444 24 00
7/24 Yanınızdayız

BES’in Katılımcı Sayısı 4,5 Milyonu Geçti!

26 Mayıs 2014

MetLife Emeklilik ve Hayat AŞ.’den yapılan açıklamaya göre, 2014’ün ilk 4 ayından itibaren emekli olan katılımcı sayısı, 2013’ün aynı dönemine göre yaklaşık %68 yükseliş gösterdi ve 10 bin 131 oldu. Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM)’nin rakamlarına göre ise, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)'e katılanların sayısı 2013’ün Nisan sonuna göre yaklaşık %27 yükselerek, 4 milyon 504 bin 885’e ulaştı.

MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. Genel Müdürü Deniz Yurtseven, bireysel emeklilik potansiyelinin Türkiye’de çok yüksek olduğunu vurgulayarak bu büyümenin güçlenerek devam edeceğini aktardı. Yurtseven, %25 oranındaki devlet katkısının da bu büyümeyi teşvik edici etkisi olduğunu ve bu etkinin 2014 yılında da devam ettiğine dikkat çekti.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Yeni Dönem BES Artık Daha Avantajlı

Yeni dönem BES’in katılımcılara birçok avantaj sunduğunu hatırlatan Yurtseven, yeni BES Kanunu ile birlikte 18 yaşını doldurmuş ve sisteme katılmayı isteyen herkesin vergi ödeyip ödemediğine bakılmadan bu avantajdan faydalanabileceğinin altını çiziyor. Bu noktadan BES’e erken katılımın önemine dikkat çeken Yurtseven, sistemde ne kadar çok kalınırsan birikim miktarının da çok fazla olacağını aktarıyor.

Sigortam.net üzerinden bireysel emeklilik başvuru formunu doldurun, size en uygun fiyatlarla emeklilik sahibi olun.


Okumaya Devam Edin

BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) Kapsamı Nedir?

04 Nisan 2012 Çarşamba
Bireysel Emeklilik Sistemi, kısaca BES olarak tanımlanmış, uzun vadeli, risk dağıtımı esasına yönelik tasarruf etme amaçlı bir yatırım aracıdır. Kısa vadeli yatırımlar için kesinlikle önerilmez.

BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) Nedir?

04 Nisan 2012 Çarşamba

Bireysel emeklilik sistemi 18 yaş üstü, çalışan veya çalışmayan vatandaşların, emeklilik birikimlerini değerlendirebilecekleri bir sistemdir.

BES ile Nasıl Daha Çok Kazanılabilir?

11 Nisan 2012 Çarşamba
En doğru fon dağılımını oluşturmak uzun vadede en güvenilir yatırım araçlarından birine sahip olmanızı sağlayacaktır.