Sizi BES Yaptırmaktan Alıkoyan Bariyerleri Yıkın

Bir çoğumuz geleceğimizle ilgili kaygı duyarız. Geleceğimizi sigorta altına almak, huzurlu yaşayabilmek hayatımızdaki en temel beklentilerimizden biri. Peki bunu sağlamak için yeterince uğraşıyor muyuz? Huzurla yaşabileceğimiz bir gelecek planı yapıyor muyuz? Peki güvenli gelecek inşa etmenin en kolay yöntemlerinden biri olan Bireysel Emeklilik Sistemi hakkında yeterince bilgi sahibi miyiz?

Bireysel emeklilik sistemini neden tercih etmemiz gerektiğine değinmeden önce bunula ilgili yapılan bir araştırmaya değinerek genel eğilimlere bir bakalım.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Bireysel Emeklilik: Geleceği Güvene Almak

Ekim başında bireysel emeklilik sistemine başvuranların sayısı 5.753.958 ulaştı. Daha önceki rakamlara göre emeklilik sistemine başvuruda artış var ama Türkiye nüfusu ile kıyaslandığında oldukça sınırlı bir rakamda olduğu söylenebilir. Türkiye Sigortalar Birliği (TSB), insanların sigortaya başvurma motivasyonlarını, sigorta ve bireysel emeklilik sistemine bakışı değerlendirebilmek için yaptırdığı araştırmaya göre insanları sigorta almaya yönelten en büyük motivasyon aile.

İnsanlar ailelerinin geleceklerini güvence altına alabilmek için sigorta yaptırmak istiyorlar. Araştırmayı biraz özelleştirip bireysel emeklilik açısından değerlendirildiğinde ise, insaları biresel emeklilik sistemine yönelten en büyük etmen geleceğini güvence altına alma isteği.

Bireysel Emeklilik Sistemi İle İlgili Bilgi Yetersiz

Araştırmaya göre katılımcılar arasında Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili bilgi düzeyinin yetersiz olduğu sonucu ortaya çıkıyor. Katılımcıların bireysel emeklilik sisteminin içeriği, teminatları, ödeme şekli gibi birçok alanda yeterli bilgisi yok. Yine katılımcıların önemli bir kısımı birikim yapmıyor ve kazandığının tamımını harcıyor. Bireysel emeklilik sistemini birikim yapma aracı olabileceğini düşünüyor ama buna rağmen başvuranların sayısı sınırlı.

Bireysel Emeklilik Bize Ne Vaat Eder?

Bireysel emeklilik sistemi ile ailenize ve kendinize güvenli bir geleceği yaratacak adımları şimdiden ufak ufak atabilirsiniz. Herhangi bir sistem kullanmadan para biriktirmek zordur, araştırma sonuçları da bunu destekler bir sonucu önümüze koyuyor. Buna karşın bireysel emeklilik sistemiyle paranız küçük ödemelerle sizin yerinize biriktirilir.

%25 devlet desteği olan bireysel emeklilik sistemi Profesyonel fon yöneticileri tarafından sizin için işletilen bir tasarruf planıdır ve dilerseniz birikimlerinizle gelecekte yatırım da yapabilirsiniz.

1 Ekim tarihinde yürürlüğe giren yasaya göre de artık bireysel emeklilikten emekli olup ömür boyu maaş alabilirsiniz veya birikiminizi toplu değerlendirmek isterseniz birikiminizin tamamanı da alabilirsiniz.

Sizi sıkmadan, küçük ödeme miktarlarıyla gelecek için büyük yatırım yapma olanağı sağlayan BES’e dahil olmak için daha fazla beklemeyin. Hemen bireysel emeklilik başvurusu yapın. 

Benzer İçerikler

2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel Bilgiler 2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel BilgilerTürkiye’nin en...büyük ve en iyi
sigorta şirketleri Sigortam.net ile...anlaşmalıdır. Sigortam.net’ten kasko hesaplama yaparak adımları kolayca geçebilir, şirketlerin kasko fiyatları...hakkında bilgi alabilir, karşılaştırır ve bütçenize en uygununu kolayca satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlarla kasko sigortası yaptırarak hem kendinizi hem de aracınızı güvence altına almış...olursunuz. Zorunlu trafik sigortası, karşı tarafı ve...üçüncü kişileri korurken kasko sigortası, sizi korur. Bu sayede bir kaza sonrasında aracınızın hasarını öder ve maddi açıdan...sıkıntı yaşamamanızı sağlar. Kaza sırasında eğer kasko sigortanız yoksa maddi açıdan büyük yükler altına girebilirsiniz....Böyle olumsuzluklarla karşılaşmadan önce kaskonuzu yaptırın, içiniz rahat bir şekilde yola çıkın.

2018 Kasko...Fiyatları

Kasko sigortası satan şirketler arasında karar verebilmek çoğunlukla zordur. Sigortam.net, sigorta şirketlerinin...kasko tekliflerini karşılaştırmalı olarak göstererek en uygun fiyat avantajına ulaşabilmenizi sağlar. Kasko ürünleri arasında...karar verirken fiyatları aynı ekran üzerinde karşılaştırmalı olarak görerek en doğru kararı verebilmenizi mümkün kılar. Artı...olarak 2018 kasko fiyatları için belirli avantajlar elde edebilirsiniz. Daha düşük fiyatlarla kasko poliçesi satın...alabilmek için ''Kasko Fiyatlarını Düşürmeye Yönelik Öneriler''...başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. [widget id="sigortamnet_kasko_widget-2"]

Kasko Sigortası Teminatları

Kasko teminatları günlük hayatınızda trafikte ya da aracınız...park halindeyken sıklıkla karşılaşabileceğiniz teminatları güvence altına alır. Bunların dışında ek teminatlar da alabilmeniz...mümkündür.

Çarpma-Çarpılma

Trafikte seyrederken aracınıza herhangi bir sürücünün çarpması, bilerek aracınıza...zarar verilmesi, sizin yanlışlıkla herhangi bir yere ya da araca arabanızı çarpanız vs. durumlarda zararlarınızı teminat altına...alır.

Yanma

Aracınıza yabancı maddelerin sıçraması ya da kaza sonucu yanma durumunda aracınız güvence altında...olur.

Çalınma-Çalınmaya Teşebbüs

Aracınızın ya da içindeki eşyalarınızın çalınması, ya da çalınmaya teşebbüs...durumunda güvence altında olursunuz. En uygun 2018 kasko fiyatları için Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yapın, sigorta şirketlerini...karşılaştırın. İhtiyacınız olan kasko poliçesine Sigortam.net'in web sitesinden kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 444 24...00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 2018 kasko fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.