444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Çalışan Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 7 Öneri

16 Mayıs 2016

Kadınlar için çalışma hayatı, evdeki sorumlulukları bırakmak bir yana dursun, omuzlardaki yükün çok daha fazla artmasına sebep oluyor. İş hayatında yoğun ve stresli geçen bir günün ardından dinlenmek yerine bu sefer de ev işleriyle uğraşmak, kadınlarda hem psikolojik, hem de fiziki olarak yıpranmaları beraberinde getiriyor. Oysa ki, hayatınızda dikkat edeceğiniz birkaç ufak detayla kendinize daha fazla zaman ayırabilir, nasıl halledeceğinizi düşünüp durduğunuz işlerinizi çok daha basit yollarla çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yemek için Haftalık Liste Oluşturun

Akşamları eve geldiğinizde “Bu akşam ne pişirsem?” diye düşünerek vakit kaybetmek yerine, haftaya günlük yemek listesi oluşturarak girmek ve alışverişlerinizi de bu listeye göre yapmak, size tahmin ettiğinizden çok daha fazla zaman kazandıracaktır.

Ayrıca yemeklerinizi birkaç gün boyunca tüketmek istiyorsanız cam kablarda buzdolabında saklayabilir, her gün yemek yapma telaşından kurtulabilirsiniz.

 

Ev Temizliğini Günlere Yayın

Eğer ev temizliğini haftasonu tatilinde yapmak için erteliyorsanız, çok büyük hata yapıyorsunuz demektir.

Haftanın 1 veya maksimum 2 gününü kendinize ayırmak varken, bu günlerde temizlik yapmak pek makul görünmüyor değil mi?

Bu nedenle ev temizliğinizi günlere yayarak ufak ufak yapmanız, işlerin haftasonuna yığılmasını engelleyecek ve böylelikle haftasonu tatilinizde kendinize zaman ayırabileceksiniz.

 

İşi, İşte Bırakın

Evdeki zamanınızı sadece kendinize ve sevdiklerinize ayırmanız için işinizi evinize getirmemeye özen göstermelisiniz.

Bunun için işinizi günlük mesai saatleri içerisinde bitirmenizi sağlayacak bir program oluşturup, vaktinizi buna göre planlayabilirseniz, eve geldiğinizde bir de iş konuları ile zamanıınızı doldurmamış olursunuz.

 

 

Öğlen Aralarını İyi Değerlendirin

Yemek aralarında kullanabileceğiniz 1 saat içerisinde ufak tefek alışverişlerinizi veya diğer kişisel bakımlarınızı yaptırabilirsiniz. 

Böylece iş çıkışında ekstra işlerle uğraşmak yerine doğrudan eve gidebilir veya yapmak istediğiniz başka bir etkinliği gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Evde Ufak Atıştırmalıklar Bulundurun

Sürpriz misafirlere hazırlıksız yakalanmamak için evinizde mutlaka ufak atıştırmalıklar bulundurun.

Böylelikle misafirlerinize ne ikram edeceğiniz konusunda telaşa düşmeden, bu gibi kriz anlarını kolaylıkla geciştirebilirsiniz. Ufak atıştırmalıklarınızı buzdolabında saklayarak, misafirleriniz gelmeden kısa sürece önce ısıtıp, servise hazır hale getirebilirsiniz. 

 

Sağlığınızı İhmal Etmeyin

İş ve ev hayatının koşuşturması sırasında sakın ha sağlığınızı ihmal etmeyin.

Yoğun iş temposu ve stresin gerek zihnen, gerekse de biyolojik açıdan birçok hastalığın tetikleyicisi olduğu uzmanlar tarafından sık sık dile getiriliyor.

Ortaya çıkacak herhangi bir sağlık problemine karşı ise hızlı ve kaliteli bir sağlık hizmeti almak ise büyük önem taşıyor. Bu gibi durumlara karşı özel sağlık sigortası yaptırarak sağlığınızı güvence altına alabilir, olası bir sağlık problemi karşısında hızlı ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Eğer daha uygun fiyatlarla özel sağlık hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız ise tamamlayıcı sağlık sigortası avantajlarını değerlendirebilirsiniz.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Trafikteki Talihsizliklere Karşı Önleminizi Alın

Çalışan kadınlar için yoğun şehir trafiğinde araç kullanmak da başlı başına meziyet ve sağlam bir stres yönetimi gerektiriyor.

Olası bir kaza veya arıza halinde aracınız için hızlı bir yetkili servis desteği almanız ise içinde bulunduğunuz zor koşulların daha da can sıkıcı bir hal almaması ve zamanınızın gereksiz yere harcanmaması adına oldukça önemlidir. Bu gibi olumsuz senaryolara karşı aracınızı kasko ile güvence altına alabilir, trafikte karşılaşabileceğiniz talihsizlikleri çok hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

En iyi fiyat garantisi ile Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerini sigorta sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak alın, hem ihtiyacınız olan poliçeye kolayca ulaşın, hem de hasar anında ve diğer tüm süreçlerde Sigortam.net’in uzman sigorta danışmanlarından 7/24 kesintisiz destek alın. 


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Uyuşturucu Tedavisi Sosyal Güvencede midir?

07 Haziran 2010 Pazartesi
Uyuşturucu bağımlıları veya  insan sağlığına zarar veren madde bağımlıları Alkol Madde Bağımlılığı AMATEM'de  tedavi olmakta ve sosyal hayata sağlıklı bir birey olarak katılmaları sağlanmaktadır.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması.