Bireysel Emeklilere Ömür Boyu Maaş

Geleceğini garanti altına alarak huzurlu bir yaşamı inşaa etmek isteyenlerin başvurduğu ve son yıllarda katılım sayısında büyük bir artış yaşanan Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) için önemli değişiklikler kapıda.

Hazine Müsteşarlığı tarafından Yıllık Gelir Yönetmeliği’nde yapılan düzenlemeyle bireysel emeklilik, artık daha geniş kitlelerin yararlanabileceği bir hale getiriliyor.

Uygulama Ekimde Başlıyor

Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelikle beraber 1 Ekim 2015 tarihinden itibaren köklü değişiklikler uygulamaya girecek. Buna  göre hali hazırda yüzde 25 devlet katkısı alan ve bireysel emeklilikten emekli olanlar, istedikleri takdirde toplu para yerine ömür boyu maaş alabilecekler. Bu uygulama sadece BES emeklilerini değil toplu parasını değerlendirerek emekli aylığı almak isteyenleri ve belli süreler içinde katkı ödeyenleri de kapsayacak.  

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Kişilere ve Şirketlere Kriter

Yıllık Gelir Yönetmeliği’ne göre sigortadan 56 yaşını dolduran ve 10 yıl sigortada kalan kişiler bireysel emeklilik avantajlarından yararlanabilecek. Bu kişilere ödemeler, istenirse hemen, istenirse de ertelemeli olarak belli aralıklarla toplu veya bölünerek yapılacak. Yıllık Gelir Yönetmeliği’nde şirketlere  uygulanacak kriterler de sıralandı. Buna göre yıllık sigortası düzenlemek isteyen şirketler Hazine Müsteşarlığı’na başvuracak. Bu şirketlerin işlem altyapısı, maddi ve idari yapısı müsteşarlık tarafından uygun görüldüğü takdirde düzenleme hakkı verilecek.

Siz de sunduğu haklar ve avantajlar nedeniyle büyük avantajlar sunan BES’e dahil olmak istiyorsanız hemen Sigortam.net’i ziyaret edin, online BES Başvurusu yaparak güvenli bir gelecek için ilk adımınızı atın.

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Ocak 2018 Sonuçları

Trafik Sigortası Primleri Yeni Yıla Artışla Başladı

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre sigorta pirimlerinde yeni yılın ilk ayında yükseliş...yaşandı. Ocak ayı verilerine göre 2017 Aralık ayına kıyasla kasko sigortası endeksi 7 puan artış göstererek 94, trafik sigortası...endeksi ise 3 puanlık artış göstererek 62 oldu.

Türkiye’nin ilk ve en büyük sigorta platformu Sigortam.net, kasko ve...trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin ocak ayı verilerini...açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse göre, ocak ayı kasko sigortası endeksi...geçen yılın aralık ayına göre 7 puan artış göstererek 94 oldu. Trafik sigortasında ise geçen yıl aralık ayında 59 olan endeks,...yeni yılın ilk ayında 3 puan artarak 62’ye yükseldi. Böylece 2017’nin son ayında 795 TL olan ortalama trafik sigortası primleri...832 TL, 1.872 olan ortalama kasko primleri ise 2.014 TL oldu. Sigortam.net CEO’su Tahsin Gürdoğan, endeks...sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde, “İlk olarak geçen yılın Ağustos ayında sonuçlarını açıkladığımız Sigortam.net...Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi ile araç sahiplerine otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin bilgi sunmayı sürdürüyoruz....Böylelikle araç sahipleri için büyük önem taşıyan kasko ve trafik sigortalarındaki trendlerin de yakından takibini sağlıyoruz....Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin sonuçlarına göre kasko va trafik sigortası endeksi, yeni yıla yükselişle başladı. Aralık...ayında 56 puan olan trafik sigortası primlerindeki endeks 3 puanlık bir artış göstererek Ocak ayında 62’ye yükseldiğini; geçen...yılın son ayında 87 puan olan kasko sigortası primleri endeksi ise 7 puan artış kaydederek Ocak ayında 94 olduğunu görüyoruz....2017’nin Aralık ayı ile kıyasladığımızda yeni yılda hem trafik hem de kasko sigortası fiyatlarında artış yaşandı ancak 2017...Ocak ayı ile kıyasladığımızda hâlâ düşük rakamlardaki seyir devam ediyor. Dolayısıyla yıl bazında baktığımızda geçen...yıl yaşanan düşüş trendinin bu yıl da devam ettiğini söyleyebiliriz. Geçen yıl aynı dönemle kıyaslama yapıldığında...2017’nin Ocak ayında 1.337 TL olan trafik sigortası primlerinin, bu yılın aynı döneminde 831 TL olarak gerçekleştiği...görülüyor. Geçen yıl Ocak ayında 2.148 TL olan kasko primleri ortalaması ise bu yılın Ocak ayında 2.014 TL oldu. Sigortam.net...olarak araç sahiplerine sigorta yaptırmanın en kolay, en hızlı ve en uygun fiyatlı yolunu sağlarken sahip olduğumuz büyük veriyi...hizmetlerine sunmayı sürdüreceğiz. Hasar anında olduğu kadar doğru bilgi ihtiyacı konusunda da her zaman müşterilerimizin...yanındayız” diye konuştu. Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre 2017 yılın ocak ayından bu yana...otomobillerde kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle: