BES'te Emeklilik Hakkında Merak Edilenler | BES | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

BES’te Emeklilik Hakkında Merak Edilenler

Sevdiklerinizle birlikte güvenli ve rahat ömür geçirmenizi sağlayacak Bireysel Emeklilik Sistemine 18 yaşını dolduran her birey dahil olabilir.

Bir BES emeklisi olabilmeniz için 56 yaşını doldurmanız ve sistemde en az 10 yıl kalmalı, asgari katkı payını düzenli olarak yatırmalısınız. Sonrasında iste emekliliğinizin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Emekli olduğunuz dönemde birikimlerinizi isterseniz tek seferde alabilir isterseniz sistem çerçevesinde sunulan ‘’Emeklilik Gelir Planları’’ ile maddi durumunuza göre düzenlemek için ‘’Programlı Geri Ödeme’’hizmetini değerlendirebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Aylık kazancınızında sadece %10’nunu sisteme aktararak; hem birikim yapabilir hem de yüksek vergi avantajını elde etme şansını yakalamış olursunuz. BES ile sunulan vergi avantajından en yüksek faydayı elde edebilmek için bireysel emeklilik başvurusu yapabilir, sistem ile ilgili merakınızı giderebilirsiniz.

Mutlu bir emeklilik dönemi için birikim yaptığınız bireysel emeklik sistemi ile emekliliğe hak kazandığınızda, almak istediğiniz maaş tutarını ve emeklilik maaşı almak istediğiniz süreyi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Sizin tercihinize göre aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak maaş alabilir; isterseniz maaşınızı enflasyona göre endekleyebilir, arama ödeme taleplerinde bulunabilirsiniz.

BES ile emeklilik kazanırsanız;

Yaplan ödemenin içerdiği getiri oranından % 5 oranında stopaj kesintisi yapılır, emeklilik hakkı kazanmadan ayrılırsanız sistem getirisi üzerinden yapılacak stopaj kesintisi;

10 yıl süre ile katkı payı ödemeden sistemden ayrılmanız halinde %15,

10 yıl süre ile ödeme yaptığınız halde 56 yaşını tamamlamadan ayrılırsanız oran %10 olur.

Huzurlu bir emeklilik için bireysel emel emeklilik başvurusunu geciktirmeyin. Online sigorta işlemleri ile ilgili sorun yaşıyorsanız; 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24  yardım alabilirsiniz.
 

 


Benzer İçerikler

Bireysel Emeklilik Hesaplama

Bireysel emeklilik hesaplama ile yatırımlarınızın tahmini gelirini hesaplayın. Bireysel emeklilik sistemi hesaplama yöntemi ile tahmini maaşınızı kolayca öğrenin.

Devamını Oku

BES Vergi Avantajının Yerini Alan Devlet Katkısı Nedir?

BES devlet katkısı, Bireysel Emeklilik Sistemi katılımcılarına devlet tarafından uygulanan % 25 oranındaki ek katkıdır. Katılımcılar tarafından yatırılan primin %25’i kadar ek prim devlet tarafından sisteme aktarılır. 

Devamını Oku

2015’te Bireysel Emeklilik Sistemini Neler Bekliyor?

Bireysel emeklilik sistemine katılımın hız kesmeden devam etmesi, 2015 BES gelişmelerine olan beklentileri de yükseltiyor.

Devamını Oku