444 24 00
7/24 Yanınızdayız

BES Katılımcılarına Takasbank Kolaylığı | BES | Sigortam.net

Haber 7
 
Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) katılımcıları, hesaplarına aktarılan devlet katkısı fonlarını da Takasbank'tan takip edebilecek.
 
Takasbank AŞ'den yapılan açıklamada, Takasbank AŞ'nin 2003 yılından itibaren bireysel emeklilik şirketlerine saklayıcı sıfatıyla hizmet verdiği ve ilgili mevzuat gereğince katılımcıların sahip oldukları fon paylarının Takasbank AŞ nezdinde katılımcı bazında ve katılımcıların izleyebileceği şekilde takip edildiği belirtildi.
 
 
Açıklamada, 1 Ocak 2013 itibariyle uygulamaya giren kanun değişikliği ile devletin, bireysel emeklilik sistemi katılımcılarının yapacakları katkı payı ödemeleri için yüzde 25 devlet katkısı desteği uygulaması başlattığı hatırlatıldı.
 
Açıklamaya göre, BES katılımcıları, 7 Ocak 2013 tarihinden itibaren e-Devlet şifrelerini kullanarak www.takasbank.com.tr web adresinde bulunan ''Bireysel Emeklilik'' linkinden bağlanıp, isimlerine açılmış hesaplarında mevcut fon değerleri ile birlikte hesaplarına aktarılan devlet katkısı tutarlarını da fon adedi ve piyasa değeri cinsinden kontrol edebilecek. Ayrıca, isteyen katılımcılar ''Bireysel Emeklilik'' linkine bağlandıktan sonra ''Bilgilendirme İşlemleri'' bölümünü kullanarak hesaplarında meydana gelen günlük bakiye değişimlerinin SMS ve/veya e-mail ile, aylık bakiye değişimleri ve aylık fon tutar bilgilerinin ise e-mail ile gönderilmesi için talepte bulunabilecek.

Benzer İçerikler

Bireysel Emeklilik 25 Milyar TL’ye Ulaştı!

Emeklilik Gözetim Derneği Başkanı Yurtseven, Türkiye’de yeni BES konusunda 20 ile 25 milyar liralık fon büyüklüğüne ulaşıldığını açıkladı. 

Devamını Oku

Ali Babacan BES’in 10. Yılını Değerlendirdi

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan 2003 yılından bu yana Bireysel Emeklilik Sistemi'nin artık daha geniş bir kiteye hitap ettiğini vurguladı.

Devamını Oku

Yeni BES Yasası 01 Ocak 2013’ten İtibaren Uygulanmaya Başlıyor

Eski sistemde emeklilik şirketleri ile müşteriler arasında yaşanan büyük bir sıkıntı, durumun yargıya taşınması ile çözümlendi ve konu üzerine meclis yeni bir yasa çıkarttı. 

Devamını Oku