Sizi BES Yaptırmaktan Alıkoyan Bariyerleri Yıkın | Bireysel Emeklilik Sistemi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sizi BES Yaptırmaktan Alıkoyan Bariyerleri Yıkın

Bir çoğumuz geleceğimizle ilgili kaygı duyarız. Geleceğimizi sigorta altına almak, huzurlu yaşayabilmek hayatımızdaki en temel beklentilerimizden biri. Peki bunu sağlamak için yeterince uğraşıyor muyuz? Huzurla yaşabileceğimiz bir gelecek planı yapıyor muyuz? Peki güvenli gelecek inşa etmenin en kolay yöntemlerinden biri olan Bireysel Emeklilik Sistemi hakkında yeterince bilgi sahibi miyiz?

Bireysel emeklilik sistemini neden tercih etmemiz gerektiğine değinmeden önce bunula ilgili yapılan bir araştırmaya değinerek genel eğilimlere bir bakalım.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Bireysel Emeklilik: Geleceği Güvene Almak

Ekim başında bireysel emeklilik sistemine başvuranların sayısı 5.753.958 ulaştı. Daha önceki rakamlara göre emeklilik sistemine başvuruda artış var ama Türkiye nüfusu ile kıyaslandığında oldukça sınırlı bir rakamda olduğu söylenebilir. Türkiye Sigortalar Birliği (TSB), insanların sigortaya başvurma motivasyonlarını, sigorta ve bireysel emeklilik sistemine bakışı değerlendirebilmek için yaptırdığı araştırmaya göre insanları sigorta almaya yönelten en büyük motivasyon aile.

İnsanlar ailelerinin geleceklerini güvence altına alabilmek için sigorta yaptırmak istiyorlar. Araştırmayı biraz özelleştirip bireysel emeklilik açısından değerlendirildiğinde ise, insaları biresel emeklilik sistemine yönelten en büyük etmen geleceğini güvence altına alma isteği.

Bireysel Emeklilik Sistemi İle İlgili Bilgi Yetersiz

Araştırmaya göre katılımcılar arasında Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili bilgi düzeyinin yetersiz olduğu sonucu ortaya çıkıyor. Katılımcıların bireysel emeklilik sisteminin içeriği, teminatları, ödeme şekli gibi birçok alanda yeterli bilgisi yok. Yine katılımcıların önemli bir kısımı birikim yapmıyor ve kazandığının tamımını harcıyor. Bireysel emeklilik sistemini birikim yapma aracı olabileceğini düşünüyor ama buna rağmen başvuranların sayısı sınırlı.

Bireysel Emeklilik Bize Ne Vaat Eder?

Bireysel emeklilik sistemi ile ailenize ve kendinize güvenli bir geleceği yaratacak adımları şimdiden ufak ufak atabilirsiniz. Herhangi bir sistem kullanmadan para biriktirmek zordur, araştırma sonuçları da bunu destekler bir sonucu önümüze koyuyor. Buna karşın bireysel emeklilik sistemiyle paranız küçük ödemelerle sizin yerinize biriktirilir.

%25 devlet desteği olan bireysel emeklilik sistemi Profesyonel fon yöneticileri tarafından sizin için işletilen bir tasarruf planıdır ve dilerseniz birikimlerinizle gelecekte yatırım da yapabilirsiniz.

1 Ekim tarihinde yürürlüğe giren yasaya göre de artık bireysel emeklilikten emekli olup ömür boyu maaş alabilirsiniz veya birikiminizi toplu değerlendirmek isterseniz birikiminizin tamamanı da alabilirsiniz.

Sizi sıkmadan, küçük ödeme miktarlarıyla gelecek için büyük yatırım yapma olanağı sağlayan BES’e dahil olmak için daha fazla beklemeyin. Hemen bireysel emeklilik başvurusu yapın. 


Benzer İçerikler

Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bireysel emeklilik başvurusu, bireysel emeklilik aracıları ile yapılabileceği gibi, online olarak da yapılabilmektedir.

Devamını Oku

Bireysel Emeklilik Sistemi ve Getirdiği Yeni Avantajlar

Özel bir emeklilik türü olan bireysel emeklilik, sisteme dahil olan kişiler için çok önemli avantajlar sunmaktadır.

Devamını Oku

BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) Kapsamı Nedir?

Bireysel Emeklilik Sistemi, kısaca BES olarak tanımlanmış, uzun vadeli, risk dağıtımı esasına yönelik tasarruf etme amaçlı bir yatırım aracıdır. Kısa vadeli yatırımlar için kesinlikle önerilmez.

Devamını Oku