Bireysel Emeklilik’te Yeni Dönem Ekim’de Başlıyor

Ülkemizde son yıllarda büyük bir ilgi gören Bireysel Emeklilik Sistemiile ilgili yeni düzenlemeler yolda. Sistemin emeklilik hedefinden ziyade tasarruf amacı ile kullanılması karşısında harekete geçen Hazine Müsteşarlığı, 1 Ekim 2015 tarihinden itibaren sistemde yeni modele geçecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Gökhan Karasu, amaçlarının bireysel emekliliğin gerçekten emeklilik sağlayan bir sisteme dönüştürmek olduğunu vurgulayarak, konu ile ilgili sigorta şirketleri ile temas halinde olduklarını ifade etti.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Ekim ayından itibaren yeni modele geçilececeğinin haberini veren Karasu, Türkiye’nin zaman geçtikçe yaşlandığını, yaşlılığın değil ama yoksul yaşlı nüfusunun önemli bir sorun olduğuna dikkat çekti.Türkiye’deki 65 yaş üstü nüfusun 35 yıl içerisinde diğer gelişmiş ülkelerde de olduğunu gibi %14’’lere çıkacağını düşündüklerini belirten Karasu, sosyal güvenlik sisteminin daha fazla zorlamak ve özel sigorta imkanlarından daha fazla yararlanmak gerektiğine değindi. 

Yeni Modele Ekim Ayında Geçilecek

Özellikle 2013 yılında başlayan %25 devlet katkısı avantajı ile büyük bir ilgi gören bireysel emeklilik ile ilgili, bu aşamada bir tasarruf modelinden öteye gidilemediğini belirten Karasu, sistemle tasarruflarda artış sağlandığını ancak gelecekle ilgili bir emeklilik planı oluşturulamadığını söyledi. Bu sürece kadar bireysel emekliliğin insanları emeklilik konusunda yeteri kadar ikna edemediğini dile getiren Karasu, bu durumun önüne geçmek için 1 Ekim’den itibaren yeni düzenlemeler yapacaklarını ifade etti.

Ömür Boyu Maaş Veren Bir Sistem

Yapacakları yeni düzenleme ile hedeflerinin bireysel emeklilik modelinin insanlar için gerçekten bir emeklilik sistemi ve ömür boyu maaş sunan bir model haline getirmek olduğunu vurgulayan Karasu, sigorta şirketleri ile temas halinde olduklarını belirterek, yeni modele Ekim ayından itibaren geçileceğinin haberini verdi.

Ülkemizdeki yaşlı nüfusun karşılaştığı problemler ve emekli maaş ücretlerinin durumu, bireysel emeklilik modelinin avantajlarını bir kez daha gözler önüne seriyor. Siz de güvenli ve huzurlu bir gelecek için önleminizi şimdiden almak istiyorsanız hemen Sigortam.net’ten BES Başvuru Formu ile başvurunuzu gerçekleştirerek güvenli bir hayat için ilk adımınızı atın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL