Bireysel Emeklilikte Otomatik Katılımla 1 Milyar Tasarruf!

Bireysel emeklilik birçok kişinin hayatının en rahat edeceği dönemde yani emekliliğinde mevcutta olan SGK emekliliği ve bireysel emeklilikten aldığı birikimi ile rahat bir hayat sürmesini sağlar.

Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları kapsamında işe yeni başlayanların otomatik olarak Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)’ne katılması planlanıyor. Bu sayede yeni işe başlayacakların gelirleri üzerinden 1 milyar TL tasarruf sağlanacağı öngörülüyor. Otomatik katılım ile ilgili “BES’te Otomatik Katılım Dönemi” yazımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Kişi Başı Ortalama Yıllık Tasarruf 10 Bin 284 TL

Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM)’nin verilerine göre bireysel emeklilik sisteminde bulunan katılımcıların sayısı 2014 yılının sonunda 19 Aralık 2014 tarihine kadar olan dönemde 880 bin 735 kişi olarak arttı ve 5 milyon 33 bin 790 kişiye yükseldi. Yine aynı dönemde BES katılımcılarının fon tutarı 9 milyar 57 milyon 758 bin 700 TL yükseliş göstererek, 34 milyar 203 milyon 477 bin 700 TL’ye ulaştı. Bu son 1 yıl içinde kişi başına ortalama yıllık tasarrufun da 10 bin 284 TL olduğu kayıtlara geçti.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre ise, 2013 yılında sisteme 703 bin yeni katılımcı sağlandı. İşe başlayan her çalışan için devlet katkısı ile birlikte aylık asgari olarak 125 TL ödenmesi durumunda elde edilecek yıllık tasarruf yaklaşık 1 milyar 55 milyon TL olacak.

Yeni sistem yürürlüğe girdiğinde şu şekilde işleyecek: Yeni işe başlayan çalışanların adına otomatik olarak emeklilik hesabı açılacak ve ilk aydan itibaren maaşından kesilmek üzere her ay katkı payı uygulanacak. Kişilerin sisteme katılmama özgürlüğü de bulunuyor.

Sigorta Sektörü BES ile Büyüyecek

Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bostan, bu sistemin hem bireysel hem de ülke ekonomisi için katkı sağlayacağını açıkladı. Bireysel emeklilik algısının daha fazla yaygınlaşacağını ve sigorta sektörünün de daha fazla büyüyeceğini sözlerine ekledi.

Zaman kaybetmeden siz de bireysel emeklilik sistemine kaydolun, geleceğinizi düşünmek zorunda kalmayın. Sigortam.net’ten kolay ve hızlı bir şekilde bireysel emeklilik başvuru formunu doldurun, sigorta uzmanlarımız en kısa sürede size ulaşsın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL