BES’e Katılım Zorunlu Oluyor! | BES | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

BES’e Katılım Zorunlu Oluyor!

2013 yılında Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)’e %25 devlet katkısı uygulaması başlatılmıştı. Bu uygulama ile BES’e katılım büyük oranda arttı. Şimdi BES’e yönelik yeni bir uygulama daha planlanıyor. 

Yeni dönem BES’te bireysel emekliliğin yaygınlaşması için ‘zorunlu katılım’ planlanıyor. Hazine ve emeklilik şirketleri bu uygulama için çalışmalar yapıyor. Hazırlanan taslağa göre, işe yeni başlayan herkes, BES’e katılmak zorunda olacak fakat poliçeyi devam ettirip ettirmemek de gönüllü olacak.

Bu uygulama için gönüllü olacak şirketler ile emeklilik şirketleri arasında bir anlaşma yapılacak. Herhangi bir şirket, işe yeni başlayan çalışanını sosyal güvenlik sistemine aldıktan sonra, anlaştığı emeklilik şirketinden zorunlu olarak BES sözleşmesi yapmasını isteyecek. Bu kişi daha sonra sistemde kalmak isterse ödemelerine devam edecek eğer istemezse poliçesini iptal edebilecek.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Uygulamadaki amaç, bireysel emekliliği herkese tanıtarak, Türkiye’deki tasarruf oranlarının artırılmasını sağlamak. Bunun dışında, çalışanların zorunlu uygulamaya bakış açılarını öğrenmek ve sistemden çıkış nedenlerinin de yanıtı aranacak. Taslak aşamasında olan ‘Otomatik katılım’ adlı bu uygulamaya bu yıl içinde geçilmesi planlanıyor.

Bireysel emeklilik sistemine bir an önce kaydolun ve geleceğinizi güvence altına alın. Sigorta şirketleri tarafından sunulan en uygun sigorta fiyatlarına ulaşmak için Sigortam.net üzerinden bireysel emeklilik başvuru formunu doldurmanız yeterli.


Benzer İçerikler

En Yüksek Devlet Katkısı Anadolu Hayat Emeklilik’te!

2013’te en yüksek devlet katkısı Anadolu Hayat Emeklilik katılımcılarının hesabına yüklendi. Sigortam.net üzerinden Anadolu Hayat Emeklilik'in bireysel emeklilik fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku

Bireysel Emeklilik ile İlgili Sorular

Geleceğinize yatırım yapan bireysel emeklilik sistemiyle ilgili merak ettiğiniz tüm soruları Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan cevaplıyor.

Devamını Oku

Geriye Dönük BES Yüzde 25 Devlet Katkısı Mümkün

Bireysel Emeklilik Sistemi yüzde 25 devlet katkısı ile artık daha avantajlı. Devlet katkısı geriye dönük olarak da alınabilecek.

Devamını Oku