10 Konuttan 6’sı Güvencesiz

17 Ağustos depreminin üzerinden geçen 16 yıla rağmen hala 10 konuttan 6’sının zorunlu deprem sigortası yok.

Binlerce yurttaşımızın hayatını kaybettiği, yine milyonlarca insanın evsiz kaldığı, Türkiye’nin yaşadığı en büyük felaketlerden biri 17 Ağustos depreminin bugün 16. yıldönümü. 17 Ağustos deprem felaketinin üzerinden 16 yıl geçti, depremin bir Türkiye gerçeği olduğu kabullenildi ama bu gerçeğe karşı önlem alınmakta hala eksiklikler yaşanıyor.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Zorunlu Deprem Sigortası Oranı %40.4’te Kaldı

Depreme  karşı önlem alırken yapılması gereken ilk ve en önemli adım zorunlu deprem sigortasının yapılmasıdır. Ancak DASKverilerine göre zorunlu deprem sigortasında hedeflenen düzeye ulaşılamadı. Ülkedeki konut sayısı 17,7 milyon olarak açıklanırken bu konutların sadece  7,1 milyon kadarı zorunlu deprem sigortalı.

Buna göre ülkemizde zorunlu deprem sigortasını yaptıranların oranı %40,4 düzeyinde kalırken, 10 konuttan 6’sının olası bir depreme karşı herhangi bir güvenliği yok.

Olası bir depremde oluşabilecek hasarların giderilebilmesinin ilk adımı olan zorunlu deprem sigortası ile hem kendinizin, hem de sevdiklerinizin geleceklerini çok geç olmadan güvence altına almak için hemen ister online olarak Sigortam.net'i zyaret eden, isterseniz de 4442400 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı' arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL