Emeklilerin % 28’i Çalışmaya Devam Ediyor | BES | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Emeklilerin % 28’i Çalışmaya Devam Ediyor


TSB ve CFA Society of Istanbul işbirliği ile, finans sektörünün geleceği üzerine konuşmak ve Bireysel Emeklilik Sistemi konusunda yatırımcıların davranışsal eğilimlerini daha iyi anlamak amacı ile “Finansın Geleceği: Emeklilik Tasarrufları” konulu bir panel düzenlendi.

Türkiye’de 1998 yılında % 24 olan tasarruf oranının 2012’de % 12’ye düştüğüne dikkat çeken Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Yönetim Kurulu Üyesi Meral Eredenk, Türkiye’de emeklilik dönemi için az tasarruf yapıldığından dolayı, emekli olan kişilerin % 28’inin çalışmaya devam ettiklerine vurgu yaptı.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Birçok kişinin harcamalarını yaptıktan sonra elinde kalan parasını biriktirmek için uğraşmasını doğru bulmayan Eredenk, bireysel emeklilik için biriktirilmesi gereken ücretin kenara atıldıktan sonra harcamaların yapılmasının önemli olduğunu, böylece çok rahat bir emeklilik döneminin geçirileceğine dikkat çekti.

Türkiye’de cari açık ve tasarruf sorunu olduğuna da dikkat çeken Eredenk, bundan dolayı hem kamuda, hem de bireysel olarak sermaye birikiminin yapılması gerektiğini söyledi. Mevcut SGK sisteminin emeklileri desteklemediğini belirten Eredenk, “Bu nedenle BES ile ufak miktarda da olsa birikim yaparsak emeklilik dönemini daha rahat geçirebiliriz. Ayrıca yeni dönem BES’de devletin de % 25 katkıyla bu birikimlerimizi ödüllendirdiğini unutmayalım” dedi.

Var olan emeklilik kazancınızla birlikte ek bir kazanç daha sağlamak ve çalışırken yaşadığınız standardı korumaya yardımcı olmak için hemen Sigortam.net'ten bireysel emeklilik başvurusu yapın.


Benzer İçerikler

Bireysel Emeklilik Uzun Vadeli Düşünülmeli

ING Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı İhsan Çevik, yaptığı açıklamada bireysel emeklilik sistemiyle ilgili önemli bilgiler verdi.

Devamını Oku

Bireysel Emeklilik Hızla Gelişiyor

Sigortam.net üzerinden kolayca bireysel emeklilik başvuru formunu doldurun, sigorta uzmanlarımız en uygun sigorta fiyatlarıyla size dönüş yapsınlar.

Devamını Oku

Geriye Dönük BES Yüzde 25 Devlet Katkısı Mümkün

Bireysel Emeklilik Sistemi yüzde 25 devlet katkısı ile artık daha avantajlı. Devlet katkısı geriye dönük olarak da alınabilecek.

Devamını Oku