Çocuk Sağlık Sigortası Nedir?

Çocuk sağlık sigortası olarak bilinen özel sağlık sigortası ürünü ile kendi sigorta poliçenize bağlı olarak çocuk sağlığını koruyacak sigortayı yaptırabilirsiniz. Özel sağlık sigortası için genellikle 18 yaşından büyük olma şartı aranmasına rağmen bu yaşın altındaki çocuklar, anne babalarının poliçelerine dahil olabilir. Böylece poliçe süresince çocuğunuz da teminatlardan faydalanabilir.

Çocuğuma Özel Sağlık Sigortası Yaptırabilir miyim?

Çocukların sağlık sigortası poliçesine dahil olmaları için önce sağlık durumları, doğuştan gelen veya kalıtımsal sağlık sorunları taşıyıp taşımadıkları belirlenir. Bunların yanı sıra yaş ve cinsiyetleri de göz önüne alınarak poliçede ödenecek ek prim hesaplanır.

Sigorta şirketleri, özel sağlık sigortası yaptırırken daha ekonomik alternatifler sunmak amacı ile aile paketleri oluşturmaktadır. Özel sağlık sigortası Aile Paketi ürünlerine anne-baba ve çocuklar dahil edilerek, yatarak tedavinin yanı sıra ayakta tedavi ve diğer bazı ek teminatlar verilir.

Genel olarak özel sağlık sigortası yaptıracak kişilerde yaş sınırı 18-64 yaş sınırı şeklinde geçer ancak özel sağlık sigortası yapan sigorta şirketlerinin bu konuda farklı uygulamaları ve prosedürleri olabiliyor.

Her ne kadar özel sağlık sigortaları farklı uygulamalar içerse de bünyesinde özel sağlık sigortalarının herkes için birçok avantajı ve yararı bulunmakta. Bu faydalar hakkında bilgi sahibi olmak hem poliçenizi en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlayacak hem de özel sağlık sigortasına bakış açınızı değiştirecek, kendiniz ve sevdiklerini için sağlık sigortası yaptırma fikrini size bir kez daha düşündürecektir.

Çocuk Özel Sağlık Sigortası Faydaları

Öncelikle özel sağlık sigortasının poliçe sahiplerine en büyük avantajı seçim özgürlüğü tanımasıdır. Bu şu anlama gelir; bu sigortaya sahip kişiler, dilediği doktordan veya sağlık kuruluşlarından hizmet alabilir. Ancak bu noktada ilgili sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu doktor ve sağlık kuruluşu ağınını genişliği büyük oranda önemlidir.

Özel sağlık sigortası yaptırmanın en büyük amacı da olan; altından kalkılamayacak hastalıkların tedavisini giderme konusunda oldukça yardımcı olur. Özellikle; anlaşmalı doktor ve sağlık kuruluşlarından hizmet alınması halinde, normal tutacak fiyatın çok altında olan bir tutarla tedavi giderlerinizi karşılarsınız.

Çocuk sahipleri olanlar bilirler ki çocuklar yetişkinlere oranla daha fazla hastalık geçirirler, yani çocuklara harcanan sağlık giderleri zaman zaman çok daha fazla olabilir. Ancak özel sağlık sigortası poliçeniz dahil ettireceğiniz çocuk sağlık sigortası ile hem çocuğunuzun sağlığını hem bütçenizi güvenceye alırsınız.

Çocuğunuz için yaptıracağınız çocuk sağlık sigortası ile çocuğunuzun erken yaşlarda ömür boyu yenileme garantisi kazanmasını da sağlarsınız. ”Çocuk sağlık sigortası nedir?” yazımızı okuyarak çocuk sağlık sigortası hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Özel sağlık sigortasına dahil ettireceğiniz yurt dışı teminatı sayesinde ülke dışında da bir rahatsızlık yaşamanız halinde de sağlık giderleriniz düşük miktarları içerecektir.

Özel sağlık sigortasının saydığımız bu avantajları akla gelenlerden sadece birkaç tanesi ancak gözardı edilemeyecek kadar önemli güvenceler bunlar. Üstelik bu güvenceleri sadece kendiniz için sağlamakla da sınırlı değilsinizi. Sigorta şirketleri bu avantajları aileniz ve sevdiklerinizle de paylaşmanız için eşleri ve çocukları da kapsayan özel paketleri müşterilerine ulaştırıyor.

Sigorta şirketleri, çocukların bekar olması koşuluyla 30 ve altında yer alan yaş grubundaki çocukların sigorta sahibi olabilmesi, çocuk sağlığı için özel sağlık sigortası kapsamını genişletmektedir. Bunu yaparken sigorta şirketleri genelde; ailelerin çocuklarını sigorta kapsamına dahil ettirebilmesi için, eşlerin ortak sigorta yaptırması gerekliliği istemektedir.

Siz de özel sağlık sigortası hizmeti sunan sigorta şirketleri ile iletişime geçin, aile paketlerini hem kendinizin hem çocuğunuzun sağlığı için değerlendirin.

Sağlık harcamalarınızı minimuma indirecek özel sağlık sigortasına sahip olmak için dilerseniz online işlemlerin hızından, kolaylığından yararlanın. Dilerseniz de 7 gün 24 saat size hizmet veren Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

Müşteri Yorumları