BES’in Katılımcı Sayısı 4,5 Milyonu Geçti!

MetLife Emeklilik ve Hayat AŞ.’den yapılan açıklamaya göre, 2014’ün ilk 4 ayından itibaren emekli olan katılımcı sayısı, 2013’ün aynı dönemine göre yaklaşık %68 yükseliş gösterdi ve 10 bin 131 oldu. Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM)’nin rakamlarına göre ise, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)'e katılanların sayısı 2013’ün Nisan sonuna göre yaklaşık %27 yükselerek, 4 milyon 504 bin 885’e ulaştı.

MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. Genel Müdürü Deniz Yurtseven, bireysel emeklilik potansiyelinin Türkiye’de çok yüksek olduğunu vurgulayarak bu büyümenin güçlenerek devam edeceğini aktardı. Yurtseven, %25 oranındaki devlet katkısının da bu büyümeyi teşvik edici etkisi olduğunu ve bu etkinin 2014 yılında da devam ettiğine dikkat çekti.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Yeni Dönem BES Artık Daha Avantajlı

Yeni dönem BES’in katılımcılara birçok avantaj sunduğunu hatırlatan Yurtseven, yeni BES Kanunu ile birlikte 18 yaşını doldurmuş ve sisteme katılmayı isteyen herkesin vergi ödeyip ödemediğine bakılmadan bu avantajdan faydalanabileceğinin altını çiziyor. Bu noktadan BES’e erken katılımın önemine dikkat çeken Yurtseven, sistemde ne kadar çok kalınırsan birikim miktarının da çok fazla olacağını aktarıyor.

Sigortam.net üzerinden bireysel emeklilik başvuru formunu doldurun, size en uygun fiyatlarla emeklilik sahibi olun.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL