Bireysel Emeklilikte Katılımcı Sayısı 5 Milyonu Aştı

Son dönemde devlet katkısı avantajı ile birlikte geleceği için huzurlu ve güvenli bir yaşam isteyenlerin büyük bir ilgi gösterdiği bireysel emeklilik sisteminde katılımcı sayısı 5 milyon 400 bin kişiye ulaştı. 10 yıl katkı payı ödenmesi ve 56 yaş sınırının tamamlanmasıyla önemli bir gelir kapısı açan bireysel emeklilik ayrıca diğer avantajlarıyla da rahat bir yaşam sürmenin yollarını açıyor.

Bireysel Emeklilik, Sosyal Güvenliğin Tamamlayıcı Modeli

Sigorta Acenteleri Bilgilendirme ve İstişare toplantısında konuşan Hazine Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç bireysel emeklilik sisteminin sosyal güvenlikte tamamlayıcı modellerden birisi olduğunun altını çizerek, gönüllülük esası ile katılımın sağlandığı bir sisteme 5 milyondan fazla kişinin başvurmuş olmasının çok önemli olduğunu söyledi. Bireysel emeklilikte biriken fonun 41 milyar TL’ye ulaştığını ifade eden Genç, “Gelinen nokta çok iyi 10 milyon 500 bin emeklimiz var. 5 milyon 400 bin gönüllülük esaslı emeklilik sitemine katılan vatandaşımız var ve sayı her geçen gün hızla artıyor.” dedi.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Ekonomide Sigortacılığın Önemi

Son 8 yıl içinde sigortacılığın çok büyük bir atılım yaşadığını söyleyen TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar ise, müşteri memnuniyetinin arttırılması, sektörün gelişmesi ve kendisini disipline etmesi gibi konularda önemli gelişmelerin sağlandığını belirterek, sigorta sektörünün ülke ekonomisinin işleyişi açısından en önemli sektörlerden birisi olduğuna değindi. Sigortacılığın TOBB adına her zaman ayrı bir önem taşıdığını söyleyen Yorgancılar, ekonomide faaliyet gösteren sektörlerin kara ortak olduklarını, sadece sigortacılık sektörünün zarara ortak olduğunu hatırlatarak, sigortacılığı ekonomi çarkını döndüren makine yağı olarak örnekledi.

SAİK’ten KOSGEB Talebi

Toplantıda konuşan Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) Başkanı Hüseyin Kasap ise sigorta acentelerinin de KOSGEB desteklerinden faydalanması gerektiğini söyledi. Yeni DASK tarifesi düzenlemesinde acente payının minimum %15 olması gerektiğini de vurgulayan Kasap, acente komisyonun artmasıyla DASK poliçelerinin takiplerinin daha sağlıklı olacağını sözlerine ekledi.

Geleceğiniz için en önemli güvencelerden birisi olan bireysel emekliliğin neden gerekli olduğu konusunda “Bireysel Emeklilik İçin 8 Önemli Neden” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Vakit kaybetmeden siz de Sigortam.net’e online olarak ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı üzerinden ulaşın, kendiniz için en avantajlı BES poliçesi ile, güvenli bir yaşama ilk adımınızı atın. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL