BES’e Katılım Zorunlu Oluyor! | BES | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

BES’e Katılım Zorunlu Oluyor!

2013 yılında Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)’e %25 devlet katkısı uygulaması başlatılmıştı. Bu uygulama ile BES’e katılım büyük oranda arttı. Şimdi BES’e yönelik yeni bir uygulama daha planlanıyor. 

Yeni dönem BES’te bireysel emekliliğin yaygınlaşması için ‘zorunlu katılım’ planlanıyor. Hazine ve emeklilik şirketleri bu uygulama için çalışmalar yapıyor. Hazırlanan taslağa göre, işe yeni başlayan herkes, BES’e katılmak zorunda olacak fakat poliçeyi devam ettirip ettirmemek de gönüllü olacak.

Bu uygulama için gönüllü olacak şirketler ile emeklilik şirketleri arasında bir anlaşma yapılacak. Herhangi bir şirket, işe yeni başlayan çalışanını sosyal güvenlik sistemine aldıktan sonra, anlaştığı emeklilik şirketinden zorunlu olarak BES sözleşmesi yapmasını isteyecek. Bu kişi daha sonra sistemde kalmak isterse ödemelerine devam edecek eğer istemezse poliçesini iptal edebilecek.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Uygulamadaki amaç, bireysel emekliliği herkese tanıtarak, Türkiye’deki tasarruf oranlarının artırılmasını sağlamak. Bunun dışında, çalışanların zorunlu uygulamaya bakış açılarını öğrenmek ve sistemden çıkış nedenlerinin de yanıtı aranacak. Taslak aşamasında olan ‘Otomatik katılım’ adlı bu uygulamaya bu yıl içinde geçilmesi planlanıyor.

Bireysel emeklilik sistemine bir an önce kaydolun ve geleceğinizi güvence altına alın. Sigorta şirketleri tarafından sunulan en uygun sigorta fiyatlarına ulaşmak için Sigortam.net üzerinden bireysel emeklilik başvuru formunu doldurmanız yeterli.


Benzer İçerikler

Bireysel Emekliliğe Hücum

Bireysel emeklilikte yüzde 25’lik devlet katkısı uygulamasıyla bir ayda katılan üye sayısı 12 günde geldi, katılımcı sayısı 3 milyon 152 bini aştı.

Devamını Oku

Bireysel Emeklilik Büyüyor

Geleceğini garanti altına almak ve ileriki yıllarını planlamak isteyenlerin her geçen gün daha da çok ilgi gösterdiği bireysel emeklilik sisteminin fon büyüklüğü Temmuz ayı itibariyle 39.064,0 milyon TL’ye ulaştı.

Devamını Oku

BES, Sağladığı Şeffaflıkla Tüketiciyi Koruyan Bir Sistem

Axa Sigorta Başkan (Hayat ve Emeklilik) ve İcra Kurulu Üyesi Olgun Küntay, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin sağladığı şeffaflık, esneklik ve şirketler arasında geçiş serbestisi özelliğiyle, finansal ürünler arasında tüketici haklarını üst seviyede gözeten bir yaklaşım getirdiğini söyledi.

Devamını Oku