444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Bireysel Emeklilik Vergi İndirimi Nedir?

11 Nisan 2012
Bireysel Emeklilik Sistemi, vergi avantajları açısından da önemli ölçüde kazanç sağlamaktadır. 
 
Ücretliler için; bireysel emeklilik sisteminde, ödediğiniz katkı paylarını, ödediğiniz ayda elde ettiğiniz brüt ücretin %10’nu ve yıllık olarak brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla gelir vergisi matrahından düşebilirsiniz.
 
Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!
 
Yıllık beyanname verenler için; Yıllık gelirin %10’nu ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla ödediğiniz katkı paylarını gelirinizin elde edildiği yılda ödemeniz şartıyla vergi matrahından düşebilirsiniz.
 
Bir başka deyişle; bireysel emeklilik sistemine üye olarak almış olduğunuz BES ürünü ile paranızın bir kısmını bir cebinizden alıp, diğer cebinize yeniden koymuş olursunuz. Bu arada yatırımınız değer kazanmaya da devam eder.
 
Uzun vadeli yatırım araçları arasında en belirgin vergi indirimi BES programlarındadır. 

Okumaya Devam Edin

BES Vergi Avantajının Yerini Alan Devlet Katkısı Nedir?

21 Şubat 2013 Perşembe

BES devlet katkısı, Bireysel Emeklilik Sistemi katılımcılarına devlet tarafından uygulanan % 25 oranındaki ek katkıdır. Katılımcılar tarafından yatırılan primin %25’i kadar ek prim devlet tarafından sisteme aktarılır. 

Geriye Dönük BES Yüzde 25 Devlet Katkısı Mümkün

26 Mart 2013 Salı

Bireysel Emeklilik Sistemi yüzde 25 devlet katkısı ile artık daha avantajlı. Devlet katkısı geriye dönük olarak da alınabilecek.

Bireysel Emeklilik için 8 Önemli Neden!

06 Mart 2014 Perşembe

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) çalışan ya da çalışmayan 18 yaş üzeri herkesin kayıt olabileceği bir sistemdir. Bireysel emekliliğe katılarak birçok avantajdan yararlanabilir, rahat bir yaşam sürebilirsiniz.