Bireysel Emeklilik’te Yeni Dönem Ekim’de Başlıyor

Ülkemizde son yıllarda büyük bir ilgi gören Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili yeni düzenlemeler yolda. Sistemin emeklilik hedefinden ziyade tasarruf amacı ile kullanılması karşısında harekete geçen Hazine Müsteşarlığı, 1 Ekim 2015 tarihinden itibaren sistemde yeni modele geçecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Gökhan Karasu, amaçlarının bireysel emekliliğin gerçekten emeklilik sağlayan bir sisteme dönüştürmek olduğunu vurgulayarak, konu ile ilgili sigorta şirketleri ile temas halinde olduklarını ifade etti.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Ekim ayından itibaren yeni modele geçilececeğinin haberini veren Karasu, Türkiye’nin zaman geçtikçe yaşlandığını, yaşlılığın değil ama yoksul yaşlı nüfusunun önemli bir sorun olduğuna dikkat çekti.Türkiye’deki 65 yaş üstü nüfusun 35 yıl içerisinde diğer gelişmiş ülkelerde de olduğunu gibi %14’’lere çıkacağını düşündüklerini belirten Karasu, sosyal güvenlik sisteminin daha fazla zorlamak ve özel sigorta imkanlarından daha fazla yararlanmak gerektiğine değindi. 

Yeni Modele Ekim Ayında Geçilecek

Özellikle 2013 yılında başlayan %25 devlet katkısı avantajı ile büyük bir ilgi gören bireysel emeklilik ile ilgili, bu aşamada bir tasarruf modelinden öteye gidilemediğini belirten Karasu, sistemle tasarruflarda artış sağlandığını ancak gelecekle ilgili bir emeklilik planı oluşturulamadığını söyledi. Bu sürece kadar bireysel emekliliğin insanları emeklilik konusunda yeteri kadar ikna edemediğini dile getiren Karasu, bu durumun önüne geçmek için 1 Ekim’den itibaren yeni düzenlemeler yapacaklarını ifade etti.

Ömür Boyu Maaş Veren Bir Sistem

Yapacakları yeni düzenleme ile hedeflerinin bireysel emeklilik modelinin insanlar için gerçekten bir emeklilik sistemi ve ömür boyu maaş sunan bir model haline getirmek olduğunu vurgulayan Karasu, sigorta şirketleri ile temas halinde olduklarını belirterek, yeni modele Ekim ayından itibaren geçileceğinin haberini verdi.

Ülkemizdeki yaşlı nüfusun karşılaştığı problemler ve emekli maaş ücretlerinin durumu, bireysel emeklilik modelinin avantajlarını bir kez daha gözler önüne seriyor. Siz de güvenli ve huzurlu bir gelecek için önleminizi şimdiden almak istiyorsanız hemen Sigortam.net’ten BES Başvuru Formu ile başvurunuzu gerçekleştirerek güvenli bir hayat için ilk adımınızı atın.

Benzer İçerikler

AIG Çevremize Sahip Çıkıyor

Türkiye’de 2006 yılından bu yana Çevre Kirliliği Sigortası ile iş ortaklarının...ihtiyaçlarını karşılayan AIG Sigorta, 2014 yılından itibaren ticari sigortalar...bünyesinde Çevre Kirliliği Sigortaları departmanını kurarak bu alanda büyümeyi ve daha çok iş...ortağına ulaşmayı hedefliyor.

SBM’den Trafik Sigortası Tekliflerini Görme Dönemi Başladı Araç sahiplerinin trafik sigortası poliçelerini daha uyguna yaptırabilmeleri ve şirketlerin tekliflerini daha kolay görebilmeleri...için SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) tarafından devreye sokulan trafik prim karşılaştırma sistemi artık...kullanılabiliyor. Zorunlu trafik sigortası geçen yılın ortalarından itibaren artan fiyatlar nedeniyle araç sahipleri için en...önemli problemlerden birisi haline geldi. Bu süreçte Hazine Müsteşarlığı’nın
trafik...sigortası genel şartları başta olmak üzere yasal konularda yaptığı değişiklikler ise sürücüleri yeteri kadar...tatmin etmedi.     [widget id="sigortamnet_trafik_widget-2"]

Trafik Sigortasında Kritik Açıklama Mehmet Şimşek’ten...Geldi

Tüm bu tartışmalar devam ederken geçtiğimiz aylarda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in araç sahiplerine...olabildiğince farklı şirketten teklif almaları ve bunun için interneti de kullanmaları yönünde çağrıda bulunması ise yeni bir...dönemin başlangıcı oldu. Mehmet Şimşek’in ilk olarak Eylül ayının başlarında belirttiği SBM üzerinden şirketlerin trafik...sigortası tekliflerini görülebileceği yönündeki haber, Ekim ayıyla beraber resmen SBM’nin sistemi üzerinden uygulanmaya başladı....Artık araç sahipleri sadece TC. Kimlik Numarası ve araç plakası bilgilerini kullanarak sigorta şirketlerinin verdiği teklifleri...görebiliyor. Henüz yeni bir uygulama olması nedeniyle hem sistemsel hem de sigorta şirketlerinin altyapıda yaşadıkları bazı...problemlerden dolayı uygulamada birtakım sorunlarla karşılaşılsa da, bu sorunların ilerleyen günlerde ortadan kalkacağı...öngörülüyor.

Teklifi Gördüm, Trafik Sigortası Poliçemi Nasıl Yaptıracağım?

Aracınız için verilen zorunlu trafik...sigortası teklifleri arasından sizin için en uygun poliçeyi ise bulunduğunuz yerde, istediğiniz gün ve saatte kolayca...yaptırabilirsiniz. Nasıl mı? Türkiye’nin alanında ilk ve lider kuruluşu Sigortam.net olarak Türkiye’nin en iyi sigorta...şirketleri ile çalışmaktayız. Bütçeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusundaki en iyi trafik sigortası poliçesine ister online olarak...zorunlu trafik sigortası hesaplama sayfası üzerinden, isterseniz de...444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak sahip olabilirsiniz. Siz de zorunlu trafik sigortası...poliçenizi en uygun fiyata yaptırmak için trafik sigortası teklifi aldıysanız ve poliçenize geç kalmadan sahip...olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken Sigortam.net’in uzman sigorta danışmanlarına ulaşmak. Sigortam.net olarak müşterilerimize...günün 24 saati poliçe yaptırabilme fırsatının yanı sıra en iyi fiyat garantisi ve diğer kampanyalarımızla...birlikte sigorta yaptırmayı çok daha avantajlı hale getiriyoruz. Sigortam.net’in en iyi fiyat garantisi avantajından yararlanmak ve...mevcut kampanyaları hakkında bilgi almak için geç kalmayın.