BES ile Daha Fazla Kazanın | BES | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

BES ile Daha Fazla Kazanın!

BES diğer adıyla Bireysel Emeklilik Sistemi; uzun vadeli olarak tasarruf etme amaçlı bir yatırım sigorta türüdür. 

BES emekliliğinizle beraber düşen yaşam standartlarınızı destekleyerek rahat yaşam için destekleyici olur. Aynı zamanda BES yatırım fonu, katılımcıların ödedikleri katkı paylarının işletilmesi amacı ile oluşturulmuş bir mal varlığı türüdür. 

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olmak için, tercih ettiğiniz bireysel emeklilik şirketi’ne gidebilir, emeklilik planı seçebilirsiniz. Emeklilik yatırım fonları içerisindeki alternatiflere ulaşabilir, farklı hizmetler alabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Bireysel Emeklilik Yatırım Araçları
 

 • Vadeli, vadesiz ve nakit mevduatları,
   
 • Hisse senetleri,
   
 • Kıymetli madenler ve gayrimenkule dayanan varlıklar,
   
 • Repo işlemleri,
   
 • Vadeli işlem ve opsiyonel sözleşmeler,
   
 • Para piyasası işlemleri,

Yatırım fonuna katılma belgeleri, olmak üzere bütün yatırım araçlarını barındıran ve onları aynı yerde toplayan bir yapıya sahiptir. Bu fonlardaki işletim kesintisi diğer fonlara oranla daha az kesintiye sahiptir.

Tüm bu avantajlar dışında BES katılımcısının kazanç oranını etkileyen en önemli unsurdan biri de, kurum vergi ödemelerinden muaf tutulmasıdır.

Kendiniz için uygun yatırımda karar veremiyorsanız Sigortam.net’e ulaşın, sadece 3 dakikada Bireysel Emeklilik Sistemi başvurusu yapın.

 


Benzer İçerikler

2015’te Bireysel Emeklilik Sistemini Neler Bekliyor?

Bireysel emeklilik sistemine katılımın hız kesmeden devam etmesi, 2015 BES gelişmelerine olan beklentileri de yükseltiyor.

Devamını Oku

BES Hesaplama Nasıl Yapılır?

BES hesaplama işlemleri prim ödeme günü, sistemde kalınan süre ve yaşa göre hesaplanır. Sistemden erken ayrılanlar stopaj ücreti öderken, 10 yıl prim ödeme ve 56 yaş şartı taşıyanlara BES birikimleri kesinti yapılmadan ödenir. Devlet katkısı ile ilgili hesaplamalar ise yıllara bağlı olarak ayrıca hesaplanır.

Devamını Oku

BES ve Hayat Sigortası Arasındaki Farklar

Bes ve hayat sigortası arasındaki farklar neler öğrenin, kendiniz ve sevdikleriniz için doğru teminatları kaçırmayın!

Devamını Oku