaya başlandı. Mevcut BES uygulamasında %8 olan yönetim gider kesintisi üst limiti yeni düzenleme ile birlikte max %2 olacak şekilde uygulanmaktadır.
 

Devamını Oku