Ceza Puanı Trafik Sigortası Primlerini Etkileyecek İddiası

Her gün yeni bir tartışmanın ortaya atıldığı trafik sigortası ile ilgili yine çok konuşacak bir iddia daha kulaktan kulağa dolaşmaya başladı. İddiaya göre sigorta şirketleri bir süredir Emniyet Genel Müdürlüğü ile trafik ceza puanlarının, zorunlu trafik sigortası primlerine yansıtılmasını başlatacak yeni bir uygulama için görüşmelere başlamış durumda.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Trafik Kurallarına Uymayana Daha Yüksek Sigorta Primi

Henüz iddia aşamasında olan konunun ilerleyen dönemde gerçeğe dönüşmesi halinde ise araç sigortalarında yeni bir dönemin başlayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bilindiği gibi mevcut uygulamada primlerin belirlenmesi aşamasında trafik sigortası basamakları göz önünde bulunduruluyor. Sürücünün mevcut basamağının belirlenmesinde ise trafikte bulunduğu sürenin dışında herhangi bir hasara neden olup olmamasına dikkat ediliyor. Ancak yeni uygulamanın hayata geçmesi halinde sürücünün zorunlu trafik sigortası priminin hesaplanması sürecinde sadece hasara neden olup olmaması değil, trafik kurallarına ne kadar uyduğu da belirleyici olacak. Bu uygulama ile hem sigorta şirketlerinin daha sağlıklı bir risk değerlendirmesi yapmaları, hem de sürücülerin trafik sigortası kurallarına daha fazla uymalarının teşvik edilmesinin hedeflendiği belirtiliyor.

Sürücülerin Kurallara Daha Fazla Dikkat Etmeleri Hedefleniyor

Zorunlu trafik sigortası primlerinin belirlenmesinde etkili olacak bir diğer faktörün de trafik ceza puanı olacağının iddia edilmesiyle yeni bir tartışmanın da fitili ateşlenmiş oldu. Uygulamaya bir kesim trafik kurallarına daha fazla uyulacağı gerekçesiyle destek verirken, bir diğer kesimse trafik kurallarına uyulmasının temelinde cezanın değil, eğitimin olması gerektiği görüşündeler. Yeni uygulamanın ilerleyen günlerde resmiyet kazanıp kazanmayacağını, uygulamaya geçilmesi halinde ne gibi sonuçlar doğuracağını ise bekleyip göreceğiz.

En Uygun Araç Sigortası Sigortam.net’te

Tartışmalar devam ederken araç sahipleri için en uygun araç sigortasının adresi ise 15 yıldır olduğu gibi yine Sigortam.net oldu. Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin araç sigortası tekliflerini tek bir telefonla veya online sorgulama ile müşterilerine sunan Sigortam.net, bugüne kadar 3 milyonun üzerindeki mutlu müşterisine hizmet verdi.

Siz de trafik sigortası teklifi alarak en iyi fiyat garantisinden yararlanmak istiyorsanız hemen online sorgulama ile ya da 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak kolayca teklif alın.

Müşteri Yorumları