BES'te Ne Zaman Emekliliğe Hak Kazanılır? | BES | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

BES’te Ne Zaman Emekliliğe Hak Kazanılır?

Bireysel emeklilik sistemi, 18 yaşını doldurmuş herkesin girebileceği bir sistemdir. Bu sistem var olan sosyal güvenlik sistemini tamamlayıcı özelliktedir. Kişi erken yaşta sistemden ayrılmayı tercih ederse, emeklilik hakkından ve edineceği diğer avantajlardan feragat etmek durumunda kalır. 
 
Bireysel emeklilik uzun – orta vadede, devlet güvencesinde ve kontrolünde, şeffaf işleyen bir programdır. BES planından emekli olmak için sigorta prim hesaplamalarınız sonucu aktif olarak 10 yıl prim ödemiş olmanız, aynı zamanda 56 yaşınızı doldurmuş olmanız şartları aranır.
 
Bu iki koşul birarada gerçekleştiğinde emeklilikle ilgili temel kazanım elde edilmiş demektir. Katılımcının, farklı tarih ve özelliklerde bir başka emeklilik planı olması durumunda ise bütün planların tek bir yerde toplanması yeterlidir. 
Sisteme mümkün olabilen en erken yaşta girmek daha az maliyetli ve çok daha kazançlıdır.
 
Kendiniz için en uygun bireysel emeklilik başvurusunu hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmek için Sigortam.net Bireysel emeklilik Sistemi Başvuru Formunu doldurun.

Benzer İçerikler

Bes’te Devlet Katkısı Ne Zaman ve Nasıl Alınır?

Bes'te devlet katkısı ne zaman ve nasıl alınır, öğrenin. Bireysel emeklilik sisteminin tüm avantajlarını değerlendirin.

Devamını Oku

BES’teki Yeni Amaçlar Sistemi Büyütecek!

BES'in sürdürülebilirliğini sağlamak adına oluşturulan yeni amaçlar ile katkı payı ödeyenlerin ve ulusal tasarrufların oranı arttırılacak.

Devamını Oku

Devlet Katkısı Olarak Ödenen Tutar Nasıl Hak Edilir?

Yeni BES düzenlemesi ile vergi avantajının yerini devlet katkısı aldı. Bu şekilde yatırılan katkı payı tutarının %25’i kadar ek bir tutar devlet katkısı olarak BES sözleşmesine bağlı ayrı bir hesapta biriktirilir ve yatırıma yönlendirilir.

Devamını Oku