Bireysel Emeklilik Büyüyor

Bireysel emeklilik sistemi (BES) yeni katılımcılarla büyümeye devam ediyor. Geleceğini garanti altına almak ve ileriki yıllarını planlamak isteyenlerin her geçen gün daha da çok ilgi gösterdiği bireysel emeklilik sisteminin fon büyüklüğü Temmuz ayı itibariyle 39.064,0 milyon TL’ye ulaştı. Emeklilik Gözetim Merkezi’nin (EGM) bireysel emeklilik şirketleri verilerine göre hazırladığı istatistikelerde bireysel emekli olmak isteyenlerin yaş grupları, eğitim düzeyleri, yaşadıkları iller gibi pek çok kalem sıralandı.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Bireysel Emekliliğe Başvuranların Sayısı 6 Milyona Yaklaştı

EGM’nin verilerine göre toplamda bireysel emekliliğe başvuru yapanların sayısı 5.683.398 sayısına ulaştı. Bu toplamın katkı payı tutarı 33.186,7 milyon TL iken yatırıma dönen tutar 32.651,4milyon TL. Devlet katkısı ise 4.067,7 milyonu buldu. EGM’nin yaş üzerinden yaptığı istatistiğe göre  bireysel emekliliğe başvuranların %33,92’lik bir kısmı 35 ila 44 yaş grubu arasında yer alıyor. Bu grubu %32,18’i ise 25 ila 34 yaş grubu takip ederken, emekliliğe en az rağbet eden yaş grubu %6,22 ile 25 yaş altı oluyor.

En Çok İstanbullular Bireysel Emekli

Bireysel emeklilik başvurusu en çok olan iller arasında %28,8 ile İstanbul başı çekiyor. İstanbul’un ardından, %9,3 Ankara, %7,4 İzmir, %4,4 Antalya, %4 Bursa, %2,7 Adana, %2,6 Kocaeli  illeri geliyor. Katılımcıların ezici bir çoğunlu üniversite mezunu. Bireysel emeklilik katılımcılarının %84,59’u üniversite mezunu iken, %7,99 lise ve dengi okul mezunu, %7,42’si ise meslek yüksekokulu mezunu.

Aylık Ödeme İlk Tercih

EGM’nin tercih edilen ödeme periyoduna göre dağılımda ise katılımcıların ilk ödeme tercihi çok büyük bir farkla %95,15 ile aylık ödeme oluyor.  Daha sonra %1,26 ile 3 aylık,%0,48 6 aylık ve %3,11 bir yıllık olmak üzere dağılıyor.

Siz de geleceğinizi garanti altına almak, birikimlerinizi sağlam bir yerde toplamak istiyorsanız Sigortam.net’i ziyaret edin, bireysel emeklilik başvurusu ile güvenli bir geleceğe ilk yatırımızı yapın. 

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Haziran 2018 Sonuçları

Kasko Sigortası Primleri Haziran Ayında 2 Puan Yükseldi

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Haziran ayı verilerine göre, bir önceki aya göre kasko primlerinde 2...puanlık artış yaşandı. Trafik sigortası primlerinde ise 66 olan Mayıs ayı puanı değişmedi.

Türkiye’nin ilk ve en...büyük sigorta platformu Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik Sigortası...Endeksi’nin Haziran ayı verilerini açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse...göre, Haziran ayı kasko sigortası endeksi Mayıs ayına göre 2 puanlık artış kaydederek 99 oldu. Trafik sigortasında ise Mayıs...ayında 66 olan endeks, Haziran ayında da seviyesini korudu. Böylece 2018’in ilk ayında 2.014 TL olan ortalama kasko primleri 2.125...TL’ye; 831 TL olan ortalama trafik sigortası primleri ise 881 TL’ye çıktı. Sigortam.net, müşterilerinin en doğru ürünü, en...iyi fiyata, kolay ve hızlı bir şekilde satın almalarını sağlamak amacıyla sektördeki en büyük 20 sigorta şirketinin tekliflerini...sunuyor, ayrıca internet sitesinden gerçeleştirilen poliçe alımlarında müşterilerine özel indirimler sağlıyor. Geçen yılın...Ağustos ayından itibaren her ay düzenli olarak Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ni açıklayan ve sahip olduğu büyük veriyi...hizmete sunan Sigortam.net, böylece araç sahiplerinin otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin bilgi edinmelerini...sağlıyor. Son olarak Haziran ayı verilerini açıklayan Sigortam.net, otomobil sahipleri için büyük önem taşıyan kasko ve trafik...sigortalarındaki trendleri sundu. Verilere göre kasko sigortası endeksi, bir önceki aya göre 2 puan artış yaşadı ve son 3 aydaki...2’şer puanlık artış trendine devam etti. Trafik sigortası primlerinde ise Ocak ayından beri sert değişimler yaşanmadı....Yılın ilk ayındaitibaren 4 puan artan endeks, , Haziran ayında 66 puan oldu. Ocak ayında 831 TL olan ortalama trafik sigortası...primleri Haziran ayında 881 TL’ye çıktı. Trafik sigortası endeksi, geçen yılın Haziran ayında ise 765 TL olarak...gerçekleşmişti. Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre 2017 yılın ocak ayından bu yana otomobillerde kasko ve...trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle: