444 24 00
7/24 Yanınızdayız

BES ile Nasıl Daha Çok Kazanılabilir?

11 Nisan 2012
Bireysel emeklilik yatırım fonları, katılımcıların ödedikleri katkı paylarının bir havuzda toplanarak işletilmesi amacıyla oluşturulmuş, bir çeşit mal varlığıdır. Bu fonlarda, riskin dağıtılması ve inanç mülkiyeti esastır.
 
Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!
 
Bireysel emeklilik sistemi yatırım araçları;
 
Nakit, vadeli ve vadesiz mevduat,
Borçlanma araçları (ters repo dahil) ile hisse senetleri,
Kıymetli madenlere ve gayrimenkule dayalı varlıklar,
Repo işlemleri,
Vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri,
Borsa para piyasası işlemleri,
Yatırım fonu katılma belgeleri,
Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygun görülen ve kamuya ilan edilen diğer para ve sermaye piyasası araçlarından oluşturulan fonlar da dahil olmak üzere bütün yatırım araçlarını kapsayan ve onları aynı yerde toplayan bir yapıya sahiptir.
 
Ayrıca bu fonlardaki işletim gideri kesintisi diğer fonlara göre daha az kesintiye sahiptir. Tüm bu avantajların yanında BES katılımcısının kazanç oranını etkileyen en önemli unsurlardan biri de, gelir ve kurumlar vergisi ödemelerinden muaf tutulmalıdır. 
 
BES planınız için belirlemiş olduğunuz primi mümkün olabildiğince yüksek tutarak, Kendiniz için en doğru fon dağılımını oluşturmak bireysel emeklilik sisteminden uzun vadede en güvenilir yatırım araçlarından birine sahip olmanızı sağlayacaktır.

Okumaya Devam Edin

BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) Nedir?

04 Nisan 2012 Çarşamba

Bireysel emeklilik sistemi 18 yaş üstü, çalışan veya çalışmayan vatandaşların, emeklilik birikimlerini değerlendirebilecekleri bir sistemdir.

BES Girişinde Bir Giriş Aidatı Var mı?

11 Nisan 2012 Çarşamba
Bireysel Emeklilik Sistemine ilk kez dahil olurken ve yeni bir BES planı edinirken, bireysel emeklilik şirketleri giriş aidatı talep edebilirler.

BES'te Ödeme Tutarları Nasıl Belirleniyor?

11 Nisan 2012 Çarşamba
Bireysel emeklilik sistemi uzun soluklu ve en risksiz yatırım aracıdır. Bu nedenle prim ödemelerinin kişiyi çok zorlamaması zamanı geldiğinde bugünkü yaşam standartını sağlaması gereklidir.