BES'te Emeklilik Hakkında Merak Edilenler | BES | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

BES’te Emeklilik Hakkında Merak Edilenler

Sevdiklerinizle birlikte güvenli ve rahat ömür geçirmenizi sağlayacak Bireysel Emeklilik Sistemine 18 yaşını dolduran her birey dahil olabilir.

Bir BES emeklisi olabilmeniz için 56 yaşını doldurmanız ve sistemde en az 10 yıl kalmalı, asgari katkı payını düzenli olarak yatırmalısınız. Sonrasında iste emekliliğinizin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Emekli olduğunuz dönemde birikimlerinizi isterseniz tek seferde alabilir isterseniz sistem çerçevesinde sunulan ‘’Emeklilik Gelir Planları’’ ile maddi durumunuza göre düzenlemek için ‘’Programlı Geri Ödeme’’hizmetini değerlendirebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Aylık kazancınızında sadece %10’nunu sisteme aktararak; hem birikim yapabilir hem de yüksek vergi avantajını elde etme şansını yakalamış olursunuz. BES ile sunulan vergi avantajından en yüksek faydayı elde edebilmek için bireysel emeklilik başvurusu yapabilir, sistem ile ilgili merakınızı giderebilirsiniz.

Mutlu bir emeklilik dönemi için birikim yaptığınız bireysel emeklik sistemi ile emekliliğe hak kazandığınızda, almak istediğiniz maaş tutarını ve emeklilik maaşı almak istediğiniz süreyi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Sizin tercihinize göre aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak maaş alabilir; isterseniz maaşınızı enflasyona göre endekleyebilir, arama ödeme taleplerinde bulunabilirsiniz.

BES ile emeklilik kazanırsanız;

Yaplan ödemenin içerdiği getiri oranından % 5 oranında stopaj kesintisi yapılır, emeklilik hakkı kazanmadan ayrılırsanız sistem getirisi üzerinden yapılacak stopaj kesintisi;

10 yıl süre ile katkı payı ödemeden sistemden ayrılmanız halinde %15,

10 yıl süre ile ödeme yaptığınız halde 56 yaşını tamamlamadan ayrılırsanız oran %10 olur.

Huzurlu bir emeklilik için bireysel emel emeklilik başvurusunu geciktirmeyin. Online sigorta işlemleri ile ilgili sorun yaşıyorsanız; 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24  yardım alabilirsiniz.
 

 


Benzer İçerikler

BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) Kapsamı Nedir?

Bireysel Emeklilik Sistemi, kısaca BES olarak tanımlanmış, uzun vadeli, risk dağıtımı esasına yönelik tasarruf etme amaçlı bir yatırım aracıdır. Kısa vadeli yatırımlar için kesinlikle önerilmez.

Devamını Oku

Bireysel Emeklilik Büyümeye Devam Ediyor

Bireysel emeklilik sistemi ile ilgili yılın ilk 6 ayındaki sektör verilerini değerlendiren Anadolu Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü M.Uğur Erkan önemli açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

Bireysel Emeklilikte Vergi Avantajları İçin 5 Yol!

Bireysel emeklilikte vergi avantajı prim ödeme döneminde ve emeklilikte ayrı ayrı belirlenmiştir. Primlerinizi ödeyerek geleceğiniz için birikim yapmaya, vergi avantajı ile ayrıca kazanmaya devam edersiniz. 

Devamını Oku