BES'te Ne Zaman Emekliliğe Hak Kazanılır? | BES | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

BES’te Ne Zaman Emekliliğe Hak Kazanılır?

Bireysel emeklilik sistemi, 18 yaşını doldurmuş herkesin girebileceği bir sistemdir. Bu sistem var olan sosyal güvenlik sistemini tamamlayıcı özelliktedir. Kişi erken yaşta sistemden ayrılmayı tercih ederse, emeklilik hakkından ve edineceği diğer avantajlardan feragat etmek durumunda kalır. 
 
Bireysel emeklilik uzun – orta vadede, devlet güvencesinde ve kontrolünde, şeffaf işleyen bir programdır. BES planından emekli olmak için sigorta prim hesaplamalarınız sonucu aktif olarak 10 yıl prim ödemiş olmanız, aynı zamanda 56 yaşınızı doldurmuş olmanız şartları aranır.
 
Bu iki koşul birarada gerçekleştiğinde emeklilikle ilgili temel kazanım elde edilmiş demektir. Katılımcının, farklı tarih ve özelliklerde bir başka emeklilik planı olması durumunda ise bütün planların tek bir yerde toplanması yeterlidir. 
Sisteme mümkün olabilen en erken yaşta girmek daha az maliyetli ve çok daha kazançlıdır.
 
Kendiniz için en uygun bireysel emeklilik başvurusunu hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmek için Sigortam.net Bireysel emeklilik Sistemi Başvuru Formunu doldurun.

Benzer İçerikler

Bireysel Emeklilik Sisteminde 10 Önemli Detay

SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı gibi devlet kurumlarına bir alternatif değil bu kurumların bir tamamlayıcısı olan BES hakkında neler biliyorsunuz?

Devamını Oku

Bireysel Emeklilikten Biriken Para Nasıl Alınır?

Bireysel emeklilik sisteminden erken ayrılmak isteyen katılımcılar BES birikimlerini alabiliyor. Peki, nasıl?

Devamını Oku

BES’teki Haklarınızı Biliyor musunuz?

Kişilere pek çok anlamda kolaylık sağlayan bireysel emeklilik sistemi, katılımcıların tercihlerine de önem vererek pek çok hak tanır.

Devamını Oku