Doğu’da Bireysel Emeklilik Sistemi’ne Yoğun İlgi

2013 yılından bu yana %25 devlet katkısıavantajı ile vatandaşlar için önemli bir tasarruf kapısı olan Bireysel Emeklilik Sistemi Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde son dönemlerde yoğun bir ilgi görüyor. Son 2.5 yılda bölgedeki Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olan kişi sayısı %70 oranında artış gösterirken, Anadolu Hayat, bölgedeki potansiyelin çok daha fazla olduğu belirtti.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Amaç Hem Emeklilik, Hem Tasarruf

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde hem ikinci emeklilik hakkı, hem de tasarrruf sağlamak amacıyla sisteme girenlerin sayısı son 2.5 yılda beklenmedik oranda artınca, gözler bölgeye çevrildi. 2013 yılında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerin 172 bin civarında olan bireysel emeklilikkatılımcısı sayısı, günümüzde ise 372 bine yükseldi. Halen İstanbul ve Ankara gibi büyük iller sisteme katılım sayısında ilk sıralarda yer alsalar da, Doğu’da yaşanan bu artış da sigorta şirketleri açısından oldukça olumlu karşılandı.

Bölgedeki Potansiyel Daha Yüksek

İllerin bireysel emekliliğe gösterdiği ilgi konusunda değerlendirmelerde bulunan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan son dönemde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde önemli bir artış gözlendiğini ifade ederek, bölgedeki potansiyelin çok daha yüksek olduğunu vurguladı.

BES’te Lider Olan Üç İl

Türkiye’de Temmuz 2015 sonu itibari ile Bireysel Emeklilik Sistemi’ne katılım gösteren ilk üç ilin İstanbul, Ankara ve İzmir olduğunu söyleyen Anadolu Hayat Genel Müdürü Erkan, her üç katılımcıdan birinin yaşadığı İstanbul’da 1.6 milyon, Ankara’da 524 bin, İzmir’de ise 416 bin kişinin bireysel emeklilik sisteminde yer aldığını ifade etti. Erkan, Doğu ve G.Doğu Anadolu bölgelerindeki katılımcı sayının oranının Türkiye genelinin %7’sine denk geldiğine dikkat çekerek, yaptıkları analizlerde bu bölgelerdeki Bireysel Emeklilik Sistemi potansiyelinin çok daha fazla olduğunu gördüklerini söyledi.

Siz de geleceğinizi güvence altına almak ve %25 devlet katkısı avantajı ile bir taraftan da tasarruf sağlamak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden Sigortam.net’tenbireysel emeklilik başvurusu ile hayalleriniz için ilk adımınızı atın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL