Bronzlaşmak için Fazla Güneşlenmeyin!

Yaz tatillerinin yapıldığı şu günlerde bir sene boyunca yaşanan stresi atmak için denize girmek, bronzlaşmak düşüncesi en başta geliyor. Her konuda olduğu gibi bu konuda da aşırıya kaçmamak gerekiyor.

Kısa süreli tatillerde hızlıca bronzlaşmak adına saatlerce güneş altında kalınıyor fakat bu davranış önemli sağlık risklerini de beraberinde getiriyor. Uzmanlar uzun süre güneşlenmenin ciltte erken yaşlanma, kırışıklık, güneş yanıkları gibi hastalıkların dışında cilt kanserine de yol açtığına dikkat çekiyor.

Yaptığınız tatilin eziyete dönüşmesini istemiyorsanız hazırladığımız noktalara dikkat ederek eğlenceli bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Sağlıklı Bir Şekilde Bronzlaşmanın 6 Yolu

Güneşlenme Zamanına Dikkat Edin

Güneş ışınları en dik öğlen saatlerinde vurur. Yoğun olarak hissedildiği zaman aralığı ise 11:00 ve 16:00 arasıdır. Bu saatlerde mümkün olduğunca güneşe çıkmamak gerekir.

Güneşlenme Süresini Uzatmayın

Birden çok fazla yanmak yerine yavaş yavaş bronzlaşmayı tercih edin. Birden yanmak bronzlaşmak yerine kızarmaya neden olur. Ayrıca, cildin soyulması acısının yanında kötü bir görüntüye de yol açar.

Denizde de Zaman Geçirin

Bütün gün sadece yatarak güneşlenmek sıkıcı olmasının yanı sıra zararlıdır. Siz farketmiyor olsanız da denizde yüzerken de yanılır hem de daha eğlenceli, daha orantılı ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşir.

Uygun Güneş Ürününü Kullanın

Birden brozlaştırıcı yağları kullanmak vücudunuza zarar verir. Yüksek faktörlü krem kullanarak yavaş yavaş numarasını düşürmeniz daha sağlıklı olacaktır. Böylece daha kalıcı ve pürüzsüz bronzluk elde edersiniz.

Güneş Sonrası Kremlerini İhmal Etmeyin

Cildin güneş ışınlarına maruz kalması kurumasına da yol açar. Bu nedenle güneşlenirken sürdüğünüz koruyucu kremlerin dışında güneş sonrası uygulanan nemlendirici kremleri de kullanmak cildin kaybettiği nemi kazanmasına yardımcı olacaktır.

Bol Su İçin

Vücut güneşlenirken su da kaybeder. Su kaybı derinin elastikiyetini de kaybetmesine neden olur ve cilt kurur. Bu nedenle bol bol su tüketerek cildin nem oranının arttırılması gerekir.

Keyifli ve sağlıklı bir tatilin tadını sigorta yaptırarak çıkarabilirsiniz. Olası hastalık durumunda maddi ve manevi zorluk yaşamazsınız. Sigortam.net üzerinden en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına sigorta sorgulama yaparak kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayarak sigortanızı telefonda yaptırın.

Müşteri Yorumları