Boyasız Göçük Düzeltme Nedir?

Boyasız göçük düzeltme, küçük çaplı hasarların çeşitli ekipmanların yardımı ile düzeltilmesi için yapılan işlemlerdir. Bu işlemin yapılmasında çeşitli teknikler kullanılır.

Masaj yöntemi adı verilen uygulamada kullanılan çeşitli çubuklar aracılığı ile aracın deformasyonu dışarıya doğru itilerek ortadan kaldırılır. Boyasız göçük düzeltme seti yardımı ile araç daha fazla hasar almadan tamir edilir.

Boyasız göçük düzeltme işlemi esnasında aracın daha fazla zarar almaması adına özel gereçlere gerek duyulabilir. Boyasız göçük düzeltmede en çok kullanılan malzemelerden biri de uzun çubuklardır. Uzun çubuklar yardımıyla göçüğün düzeltilmesi için çalışılır. Böylece göcük düzeltikten sonra, deforme olan alan eski haline getirilir.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Boyasız göçük düzeltme işlemlerini yaparken aracının tümünün boyanması gibi bir zorunluluk yoktur. Boyasız göçük düzeltmeleri sayesinde sorun kısa sürede çözülebilir. Boyasız göçük düzeltmeden sonra en az 2 saat kadar beklenir, sonrasında pasta sürülerek işlem tamamlanır.

Boyasız Göçük Düzetlme Pahalı Bir Uygulama mı?

Birçok sürücünün ufak çaplı hasarlarda tercih ettiği yöntemlerden biri olan boyasız göçük düzeltme işlemi, boyasız göçük düzeltme seti ile kısa sürede yapılır ve araç sahiplerine birçok avantaj sağlar. Boyasız göçük düzeltmenin maliyeti, aracın değerini kaybetmesi durumunda yaşanan hasarla karşılaştırıldığında pek birşey tutmayacaktır. Çünkü; çoğunlukla sıfır km ve orjinal araçlarda kullanılan bu sistem, aracın orginalliğine zarar vermeyecek, araç değerinden hiçbir şey kaybetmeyecektir.

“Boyasız göçük düzeltme işlemi sadece şu araçlarda yapılabilir.” gibi bir sınırlama söz konusu değildir. Boyasız göçük düzeltme işlemi her türlü araca uygulanabilir. Ancak araç boyasının bozulmaması ön koşuldur, yoksa göçük düzeltme işleminin uygulaması zorlaşacaktır. Bir aracın boyalı olup olmadığını anlamanın püf noktaları için “Arabanın Boyalı Olduğu Nasıl Anlaşılır?” başlıklı yazımızı inceleyin.

Boyasız göçük düzeltme işlemi küçük çaplı hasarların telefasinde uygulanan yöntemlerden sadece birkaç tanesidir. Araçların hasarına göre uygulanacak işlemler, dolayısıyla da hasar için ödenecek fiyat değişecektir. Oysa aracınızın başına gelebilecek pek çok hasarı kasko ile güvence altına alabilirsiniz.

Kaskonuzdaki mini onarım teminatıyla ufak çaplı pek çok hasarı karşılayabilirsiniz. Mini onarım teminatının kapsamında olan risklerden bazıları şunlardır.

Mini Onarım Teminatının Kapsamı

  • Boyalı, boyasız araçların kaporta göçüklerinin düzeltilmesi,
  • Ön cam hasarlarının giderilmesi,
  • Araç döşeme (döşeme üzerinde meydana gelen yanık, yırtık ve çizikler) tamiri,
  • Araç boya ve kaplamalarında meydana gelen deformeler,
  • Tampon tamiri,
  • Araç iç hacmi lekeleri(döşeme, halı, deri),
  • Mini onarım teminatında sunulan bütün bu güvenceler ek maddeler ile genişletilebilmekte, sigorta şirketlerine göre değişmektedir. Bu yüzden Sigortam.net’ten farklı sigorta şirketlerinin kasko tekliflerini alırken; mini onarım teminatına dair soru işaretleriniz varsa, sormalısınız.

Kasko kapsamında alabileceğiniz ek hizmetleri en iyi şekilde değerlendirmenin yolu kasko poliçe sorgulamasından, en doğru kasko poliçesine ulaşmanın yolu ise Sigortam.net’ten geçer. Siz de Sigortam.net avantajlarını değerlendirmek için ister online kasko teklifi alın, isterseniz de 7/24 kesintisiz hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Müşteri Yorumları