444 24 00
7/24 Yanınızdayız

BES’e Katılım Zorunlu Oluyor!

2013 yılında Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)’e %25 devlet katkısı uygulaması başlatılmıştı. Bu uygulama ile BES’e katılım büyük oranda arttı. Şimdi BES’e yönelik yeni bir uygulama daha planlanıyor. 

Yeni dönem BES’te bireysel emekliliğin yaygınlaşması için ‘zorunlu katılım’ planlanıyor. Hazine ve emeklilik şirketleri bu uygulama için çalışmalar yapıyor. Hazırlanan taslağa göre, işe yeni başlayan herkes, BES’e katılmak zorunda olacak fakat poliçeyi devam ettirip ettirmemek de gönüllü olacak.

Bu uygulama için gönüllü olacak şirketler ile emeklilik şirketleri arasında bir anlaşma yapılacak. Herhangi bir şirket, işe yeni başlayan çalışanını sosyal güvenlik sistemine aldıktan sonra, anlaştığı emeklilik şirketinden zorunlu olarak BES sözleşmesi yapmasını isteyecek. Bu kişi daha sonra sistemde kalmak isterse ödemelerine devam edecek eğer istemezse poliçesini iptal edebilecek.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Uygulamadaki amaç, bireysel emekliliği herkese tanıtarak, Türkiye’deki tasarruf oranlarının artırılmasını sağlamak. Bunun dışında, çalışanların zorunlu uygulamaya bakış açılarını öğrenmek ve sistemden çıkış nedenlerinin de yanıtı aranacak. Taslak aşamasında olan ‘Otomatik katılım’ adlı bu uygulamaya bu yıl içinde geçilmesi planlanıyor.

Bireysel emeklilik sistemine bir an önce kaydolun ve geleceğinizi güvence altına alın. Sigorta şirketleri tarafından sunulan en uygun sigorta fiyatlarına ulaşmak için Sigortam.net üzerinden bireysel emeklilik başvuru formunu doldurmanız yeterli.


Benzer İçerikler

BES’e Katılım Zorunlu Oluyor!

Yeni dönem BES’te bireysel emekliliğin yaygınlaşması için ‘zorunlu katılım’ planlanıyor. Hazine ve emeklilik şirketleri bu uygulama için çalışmalar yapıyor. 

Devamını Oku

Bireysel Emekliliğe 1.25 Milyar

Maliye Bakanlığı, bireysel emeklilikte başlayacak devlet katkılı sistem için 2013 yılı bütçesinde 1 milyar 250 milyon TL ayırdı.

Devamını Oku

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne katılım % 30 arttı

Dünyanın önde gelen yönetim danışmanlığı şirketlerinden The Boston Consulting Group (BCG), Türkiye’deki BES’e yönelik analiz yaptı. Sonuca göre, yeni düzenleme sayesinde BES’e katılımın % 30 artığı ortaya çıktı./

Devamını Oku